بیش از 600 دانشجوی بسیجی به منطقه عملیاتی «بازی‌دراز» سرپل‌ذهاب اعزام می‎شوند

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: امسال بیش از ۶۰۰ دانشجوی بسیجی به منطقه عملیاتی بازی‌دراز سرپل‌ذهاب اعزام می‎شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییصلاح‌‏الدین قرهتپه ، با بیان اینکه یکی از وظایف ما نسبت به دانشجویان زمینهسازی شرکت در اردوی راهیاننور جنوب و غرب کشور است اظهار داشت: راهیان نور یک برنامه بزرگ فرهنگی است که ضمن یادآوری رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان جبهه اسلام در دفاع مقدس، بستری برای بصیرت‌افزایی و روشنگری دانشجویان است.

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه با اشاره به اینکه 600 دانشجوی بسیجی به منطقه عملیاتی بازی‌دراز سرپل‌ذهاب اعزام میشوند عنوان کرد: دانشجویان با حضور در اردوی راهیان نور غرب با فضای معنوی آنجا آشنا شده و به این علت در راستای حفظ این سرمایه و انتقال این تجربه ارزشمند یعنی انتقال فرهنگ جهاد و شهادت موضوع راهیان نور در دستور کار بسیج دانشجویی قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه از سراسر کشور برای آشنا شدن با سیره و روش شهدا به منطقه بازیدراز اعزام میشوند، عنوان کرد: نسل جوان امانتی در برابر انقلاب هستند و ما باید به موقع برای آنان برنامه‌ریزی اثر بخش داشته باشیم.

 

 

قرهتپه با اشاره به اینکه ره‌آورد این سفر‌ها تضمین سلامت معنوی و فرهنگی دانشگاه‌ها است، بیان کرد: استان کرمانشاه در بحث راهیان نور مظلوم واقع شده است زیرا این استان شهدای زیادی را در هشت سال دفاع مقدس تقدیم اسلام کرده که بسیاری از آنها ناشناخته ماندهاند.

 

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه با اشاره به اینکه راهیاننور غرب فرصت خوبی برای آشنایی دانشجویان با مناطق عملیاتی غرب کشور است، عنوان کرد: علاوه بر منطقه بازیدراز، دانشجویان با دیگر مناطق عملیاتی جنگ همچون مطلعالفجر و مرصاد نیز آشنایی پیدا میکنند.

 

وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی نیز در کنار صعود دانشجویان به منطقه عملیاتی بازیدراز انجام میشود، بیان کرد: در کنار صعود دانشجویان به منطقه بازیدراز، امسال جشنواره عکس و خاطرهنویسی برگزار میشود و بهترینخاطره در کتاب به چاپ میرسد.

 

قرهتپه با یادآوری فرمایشاتی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هشت سال دفاع مقدس صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه زمانی نیست بلکه گنجینه عظیمی است که تا مدت‌های طولانی ملت ما می‌تواند از آن استفاده کند تصریح کرد: این مهم با برگزاری اردو‌های راهیان نور محقق می‌شود و بنابراین باید به این برنامه موثر فرهنگی اهتمام ویژه داشت.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار