فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است


سم رب الشهداء و الصدیقین 

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون_ آل عمران / آیه 169
 
"فتح خرمشهر فتح خاک نیست،فتح ارزشهای اسلامی است. خرمشهر شهر لاله های خونین است . خرمشهر را خدا آزاد کرد."  امام خمینی (ره)
 
  خرمشهر خونین شهر شده بود تا طلعت حقیقت از افق غربت و مظلومیت رزم آوران و بسیجیان غرقه در خون ظاهر شود . آنان که در غربت جنگیدند و با مظلومیت به شهادت رسیدند .      
"شهید آوینی _ روایت فتح " 
 
کربلا محفل عشاق است و دنیا دوستانی که از مرگ می حراسند را از کربلا می رانند . و شهید سید محمد علی جهان آرا چنین کرد تا جز شایستگان کسی در آن استقرار نیابد . شایستگان آنانند که قلبشان را عشق تا آنجا آکنده است که ترس از مرگ ، جایی برای ماندن ندارد . نتیجه آن شد که حماسه ای ماندگار و بی بدیل و غرور آفرین برای امت اسلامی آفریدند  .
      
    دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، ارتشیان سلحشور و بسیجیان غیور و جان برکف این فرزندان برومند روح الله با اقتداء به پیر و مرادشان حضرت امام خمینی (ره) حول محور وحدت بخش ولایت فقیه در سوم خرداد سال1361 حماسه ای بی نظیر را در عملیات پرافتخار بیت المقدس خلق نمودند و فتح الفتوحی را رقم زدند که منجر به آزادی خونین شهر پس از 575 روز و به اسارت در آوردن  19 هزار نیروی بعثی و به غنیمت درآوردن ادوات و تسلیحات بسیار ارزشمندی برای سپاه اسلام گردید . 
  کوتاه سخن اینکه عملیات بیت المقدس به عنوان برجسته ترین عملیات پدآفندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تاریخ نظامی 8 سال دفاع مقدس ثبت گردید و ما نیز به نمایندگی از دانشجویان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم فرا رسیدن سال روز مقاومت و ایثار و یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر دوران نورانی دفاع مقدس به ویژه عملیات غرور آفرین بیت المقدس را گرامی میداریم.
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار