دکتر ابومحمد عسگرخانی در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

بیشترین احتمال تبعات اقدام آمریکا علیه سپاه، در بعد داخلی است.

دکتر ابومحمد عسگرخانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کارشناس برجسته حقوق و روابط بین الملل ع به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در جمع اعضای تشکلهای دانشجویی این دانشگاه حضور یافت و به سوالات آنها پاسخ گفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دکتر ابومحمد عسگرخانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در نشست پرسش و پاسخ با اعضای تشکلهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بنده معاهدات و قوانین بین المللی یا رژیم های بین المللی را به عنوان قانون نرم تعریف می کنم و جالب آنکه هدف قانون نرم در مقدمه همان قانون نوشته می شود.

عسگرخانی افزود: همه معاهدات و قوانینی که به نحوی ایران هم شامل آن می شود مثل تار عنکبوت به هم پیوسته هستند مانند fatf که در سه محور تروریسم، سلاح های کشتارجمعی و پولشویی است و از طرفی قانون isa  نیز به یه محور تروریسم، سلاح های کشتارجمعی و حقوق بشر دلالت دارد که در دو محور با هم اشتراک دارند.
 عسگرخانی سپس در پاسخ به تبعات اقدام آمریکا در مورد سپاه گفت: در رشته روابط بین الملل واژه ای به نام قبح ذاتی وجود دارد یعنی فعل و عملی که در همه جای دنیا به صورت ذاتی قبح است مثل قتل، سرقت، تجاوز و... اما اکنون دوران قبح ذاتی گذشته یعنی نهادهای بین المللی قوانین‌ مدنظر خود را تصویب می کنند و با اعمال فشار به کشورها آن را تبدیل به قبح ذاتی درون کشورها می کنند.
این عضو هیئت علمی ادامه داد: آمریکا بدلیل ضعف در جنگ نامتقارن علیه جمهوری اسلامی جرات و توان اقدام نظامی را ندارد به اعتقاد بنده ترس بیشتر تبعات این اقدام در داخل کشور است چرا که مجلس ما متاسفانه چیزی را تصویب می کنند که نهادهای بین المللی آن را تصویب و توصیه می کنند.
متخصص حقوق و روابط بین الملل افزود:ترس داخل وقتی بیشتر می شود که می بینیم در راس دولت حتی در ماجرای سیل به نیروی نظامی رسمی کشور حمله می شود و حتی بیان می سود که نمی توانیم به دو نیرو حقوق بدهیم که اینها همش چراغ سبز به آمریکاست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار