امام جمعه کازرون در مراسم جشن میلاد امام حسن در دانشگاه آزاد این شهرستان:

فضای مجازی محبت و صمیمیت را از کانون گرم خانواده‌ها و جامعه گرفته است

امام‌جمعه کازرون با گلایه از وضع موجود خانواده‌ها که اسیر فضای مجازی شده‌اند، گفت: فضای مجازی مهر، محبت و صمیمیت را از کانون گرم خانواده‌ها و جامعه گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت‌الاسلام محمد خرسند در مراسم جشن میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون برگزار شد، اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) مانند دیگر اهل بیت و جد بزرگوارش با همه اقشار جامعه کریم و مهربان بود و حتی با بدترین دشمنان خود و اهل بیت هم با رفعت اسلامی و مهربانی برخورد می‌کرد.


وی با بیان اینکه ما باید درس مهربانی، محبت و عشق‌ورزی را از این امام بزرگوار بگیریم، گفت: امروز شالوده و اساس کانون بیشتر خانواده‌هایی که سست و ناپایدار هستند، براساس معیارهای کاذب و به‌دور از کانون عشق و محبت است و این دسته از خانواده‌ها زمان ازدواج ملاک خود را زیبایی و یا مادیات قرار داده‌اند و در ادامه اینگونه زندگی‌ها با مشکلات، طلاق و جدایی همراه می‌شود.


امام جمعه کازرون که در جمع کارکنان دانشگاه و خانواده‌ آنان سخن می‌گفت با گلایه از وضع موجود جامعه که خانواده‌ها بیشتر اسیر فضای مجازی شده‌اند، بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام وقت خود را بر سه قسم تنظیم می‌کرد، بخشی از وقت خود را برای انجام عبادت و تکالیف الهی و بخشی هم رسیدگی به امور خانه و خانواده و بازی‌کردن با بچه‌ها و خردسالان و گفتگو با همسر و فرزندان خود اختصاص می‌داد و زمانی هم برای رسیدگی به امور شخصی و آراستگی خود قرار می‌داد و همین امر موجب می‌شد که ایشان همیشه با لباس‌های تمیز و زیبا وارد جامعه می‌شدند.


خرسند افزود: کانون خانواده در جامعه ما خیلی سرد و بی‌روح شده است، اعضای خانواده در منزل همدیگر را می بینند؛ اما با هم صحبت و گفتگویی ندارند، همگی مشغول و سرگرم تلفن  همراه و غرق در فضای مجازی هستند و این فرهنگ رو به گسترش و پیشروی بسیار زیان‌بار و تخریب‌کننده بوده و مهر، محبت، آسایش و آرامش را از خانواده دور کرده است.

 

سرپرست واحد کازرون نیز در ابتدای این مراسم میلاد امام حسن مجتبی(ع) را تبریک گفت و از حضور امام جمعه، فرماندار، کارکنان و خانوادهای کارکنان در این مراسم قدردانی کرد و از همسران و خانواده‌ها که موجب تأمین انگیزش روحی و روانی برای کارکنان هستند، تشکر کرد.
 

جمال‌الدین الوانی تصریح کرد: باعث افتخار است که امروز شاهد موفقیت ده‌ها نفر از کارکنان و خانواده‌ها در مسابقات قرآن و عترت هستیم و استقبال و مشارکت حداکثری عزیزان در برنامه‌های فرهنگی نشان از ریشه اعتقادی و خانوادگی آنهاست.

 این مراسم با برنامه‌های شاد، متنوع و مذهبی از جمله مداحی توسط حاج سیدعلی حسینی مداح کشوری از شهر مقدس قم، تجلیل از برترین‌های قرآنی با حضور فرماندار و مسئولان دانشگاه همراه بود.

 

ارسال نظر


captcha