آموزش و پرورش محصور در انگیزه‌های سیاسی غیرمسئولانه سیاست‌بازان است/ زوایای پنهان استعفای بطحایی!

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: وزارت آموزش و پرورش مجموعه ای محصور در انگیزه های سیاسی غیر مسئولانه سیاست بازان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحمیدرضا قائم‌پناه دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به استعفای بطحایی وزیر مستعفی آموزش و پرورش گفت:  این ماجرا از چند جنبه قابل نقد و بررسی است؛ نخست اینکه آیا واقعا بطحایی آنگونه که از سوی دفتر دولت اعلام شده، برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا داد؟! 

وی ادامه داد: واکنش‌ها به این موضوع در دو طیف سیاسی کشور نیز یکسان بود به گونه‌ای که اغلب افراد استعفای بطحایی با هدف شرکت در انتخابات مجلس را فریب افکار عمومی می‌دانند که پوششی است برای کنار زدن محترمانه بطحایی از پست وزارت آموزش و پرورش.

قائم‌پناه تصریح کرد: با بررسی و تحلیل این موضوع به نظر می‌رسد، بطحایی استعفا داده اما شرکت در انتخابات مجلس فقط یک بهانه برای رفتن اوست، تجربه گذشته نشان داده، هنگامی که رییس‌جمهور به تغییر وزیر در آموزش و‌پرورش تصمیم می‌گیرد، نسخه استعفا را می‌پیچد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جنبه دوم در این ماجرا، بازی با افکار عمومی بود، به گونه‌ای که معاونت اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش در اقدامی عجیب خبر پذیرش استعفای بطحایی را تکذیب کرد و پس از تایید آن توسط دفتر سخنگوی دولت آن را از روی سایت خود حذف کرد!

وی ادامه داد: از سوی دیگر نزدیکان سیدمحمد بطحایی با توییت‌های مختلف آن هم چند ساعت مانده به اعلام خبر رسمی تایید استعفای او از سوی دولت، سعی در مهندسی افکار عمومی داشتند تا القا کنند بطحایی برای مطالبات فرهنگیان و به ویژه رتبه‌بندی کناره‌گیری کرده است.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: به هر حال اگر واقعیت ماجرا این باشد، در طول دو سال حضور بطحایی در وزارت آموزش وپرورش بارها شاهد بی‌توجهی دولت به مطالبات فرهنگیان بودیم که نمونه اخیر آن پرداخت فقط دو ماه از حق‌التدریس معلمان است آن هم در شرایطی که سال تحصیلی به پایان رسیده است!

وی با طرح این سوال که آیا بطحایی واقعا  استعفا داده یا عزل شده است، گفت: استعفای نماینده بنا به نظر کارشناسان سیاسی برای اینکه قطعا وزیر شود، معقول و مصادیق متعدد مثل حاج بابایی و عباسی دارد اما بر عکس آن که وزیر استعفا دهد برای نماینده شدن احتمالی نوبر است و تنها در کابینه روحانی چنین اتفاقات و یا توجیهاتی صورت می گیرد واین اقدام اصلا منطقی نیست و ما منتظر پاسخ دکتر بطحایی هستیم.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: آقای بطحایی که همیشه در بحث رسانه حضور به موقع داشتند چرا چند روزه سکوت کرده و در این باره صحبتی نداشته است؟ با  توجه به  اینکه آقای بطحایی ارتباط خوبی با رسانه ها داشت سکوت وی امروز تعجب آب آور است و گویای آن است که این اتفاق نامعقول پوششی در این فضا است.

قائم پناه تاکید کرد: ما و جامعه معلمین کشور انتظار داریم سید محمد بطحایی صادقانه امروز با مردم سخن بگوید. که البته در غیر این صورت بزودی همه چیز روشن خواهد شد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: ما در وزارت آموزش و پرورش شاهد عدم ثبات مدیریتی هستیم.

وی گفت: سیاسی بازی‌ها در آموزش و پرورش و عدم ثبات مدیریتی باعث شده که برنامه‌ها به خوبی پیش نرود. همین الان شاهد چهارمین تغییر صندالی وزارت آموزش و پرورش در ششمین سال دولت تدبیر و امید هستیم و این به خوبی نشان دهنده عدم وجود برنامه و ثبات مدیریتی در راس دولت برای قشر عظیم الشان فرهنگیان است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: ما اگر بخواهیم کشور را بسازیم هیچ راهی به جز آموزش وپرورش در پیش رو نداریم، باید آموزش وپرورش در اولویت دولت قرار گیرد تا بتوانیم به سایر مولفه های توسعه دست یابیم.

قائم پناه ادامه داد: تعلیم و تربیت امری تخصصی است که نیاز به انسان‌های فهیم دلسوز و متوجه و آگاه به مسائل آن دارد نه بازار سود و سرمایه که هر کس با هزینه کمتری این امر مقدس را بر عهده گرفت بار این مسئولیت سنگین را بر دوش او بسپاریم و عواقب هولناکی همچون پایین آمدن شان و کرامت معلم و بنگاهی شدن آموزش و پرورش را از یاد ببریم.

وی تصریح کرد: متاسفانه نگاه رئیس جمهور و دولت به آموزش و پرورش نگاه به یک نهاد مصرفی و سربار است و این نگاه را می‌توانید به‌خصوص در سیاست گذاری‌ها و موضع گیری‌های دولت و رییس جمهور درباره آموزش پرورش مشاهده کنید و متاسفانه نگاه مصرفی و هزینه ای به آموزش و پرورش و سیاست زدگی در این مجموعه موج می‌زند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: فردی که به عنوان سرپرست یا وزیر این سیستم مهم و بنیادین جامعه معرفی می‌شود باید جزو خانواده آموزش و پرورش و مقتدر و شجاع باشد، گزینه سیاسی نباشد، درد جامعه فرهنگیان را بفهمد و برای رفع معیشت معلمان تلاش کند.

قائم پناه تاکید کرد: این فرد باید دلسوز معلمان باشد، اعتقاد به سند تحول بنیادین و برای اجرای آن برنامه داشته باشد، معلمی کرده باشد، سوابق مدیریتی قوی و خوبی داشته باشد، جوان باشد و چرا که بیشترین ارتباط مسئولان وزارت آموزش و پرورش با جوانان و نوجوانان است. نگاه هزینه ای به آموزش و پرورش نداشته باشد و مخالف جدی خصوصی سازی باشد.

وی افزود: با این تفاسیر متاسفانه عده ای از بیرون با لابی‌گری سعی در انتخاب افراد مورد نظر خود دارند و برخی از گزینه‌های مطرح برای این پست، علاوه بر این که اکثر ویژگی ها را ندارند،حتی یک ساعت هم معلمی نکرده اند

قائم‌پناه یادآور شد: از رئیس جمهور می‌خواهیم در معرفی سرپرست برای وزارت آموزش و پرورش دقت کافی را به خرج بدهد و فردی معرفی شود که دارای خصوصیات ذکر شده و دلسوز تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش باشد تا ان شاالله شاهد تحول عظیمی در این بدنه باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار