یادداشت/سجاد رئیسی

دولت جوان حزب‌اللهی و وظایف جوانان

در کنار تبیین موضوع تشکیل دولت جوان و حزب اللهی برای مردم که از راه‌های مختلف میسر می‌شود باید مطالبه‌گری از تمام دستگاه‌های و مسئولان کشور نیز صورت بگیرد که تا چه اندازه برای تحقق چنین دولتی گام برداشته‌اند، اصلا تا چه اندازه به جوان‌گرایی اعتقاد دارند و آن را در عمل نشان داده اند؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سجاد رئیسی مسئول کانون حرکت‌های جهادی بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در خصوص " دولت جوان حزب‌اللهی و وظایف جوانان" یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

در بیانیه گام دوم انقلاب به وضوح می‌توان دید که رهبری، کشور و آینده انقلاب را متعلق به جوانان دانسته و راه حل بسیاری از مشکلات کشور را در درست جوانان می‌دانند؛ ایشان همچنین در دیدار ماه رمضانیه با دانشجویان خواستار زمینه‌سازی روی کار آمدن  دولت جوان وحزب اللهی فراهم شدند؛ حال باید دید هر کسی چه سهمی در تحقق این مطالبه مهم رهبری دارد و وظیفه دانشجویان و جوانان که مخاطب اصلی پیام هستند چیست؟

در ابتدا این مسئله حائز اهمیت است که بدانیم این صحبت هم خطاب به مسئولان است و هم خطاب به مردم و خصوصاً جوانان؛ هر شخص حقیقی یا حقوقی برای تحقق این مهم سهمی دارد و البته که با توجه به بیان این صحبت در میان دانشجویان وظیفه این قشر برای تحقق آن بسیار مهم‌تر و سنگین‌تر خواهد بود و در کنار این مسئله فی‌الحال عزم جدی در مسئولان خصوصاً دولت برای بها دادن به جوانان دیده نمی‌شود و به‌نظر می‌رسد تنها شعاری‌است که هنگام انتخابات‌ها از آن استفاده می‌شود.

می‌توان گفت با اینکه همه، مخاطب صحبت رهبری هستند اما خطاب اصلی آن به سمت جوانان کشور است. حال که خطاب اصلی متوجه جوانان است، وظیفه این قشر از جامعه چیست در حال حاضر باید چه اقدامی را انجام دهد؟

وقتی به محورهای صحبت مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان نگاه کنیم متوجه می شویم که ملاک تنها جوان بودن نیست؛ یعنی این نیست که صرفا کسی که جوان است باید بتواند دولت تشکیل دهد، باید تخصص، انگیزه، توان مدیریت و ... داشته باشد و در کنار این مسائل، حزب اللهی بودن و باور عمیق به مبانی انقلاب اسلامی هم ضرورتی اجتناب‌پذیر است؛ یعنی اگر در فردی علم و تخصص و توان مدیریت باشد اما او حزب‌اللهی نباشد و بلعکس این مد نظر رهبری نیست و به عبارتی دیگر باید جوان مومن انقلابی کارآمد باشد.

پس لازم است که جوانان برای تشکیل آن دولت آرمانی خودسازی داشته تا بتوانند کارآمد باشند، در مسائل علمی و پژوهشی، معنوی و اخلاقی، سیاسی و ... باید حرف برای گفتن داشته باشند.

اما کار مهم دیکری که جوانان حزب‌اللهی باید انجام دهند تبیین لزوم تشکیل چنین دولتی برای آحاد مردم است؛ مردم باید بدانند که بسیاری از مشکلات کشور با مدیریت صحیح و جهادی و اتکا به توان داخل و توجه به اصل "ما میتوانیم" قابل حل است و این با روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی محقق می‌شود و به عبارتی جوانان باید امید به آینده کشور را در جامعه تزریق کنند چنان که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کردند که "توصیه‌ی من امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده است؛ بدون این کلید اساسیِ همه قفل‌ها، هیچ گامی نمیتوان برداشت. ترس و نومیدی را از خود و دیگران برانید،این نخستین و ریشه‌ای ترین جهاد شماست".

در کنار تبیین موضوع تشکیل دولت جوان و حزب اللهی برای مردم که از راه‌های مختلف میسر می‌شود باید مطالبه‌گری از تمام دستگاه‌های و مسئولان کشور نیز صورت بگیرد که تا چه اندازه برای تحقق چنین دولتی گام برداشته‌اند، اصلا تا چه اندازه به جوان‌گرایی اعتقاد دارند و آن را در عمل نشان داده اند؟

در پایان باید گفت در حال حاضر گوی و میدان برای تشکیل دولت جوان و حزب اللهی در دست خود جوانان است، تحقق این مهم بسته به تلاش پیگیری و خودسازی خود جوانان دارد در این راه ممکن است موانع و مشکلات زیادی هم وجود داشته باشد که قطعا و بلاشک هست اما مبتنی بر فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند "حتی اگر صد اشکال و ایراد در مسئولان یا عملکرد دستگاه‌ها می‌بینید هرگز ناامید نشوید و با توکل به خدا، با مشکلات مبارزه و افق روشن آینده را محقق کنید" باید این حرکت را آغاز کرد و به پایانش که همان تشکیل #تمدن_نوین_اسلامی است، رساند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار