دانشجویان بسیجی کرمانشاهی با رمز «یا زهرا» به ارتفاعات بازی دراز صعود کردند

کاروان های راهیان نور دانشجویان بسیجی کرمانشاهی به ارتفاعات بازی دراز صعود کردند تا خاطرات رزمندگان را در این عملیات مرور کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : فضا سازی متناسب با این روز در طول مسیر دامنه تا قله نیز صورت گرفته بود، ضمن اینکه  در جوار شهیدان گمنام در ارتفاعات بازی دراز نیز آیین سخنرانی با حضور سردار فضلی،فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)  برگزار شد.

حضور دانشجویان در این آیین ، جلوه های بی نظیری خلق کرده و شرکت کنندگان در طول مسیر با سربندهای مزین و متبرک به نام امامان مطهر حضوری چشمگیر داشتند.

همچنین برخی از شرکت کنندگان در همایش صعود سراسری به ارتفاعات بازی دراز با در دست داشتن پرچم های یا زهرا ، یا حسن و یا ابوالفضل و پرچم سه زنگ جمهوری اسلامی ایران در این مسیر عاشقی راه افتاده و این گونه با شهدای عملیات بازی دراز تجدید پیمان کردند.

برخی از مردم نیز رسم میزبانی را به جا آورده و با برپایی ایستگاه های صلواتی برای پذیرایی از شرکت کنندگان در این آیین باشکوه از زائران بازی دراز این گونه پذیرایی نمودند.

عملیات ظفرمند بازی دراز در اردیبهشت ماه 1360 از سوی رزمندگان سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی تیزپروازان هوانیروز کرمانشاه که در راس آنان خلبان شهید شیرودی حضور داشت، انجام شد و در هشت روز عملیات دلاورانه، ارتفاعات بازی دراز از چنگال متجاوزان رژیم بعثی خارج و دشمن با تحمل هزاران کشته و صدها اسیر و انهدام تانک ها و تجهیزات نظامی مجبور به عقب نشینی شد.

بازی دراز از مناطق و ارتفاعات مهم میان سه شهرستان سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب است که ارتش متجاوز عراق در ابتدای جنگ تحمیلی با تصرف این ارتفاعات تسلط کاملی بر این سه شهر غرب کرمانشاه داشت و از این منطقه ویژه برای دیده بانی و رصد فعالیت های رزمندگان اسلام استفاده می کرد.

در عملیات بازی دراز، 54 دستگاه تانک و نفربر، سه فروند هواپیما، 2 فروند بالگرد، 2 دستگاه ادوات مهندسی دشمن بعثی منهدم و بیش از 2 هزار و 200 سرباز رژیم بعث عراق نیز کشته زخمی و اسیر شدند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار