سجاد رئیسی نماینده گروه های جهادی استان فارس در دیدار با آیت الله دژکام مطرح کرد:

ما می توانیم عامل عزت و پیشرفت است/ راه حل مشکلات کشور اتکا به توان داخلی است

نماینده گروه های جهادی استان فارس گفت: ما باور داریم که با استفاده از این نیروی جوان و سرشار از انگیزه انقلابی، می توان به اهدافی دست یافت که سالیان سال چشم انتظار تحقق آنها بوده ایم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سجاد رئیسی نماینده گروه های جهادی استان فارس در دیدار دانشجویان با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به ماهیت گروه های جهادی گفت: گروه جهادی نه تنها دانشجویان بلکه فارغ التحصیلان، اساتید، نخبگان دانشگاه با همه سلایق و گرایش های سیاسی و مذهبی را شامل می شوند. در یک کلام حرکت های جهادی نقطه وحدت مردمی است؛ تشکیلاتی که علاوه بر محرومیت زدایی به خودسازی اعضایش نیز می پردازد.

وی در ادامه افزود: گروه های جهادی به عنوان مجموعه ای خودجوش، مردمی و انقلابی از جمله بهترین بسترها برای تحقق پیشرفت روستا به شمار می روند. مزیت هایی مانند تقدس مفهوم جهاد، داوطلبانه بودن فعالیت ها و انعطاف ساختاری موجود در آنها، توان جذب اقشار و افراد با تخصصهای مختلف را فراهم کرده است.

دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد کازرون در ادامه با بیان شوق خدمت خالصانه نیروهای جهادی در گروه های جهادی گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف در سراسر استان  به شوق خدمت خالصانه به هم وطنانشان، جذب گروههای جهادی در اقصی نقاط استان می شوند،که حضور پرشور دانشجویان و طلاب جهادی به منظور کمک به مردم مناطق سیل زده، مصداقی از این شور و انگیزه جوانان است.

رئیسی افزود: ما باور داریم که با استفاده از این نیروی جوان و سرشار از انگیزه انقلابی، می توان به اهدافی دست یافت که سالیان سال چشم انتظار تحقق آنها بوده ایم.

 وی گفت: سالهای نخست پیروزی انقلاب اتکا به نیروی جوانان انقلابی با روحیه جهادی موجب ارائه خدمات بی سابقه ای به روستاها شد، امروز نیز تنها مکملی که باید به نیروی عظیم جهادگران افزوده شود، باور به توان آنها و بسترسازی برای فعالیتهایشان است.

مسئول گروه جهادی شهید پیرویان کازرون افزود: مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل «ما می توانیم» که امام بزرگوار به همه آموخت، عامل عزت و پیشرفت در همه عرصه ها است و اردوهای جهادی بهترین بستر برای نهادینه کردن این اصل در ذهن و دل دانشجویانی است که آینده کشور در دست آنان است و کیست که نداند مشکلات و خلاء های امروز کشور ما ناشی از فقدان همین مدیریت و روحیه جهادی است؟!

وی با اشاره به مشکلات اخیر کشور تصریح کرد: ناگفته پیدا است راه حل مشکلات بزرگ کشور چیزی جز اتکا به توان داخل، اعتماد به نیروهای جوان و بومی نیست و نباید به دنبال رفع محرومیت و حل مشکلات از طریق نسخه های ترجمه شده غربی بود.

رئیسی در ادامه بیان داشت: آیا نباید مدیران کشور و هر فردی که در جمهوری اسلامی ایران به پست و مقام تأثیرگذاری می رسد یک روز از سال را در اردوهای جهادی شرکت کند، نه برای گرفتن عکس یادگاری که برای لمس محرومیت و فقر؟

وی با اشاره به عدم توجه به روستا و مهاجرت بی رویه که باعث ایجاد حاشیه نشینی شهرها شده است گفت: در کنار نبود برنامه و عدم شفافیت وظایف دستگاه های دولتی در مورد خدمت رسانی به حاشیه شهرها باعث سردرگمی و عدم پشتیبانی مناسب از گروه های جهادی برای این مناطق مهم شده است. آیا نیازمند تغییر سیاست و نگاه ویژه ای نیست تا بتوان از ظرفیت بزرگ گروه های جهادی برای این مناطق استفاده کرد؟

دانشجوی فعال در گروه های جهادی گفت: امروز «گام دوم انقلاب» که همانا «خودسازی، جامعه پردازی و و رسیدن به تمدن نوین اسلامی» است، آرمان و افق پیش روی همه ما است و گروههای جهادی یکی از بهترین سازوکارها برای تحقق این آرمان هستند.

وی در  پایان با اشاره به دستگاه های دولتی و ائمه جماعت در استان گفت: در پایان پیشنهاد می‌شود دستگاه‌های دولتی مرتبط با اردوهای جهادی، سازوکار ارتباط خود را با گروه‌های جهادی تدوین کرده تا انرژی دانشجویان جهادی نه در بروکراسی اداری بلکه در مناطق محروم مصروف شود و درخواست می‌شود ائمه جمعه در سراسر استان بخشی از وجوهات شرعی تحت اختیار خود را به اردوهای جهادی دانشجویی اختصاص دهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار