دانشجویان کرمانشاهی غذای خود را به نیازمندان هدیه می‌دهند

دانشجویان دانشگاه‌های رازی و صنعتی کرمانشاه با اجرای ایده سفره مهربانی روزانه مقدار قابل‌توجهی غذای گرم را جمع‌آوری و به صورت بسته‌بندی شده در بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : طرح سفره مهربانی به این صورت است که هر دانشجو قبل از صرف غذای خود یک قاشق، 2 قاشق، نصف یا حتی غذای کامل خود را در ظرف مخصوصی که تعیین شده می‌ریزند و پس از جمع‌آوری غذا در هر وعده، آن‌ها را در محله‌های جعفرآباد و دیگر محله‌های کرمانشاه بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌کنند، تا کنون از اجرای این طرح، هزاران پرس غذای گرم جمع‌آوری و در محله‌های فقیرنشین سطح شهر کرمانشاه توزیع شده است.

 

دانشجویان با اجرای این طرح چند پیام را به جامعه و مسؤولان منتقل می‌کنند؛  نخستین و مهم‌ترین پیام این است که «دانشجو موذن جامعه است» چراکه دانشجوست که می‌تواند عنصر موثر در جامعه باشد و تبعیض و بی‌عدالتی را سر دهد، او می‌بیند نیازمندی برای رفع گرسنگی خود و خانواده‌اش به ناچار سر در سطح‌های زباله می‌برد تا شاید تکه نان خشکی در لابه‌لای زباله‌های شهری بیابد و به خانه ببرد تا با کودکان قد و نیم‌قدش نوش‌جان کند او این را هم می‌داند که کم نیستند مردان و زنانی که در سطح شهر کرمانشاه اینگونه روزگار می‌گذرانند، بنابراین می‌کوشد تا در حد وسع خود دست‌گیری کند.

 

بی‌تردید این سطح از درک‌وفهم از سوی موذنان جامعه الگوی خوبی برای مسؤولان استانی و شهرستانی ست تا به آنان گوش زد کنند که دانشجویان حاضرند از لقمه‌های کم غذای خود ببخشند تا نیازمندی گرسنه نخوابد، اما مع‌الاسف برخی مسؤولان حاضر نیستند از رانت‌خواری و زدوبندهای سیاسی‌شان دست بکشند.

 

از این‌ها گذشته پاس کردن 2 واحد مهربانی برای دانشجویان بسیار شیرین و به یادماندنی است؛ شاد کردن دل خانواده‌های فقیرنشین و حضور در محله‌های جعفرآباد و حاشیه‌های شهر مفرح‌ترین کلاسی‌ست که دانشجویان برای حضور در آن دست و پا می‌شکنند.

 

امیدواریم مسؤولان و دانشجویان سراسر استان با پیوستن به کمپین سفره مهربانی وسعت خدمت به نیازمندان را افزایش دهند تا دیگر شاهد گرسنه‌ای در سطح شهر کرمانشاه نباشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار