فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق :

صبر و درایت شهید محبعلی فارسی در تمام دوران زندگی زبان زد همه بود

سردار مارانی یادآور شد: همه ی افراد در جنگ مردانه می جنگیدند، شجاعت رزمندگان ما باعث شکست خوردن دشمن را در عملیات ها می شد؛ و باعث می شد دشمن دیگر توان مقاومت را نداشت باشد و شکست را قبول کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سردار سرتیپ محمد مارانی، فرمانده نیروی زمینی قرارگاه قدس جنوب شرق، در یادواره سردار شهید حاج محبعلی فارسی و یادوآره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان، که در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زاهدان برگزار شد؛ گفت: سخن در خصوص سردار شهید محبعلی فارسی و دیگر شهیدان بسیار سخت است؛ این چنین افرادی بودند؛ که در جنگ مردانه جنگیدن و ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: سرزمین شملچه و شهدا باید در مورد ایشان و دیگر شهدا سخن بگوید، ما در جنگ شرائط بسیار سختی را داشته ایم؛ ما زمانی اسم عملیات ها را می گوییم فقط به زبان آسان است ولی در عمل بسیار سخت است.

سردار مارانی خاطر نشان کرد: تک تک افرادی که در این عملیات ها شرکت داشتند؛ مانند یک مرد می جنگیدند و مقاومت می کردند؛ وقتی در نبرد آتش بسیار سنگین بود شهید فارسی به گونه ایی سخن می گفت، که انگار هیچ اتفاقی نیوفتاده است، شجاعت این عزیزان بود که در کربلای ۵ کمر دشمن را شکست و نابود شد و در این عملیات دیگر دشمن توان مقاومت را نداشت و شکست را قبول کرد.

ایشان با اشاره به دوران اسرات شهید محبعلی فارسی ادامه داد: صبوری و درایت ایشان در دوران اسارت برای همه افراد اسیر شده امید و دلگرمی بود، ایشان تنها فرماندهی بود که دشمن متوجه شد که ایشان فرمانده است؛ و به همین خاطر شکنجه های زیادی می شد، وقتی اسیر ها را آزاد می‌کرند یکی از فرمانده های عراقی می گفت؛ ما اثیر رزمنده های ایرانی بوده ایم.

سردار مارانی افزود:  شهید فارسی سختی های شیمایی و عوارض آن را تحمل می کرد؛ خانواده ایشان بهتر می دانند که ایشان چگونه این شرایط را تحمل کرد؛ همسر این شهید یک صبر زینبی داشتند که تمام مشکلات را تحمل می کرد.

وی در پایان گفت: شهدا همیشه همراه ما و حاضر و ناظر هستند و ما را می ببینند و در نزد خداوند خود روزی می خورند، در دوران دفاع مقدس ۸۰ درصد رزمندگان ما از جوانان بودند، جوانان ما باید جوانان دوران جنگ و رزمنده ها را الگو خود قرار بدهند، ما تا زمانی شهدا را داشته باشم و الگو خود قرار بدهیم هیچ مشکلی نداریم.

ارسال نظر


captcha