مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان:

شکست، حاصل ذلت و دیپلماسی لبخند در مقابل استکبار است/عمق جهان بینی امام به بیداری اسلامی و خشکاندن ریشه تفکر غرب انجامید

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی لارستان گفت: امام به معنای واقعی کلمه زاهد بود زاهدی بود که نشان می‌داد زاهد نیست و ظاهر خود را جوری مهیا می‌ساخت که اصلاً زهد ایشان را بروز نکند .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مجتبی علی‌پور مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ویژگی شخصیتی امام در مقابله با شرق و غرب گفت: صراحت و شجاعت در اعلام مواضع و اجتناب از ملاحظه کاری، ابتکار عمل در تصمیمات به هدایت جریان انقلاب، آزاد اندیشی اعتماد، اعتقاد حقیقی و صادقانه به مردم، اصرار و پافشاری در آرمان‌های بزرگ انقلاب، راهنمای ملت و مسئولین بر اساس تحلیل سیاسی محکم را می‌توان از ویژگی های بارز ایشان در مقابله با استکبار دانست.

وی با بیان نوع نگرش و جهان بینی امام افزود: امام جهان اندیشی را همانطور که قرآن و اسلام تعیین کرده بودند می‌شناسند این مسئله کوچکی نیست چرا که حرکتی بزرگ همچون انقلاب اسلامی قطعاً نیاز به جهان‌بینی اساسی دارد.جهان بینی امام آنقدر ریشه دار و عمیق بود که حرکت آن به بیداری اسلامی جهانی و خشکاندن ریشه تفکر غرب انجامید.

مسئول فضای مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان در خصوص جایگاه مردم در نهضت امام اظهار داشت: مردم یکی از سه محور اصلی برای پیروزی و تداوم هر انقلابی هست امام معتقد بودند که صاحبان اصلی انقلاب و قویترین پشتوانه انقلاب همان مردمند. امام جلب رضای خدا را در راستای جلب رضایت مردم می دانستند و به طور عمیق اعتقادی به مردم بها می‌دادند. بی ریا و صمیمانه با مردم بودند و باور داشتند که انقلاب با پشتوانه و مقاومت و وحدت آحاد مردم امکان پذیر است.


علی‌پور حاصل ذلت و دیپلماسی لبخند در مقابل استکبار و دشمنان را شکست دانست و تصریح کرد: همین مبنا است که امام همواره همچون اهل بیت و پیامبر اکرم با دشمنان سرسخت بودند و رفعت و مهربانی امام علتی بود برای جذب مردم که بنا به آیه قران خداوند نیز به پیامبر فرمود اگر خشن و سنگ بودی از پیرامونت پراکنده می‌شدند.


این فعال دانشجویی در خصوص ساده زیستی امام راحل گفت: امام به معنای واقعی کلمه زاهد بود زاهدی بود که نشان می‌داد زاهد نیست و ظاهر خود را جوری مهیا می‌ساخت که اصلاً زهد ایشان را بروز نکند همانطور که ساده زیستی امام در بیان پروفسور فرانسوی آمده است که گفته بود "زندگی ساده امام مرا مجذوب خود کرد مکان زندگی شان ساده بود غذای ساده تا آخر عمر اجاره‌نشین بود."

ارسال نظر


captcha