جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان:

مهره‌ی اصلی انقلاب امام خمینی برپایه مردم است/ امام خمینی با قاطعیت و اعتماد قلبی به اسلام و فرامین الهی استکبار را پس زد

جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان گفت: معنویت و اعتماد به حق؛ یک انسان را تا حدی بالا می‌برد که نمونه ی بارز آیه شریفه ی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /ریحانه عشقی جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ویژگی شخصیتی امام در مقابله با شرق و غرب گفت: قاطعیت و اعتماد قلبی امام خمینی به اسلام و فرامین الهی باعث شد از همان ابتدای نهضتش شرق و غرب و به طور کلی استکبار را پس بزند و در این راه موفق هم بشود.

وی با بیان نوع نگرش و جهان بینی امام افزود: جهان بینی امام خمینی همان جهان بینی توحیدی است که حتی این عقیده در تمامی سخنان ایشان نیز هویداست.رحتی واژه‌های سیاسی کلام حضرت امام(ره) از قرآن گرفته شده‌ چرا که ایشان دیکتاتور را با طاغوت، فقرا و محرومین را با مستضعفین جایگزین کرد.

جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان در خصوص جایگاه مردم در نهضت امام اظهار داشت: مهره‌ی اصلی انقلاب امام خمینی برپایه مردم است. از آنجا که در زمان انقلاب روحانیت نقش اصلی و مرجعیت نقش والای جامعه را ایفا می‌کرد، ایشان توانست افراد را با خود همراه کند.

عشقی در خصوص  برخورد سخت امام با دشمنان و مهربانی با دوستان تصریح کرد: معنویت و اعتماد به حق؛ یک انسان را تا حدی بالا می‌برد که نمونه ی بارز آیه شریفه ی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم باشد...

این فعال دانشجویی در خصوص ساده زیستی امام راحل گفت: من باب ساده زیستی امام خمینی (ره )همین بس که هیچگاه زیادی آبی و سفیدش را عوض نکرد...! این نمونه ی بارز ساده زیستی است.

 

ارسال نظر


captcha