مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان:

دانشگاه ها باید رشته‌های مرتبط با رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی راه‌اندازی کنند

علی سلیمی دریابیگی: با توجه به اهمیت تربیت نیروی متخصص انتظار داریم دانشگاه ها، رشته‌های مرتبط با رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط با شعار امسال را راه‌اندازی کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان در جمع مسئولان حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان با اشاره به بیانیه امام خامنه‌ای با عنوان «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران گفت: پیام مهم رهبری به ملت ایران را باید سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و باید معرفت تفسیر و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری را در خود افزایش دهیم و بیش از پیش گام دوم انقلاب را با گام‌های محکم پیش خواهیم برد.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان با اشاره به نام‌گذاری 98 به سال رونق تولید افزود:  بسیج دانشجویی برای تحقق اهداف این شعار در طول سال، همایش های علمی و  نشست تخصصی برگزار می کند.

علی سلیمی دریابیگی ادامه داد: با توجه به اهمیت تربیت نیروی متخصص انتظار داریم دانشگاه ها، رشته‌های مرتبط با رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط با شعار امسال را راه‌اندازی کنند.   

علی سلیمی دریابیگی مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان در جمع  مسئولان حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگا‌ه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان، با اشاره به اهداف تشکیل بسیج دانشجویی اظهار داشت: با توجه به بیانات حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند امروز یکی از مهمترین و ضروری‌ترین تشکل‌ها، تشکل بسیج دانشجویی و طلبه‌ است، بسیجیان باید برای برقراری حکومت بزرگ اسلامی تلاش کنند.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان با تاکید بر ماموریت های بسیج دانشجویی، تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را یکی از این ماموریت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های تراز انقلاب اسلامی بودن، تخصص، تعهد، تجربه و آشنایی با مسائل کشور، مردم و انقلاب اسلامی است، یعنی نیرویی که بتواند با حل مسائل انقلاب در راستای پیشبرد آن تلاش کند.

وی به طرح اعتلای بسیج دانشجویی اشاره و بیان داشت: در طرح اعتلای بسیج دانشجویی ما باید با شناسایی نیازها و مشخص کردن اهداف و آشنا بودن به اوضاع حاکم بر جامعه و جهان بدانیم که راه چگونه است تا با برنامه ریزی و داشتن بصیرت لازم، عملی متناسب و به هنگام داشته باشیم.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان ادامه داد: بسیج دانشجویی می تواند و باید در عرصه های تخصصی جامعه نقش ایفا کرده و به گفته مقام عظمای ولایت باید جامعیت خود در عرصه های نقش آفرینی را حفظ کند.

وی خطاب به دانشجویان بسیجی یادآور شد: اصل دشمن ستیزی ضامن ثبات قدم در مسیر پیشرفت است و بسیج دانشجویی به عنوان پیشران انقلاب اسلامی در تمام عرصه ها قبل از همه چیز نیازمند ثبات قدم و مقاومت در مقابل هجمه های دشمن است تا بتواند سایرین را نیز به سمت اهداف انقلاب راهبری کند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان تاکید کرد: دانشجویان بسیجی باید ضمن تسلط و آشنایی دقیق با منویات و مطالبات رهبری، از تنزل نقش آفرینی بسیج دانشجویی به اثرگذاری سیاسی، بشدت پرهیز کرده و کادر سازی و تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی را در اولویت اهداف خود قرار دهد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار