به همت بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان

برگزاری گارگاه یک روزه آموزشی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان

گارگاه یک روزه فرماندهان و مسئولین بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از خبرگزاری بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان، گارگاه یک روزه فرماندهان و مسئولین بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان برگزار شد.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان در این گارکاه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان وآرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت؛حضرت امام خمینی(ره) در پیام تاریخی خود برای تاسیس بسیج دانشجویی و طلبه می‌فرمایند شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است و انقلاب اسلامی در جهان نیازمند تلاش و کمک شماست.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: باید بدانیم امروز چه جایگاهی داریم، چه اهدافی داریم و باید چه کاری انجام دهیم، امروز در مرحله ایجاد دولت اسلامی هستیم، جایگاهی که در آن قرار گرفتیم حساس است چرا که شرایط و وظیفه ما نیز حساس است.علی سلیمی دریابیگی با بیان این که باید نقش خود را در تمدن نوین اسلامی تعریف و ترسیم کنیم، عنوان کرد: بسیج دانشجویی دارای چارچوب‌ها، ساختارها و ظایف خاص خودش است تا بتواند مطالبات امامین انقلاب را عملی و تحقق کند.

وی با بیان این که در حوزه دانشگاه باید به سراغ بی‌تفاوت‌ها برویم و این پیام رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: شیوه جذب ما حداکثری است و باید دانشجویانی که صرفا برای درس خواندن به دانشگاه آمده‌اند را جذب کنیم، باید در بسیج دانشجویی تحول ایجاد کنیم چرا که بسیج دانشجویی تنها قشری است که می‌تواند در همه عرصه‌ها ورود کند.

در ادامه مسئول  بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان گفت ؛ تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی یکی از اولویت‌ها و رسالت‌های مهم بسیج دانشجویی است، باید با خود صادق باشیم تا بفهمیم در تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی چقدر موفق بودیم، بسیج دانشجویی باید در همه میدان‌ها و عرصه‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی ورود کرده و نقش‌آفرینی کند.

وی با بیان این که همه می‌دانیم اهداف بسیج دانشجویی چیست اما در روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستیم چرا که در کار تشکیلاتی مشکل داریم،  چقدر در حوزه حل مشکلات مردم ورود کردیم و مردم چقدر ما را به عنوان نیروهای امین که برای حل مشکلات آن‌ها تلاش می‌کنند می‌شناسند؟

طاها پهلوان مسئول بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: عرصه امروز عرصه نقش‌آفرینی دانشجویان بسیجی است.

وی با بیان این که دانشگاه محیطی جوان، پرانرژی و روشنگر دارد که سرشار از اندیشه‌های مختلف است و حساس و تیزنگر است، عنوان کرد: دشمنان و دوستان همه به دانشگاه نظر دارند و دانشگاه یک آوردگاه خاص قلمداد می‌شود از همین رو نقش دانشجویان بسیجی در دانشگاه بیشتر احساس می‌شود.

وی با بیان این که از روی دانشجویان امروز می‌توان فردای کشور را پیش‌بینی کرد، در پایان خاطرنشان کرد: سخت‌کوشی علمی و تیزهوشی از ویژگی‌های دانشجویان بسیجی است، برای بسیاری خوشایند خواهد بود که دانشجویان بسجی نمرات علمی بالایی هم داشته باشند، باید همه وظایف را با هم پیش برد، باید به مقتدا خود اقتدا کنیم و یک قدم جلوتر یا عقب‌تر نیوفتیم، اگر دانش هسته‌ای را بومی کردیم اثبات توانایی‌های ماست.

مسئول بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان خاطر نشان کرد: باتوجه به شکل گیری قرارگاه مطالبه گری جهادی شهید احمدی روشن در ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان،می توان مشکلات بخشی ازحاشیه شهرهای استان کرمان را حل و فصل کرد و دانشجویان باید در بحث مطالبه گری از مسئولین باجدیت وارد بحث شوند.در پایان مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

ارسال نظر


captcha