بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به مناسبت روز نکبت؛

نسل جدید جوانان فلسطینی میراث‌داران شهدای پیشین خود هستند

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به مناسبت روز نکبت بیانیهای صادر کرده است که در بخشی از آن آمده است: ملت فلسطین به تأسّی از پیامبر رحمت و مبدأ نهضت اسلامی و منشأ حرکت به سوی برچیدن ظلم و نابکاری، راه مقاومت را پیش گرفتند و درخت تنومند مقاومت را با خون شهدای خود، پا برجا نگه داشتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی متن بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی به شرح زیر می باشد:

بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحِیمِ

وَ أَوْرَثْنَا الْقَوْمَ الَّذِینَ کاَنُواْ یُسْتَضْعَفُونَ مَشَرِقَ الْأَرْضِ وَ مَغَرِبَهَا الَّتیِ بَرَکْنَا فِیهَا  وَ تَمَّتْ کلَمَتُ رَبِّکَ الْحُسْنیَ‌ عَلیَ‌ بَنیِ إِسْرَءِیلَ بِمَا صَبرَواْ  وَ دَمَّرْنَا مَا کاَنَ یَصْنَعُ فِرْعَوْنُ وَ قَوْمُهُ وَ مَا کَانُواْ یَعْرِشُونَ  /اعراف، ۱۳۷

و بخش های شرقی و غربی سرزمین(فلسطین) را که در آن برکت قرار داده بودیم به قومی که پیوسته تضعیف می شدند به میراث دادیم و وعده ی نیکوی پروردگارت درباره ی(پیروزی) بنی اسرائیل، به خاطر صبرشان تحقق یافت و آنچه را فرعون و قومش(از کاخ) ساخته و آنچه افراشته بودند ویران کردیم.

 

سرزمین فلسطین در ۱۴ می ۱۹۴۸ میلادی شاهد یکی از دردناک‌ترین حوادث تاریخ اسلام و جهان بود که از آن زمان تاکنون، مردمان این سرزمین، روی آرامش و آسایش را به خود ندیده اند. 71 سال پیش در این روز، گروهی با دستاویز قرار دادن ایده‌ها و افکار انحرافی و نژادپرستانه، مردمان بومی سرزمین فلسطین اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودکان معصوم را به قتل رساندند و یا مجبور به ترک خانه و کاشانه خویش کردند. این رویداد در تاریخ ملت مقاوم فلسطین به عنوان یوم النکبه یعنی روز فاجعه و آوارگی صد‌ها هزار فلسطینی شناخته شده است.

در یوم النکبه موجودیتی نامشروع به نام رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا، با اشغال سرزمین فلسطین متولد شد و با جنگ و جنایت و اشغالگری، تداوم یافت و امروز به عامل اساسی ایجاد تمام بحران‌های منطقه‌ای و تهدید کننده واقعی صلح و امنیت بین المللی تبدیل شده است.

 اما ملت فلسطین به تأسّی از پیامبر رحمت و مبدأ نهضت اسلامی و منشأ حرکت به سوی برچیدن ظلم و نابکاری، راه مقاومت را پیش گرفتند و درخت تنومند مقاومت را با خون شهدای خود،  پا برجا نگه داشتند و  نسل جدید جوانان فلسطینی که میراث‌داران شهدای پیشین خود هستند، بین دو راه مقاومت یا سازش، مقاومت و ایستادگی را انتخاب نموده و با تمام وجود در این مسیر قدم گذاشتند.

شورای تببین مواضع   بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی، به مناسبت سالگرد روز یوالنکبت، تنفر و بیزاری خود را از رژیم منحوس صهیونیستی اعلام نموده و ضمن همبستگی کامل خود با آرمان مردم فلسطین، بار دیگر مسئولیت مهم جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد در پایان دادن به اشغال سازمان یافته سرزمین فلسطین و قدس شریف، بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین آبا و اجدادی خویش، کمک به مردم این سرزمین در تعیین سرنوشت خود و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس را مورد تاکید قرار می‌دهیم.

والسَّلَامُ عَلَی مَنِ اتَّبَعَ الهُدَی

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار