یادداشت/ اسحاق روستا

راه قدس از کربلا می گذرد

زمانی که امام راحل فرمود جنگ ما فتح بیت المقدس را به دنبال خواهد داشت و رزمندگان پشت پیراهن هایشان نوشتند "کربلا کربلا ما داریم میاییم" کسی گمان نمی کرد کمتر از ربع قرن ، مرز قلب های دو ملتی که به ظاهر با یکدیگر اختلاف داشتند امروز این چنین در تولی و تبری همدل و همزبان شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / اسحاق روستا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین در آستانه روز قدس یادداشتی نوشته است که متن آن به شرح زیر می باشد.

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ
 
راه قدس از کربلا می گذرد...
 
زمانی که امام راحل فرمود جنگ ما فتح بیت المقدس را به دنبال خواهد داشت و رزمندگان پشت پیراهن هایشان نوشتند "کربلا کربلا ما داریم میاییم" کسی گمان  نمی کرد کمتر از ربع قرن ، مرز قلب های دو ملتی که به ظاهر با یکدیگر اختلاف داشتند امروز این چنین در تولی و تبری همدل و همزبان شوند.  
 
امام خامنه ای(مدظله) نیز در بیانِ تاریخی خودشان عمرِ این رژیمِ کودک کش را  کمتر از بیست و پنج سال وعده داده اند اما باز هم بد دل ها باور نخواهند کرد که ظلم و جور پایدار نخواهد ماند!
 
اما ما این را به وضوح مشاهده می کنیم ؛ دیری نخواهد پایید که در بیت المقدس خواهیم بود و پرچم سرخ حسین علیه السلام را درقبه الصخره به اهتزاز در خواهیم آورد.
 
و اما بعد
اهمیت والای قدس و مسجد الاقصی بر هیچ مسلمان آگاه ، موحد و انقلابی پوشیده نیست و از زمانِ رسول گرامی اسلام از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده است و خاستگاه عقیدتی _ سیاسی آن  به معنای اصیلش برای ما بسیار مورد توجه است. اهتمام ورزیدن به قدس و روز قدس مصداقِ اکمل و اتمِ  آزادی خواهی ، عدالت طلبی ، ظلم ستیزی و تاکید بر جایگاهِ اصیلِ انسانی است.
 
روز قدس نمایانگر بر حق بودن انقلاب اسلامی و تطابقِ آرمان های این انقلاب الهی با فطرت پاک انسان هاست ، روزِ  قدس نمودِ روشنِ  آیه ی ، ان الارض یرثها عبادی الصالحون می باشد که روز به روز با وحدتِ عمیقِ مسلمانِ جهان و نزدیک شدن جامعه ایمانی به یکدیگر و  ساختن امت واحد در حال شکل گیری است ، هر چند در هر عصری ، و در هر نظامی ، چه اسلام ، دارای یک "امت" به معنی یک جامعه بزرگ اعتقادی "نمونه و مسئول" ، باشد و چه نباشد ، مسلمانان جهان وظیفه دارند ، که از میان خویش یک "امت ویژه" برگزینند ، باید این امت در میان مسلمانان تشکیل شود ، از میان توده ها و ملت های مسلمان ، به پاخیزد و مسئولیت تحقق این هدف ها را تعهد کند:
به "خیر" دعوت کند ، در راه "معروف " تلاش کند و علیه " منکر" ، قیام کند.
 
و این مهم بر هر مسلمانِ مومن و انقلابی به خوبی روشن است که در جهانِ امروز هیچ منکری هویدا تر از شیطان بزرگ ،  آمریکا و فرزندِ نامشروعِ آن رژیم صهیونیستی نمی باشد و تنها معروفِ زمانِ ما نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه به رهبری ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای است.
 
این مرزبندی اصیل انقلابی از گذشته تا کنون ادامه داشته است و مصلحین مسلمان همواره این پرچم را بر دوش خود کشیده اند و مشعل فروزان آزادی را شعله ور تر از هر زمانی روشن‌ نگاه داشته اند ، همانگونه که رهبر فقید انقلابِ اسلامی حضرت امام خمینی از دیر باز در میانِ جامعه بزرگ روحانیت ، همچون ستاره ای پر فروغ ، پیشتازِ مبارزه با امپریالیسم و ایادی اش در منطقه بوده اند.
 
امام خمینی ره ، سال ۱۳۵۸ در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان پیامی تاریخی برای ملت های تحتِ ستم بر جای نهاد ؛ اسلام زنده است!
 
بله ! با نامگذاری این روز روحی تازه بر جانِ مسلمانان دمیده شد تا با عزم راسخ ، ایمان ، اراده و استقامت راهِ مبارزه با ظَلمه را در پیش گیرند و ذره ای به سازش و تسلیم تن ندهند. 
 
نامگذاری این روز بزرگ ، متحد شدن و همگرایی مسلمانانی که تحتِ یوغِ بندگی و استثمارِ حکام جور قرار گرفته اند را نشانه رفته است ، روز قدس روز حکومت جهانی اسلام است ، روز قدس روزی است که همه مسلمانان زیر بیرقِ اسلام و با یک هدف و یک شعار خواستارِ احقاقِ حکومت اسلامی و از میان برداشته شدن حاکمیت طاغوت هستند تا باری دیگر همچون فجرِ انقلاب ۵۷ سپیده صبح بر دَمد و روشناییِ اراده و ایمان شبِ تاریک را بشکافد ؛ والیل اذا عسعس و الصبح اذا تنفس !
 
درود بر روحِ بنیانگذارِ کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ره که با بینش وسیع و اراده سترگشان این راهِ عظیم و خطیر را پیشِ پای تمام مسلمانان نهادند تا این حرکت ، و این تجدید عهد ، مشقی باشد برای ساختنِ امتی واحد و خود ساخته برای رسیدن به حکومت جهانی قائم منتظر حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه شریف.
 
و اما برای اتمامِ حجت و شهادتی برای تاریخ و آیندگان ؛ امروز مسئله فلسطین ورژیم صهیونیستی مسئله منطقه ای نیست بلکه یک مسئله جهانی است ، ظلم به مردم فلسطین ظلم به انسانیت و همه ی مسلمانان جهان است و این فرض بر تمام مسلمانانِ  آزادی خواهِ جهان واجب شده است که سکوت روا ندارند و ندای مظلوم را لبیک گویند که من سمع منادیاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم.
 
این روز ها به وضوح شاهدِ در هم ریخته شدنِ هیمنه ی بتِ پوشالیِ قرن هستیم ، اما نوچه های آن با احساس خطر به یکباره طرحی به عنوان معامله قرن مطرح می کنند.
 
طرحی که هدفش سازش با اسرائیل ، به رسمیت شناختن آن و پایان دادن به مبارزات است. اما به عینه و روشنی هر چه تمام تر خواهید دید که این طرح به ثمر نخواهد نشست ، چه ، امپریالیسم جهان خوار  هنوز در نیافته است که هدف مبارزه و کارزارِ بی امانِ مسلمان با اسرائیل ، غالب شدن بر یک جغرافیای خاص نیست بلکه نابودی کاملِ جرثومه فساد و ظلم و جور و جهل و بربریت یعنی آمریکای جهان خوار و تشکیل حکومت عدل الهی به یدِ امام قائممان می باشد.
 
وانگهی معامله قرن به سرانجام نخواهد رسید و پرده های ظلم و ستم بر انداخته خواهد شد.
 
آینده از آن اسلام و مستضعفین است و نیرو های میرا از صفحه ی روزگار محو خواهند شد. 
 
 
...و تا آن لحظه که خورشید قلب این سنگستان را بناگاه بشکافد ، گل سرخ فلق بر‌ لب‌هاى فسرده این افق بشکفد و نهر آفتاب بر زمین تیره ما ... و بر ضمیر تباه ما نیز جارى گردد. تا صبح بر اراده سترگ و ایمانِ اصیلِ مومنین سلام.
 
 
 
 
انتهای پیام./

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار