نخست‌وزیر ژاپن روحیه نپذیرفتن سیادت آمریکا را از ایران به ارمغان ببرد

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران از آبه شینزو خواست تا روحیه تکیه‌بر مردم، ظلم‌ستیزی، مقاومت و نپذیرفتن سیادت آمریکا را از ایران به ارمغان ببرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق‌(ع)، تهران و شهیدبهشتی طی نامه‌ای به « آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن نوشت: امیدواریم اکنون که برای اولین بار به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور ژاپن به جمهوری اسلامی ایران می‌آیید از فرصت کمیاب دیدار از کشور و ملت مسلمان و به‌پاخاسته ایران در جهت تقویت ارتباطات اقتصادی و میان فرهنگی بین دو کشور استفاده کنید و با اقدامات عملی و اتخاذ مواضع روشن دامان خود را از شائبه‌ تبدیل‌شدن به اهرم فشار و دنباله‌رو آمریکا پاک‌کنید و روحیه تکیه‌بر مردم، ظلم‌ستیزی، مقاومت و نپذیرفتن سیادت آمریکا را از ایران به ارمغان ببرید.

در این نامه خطاب به « آبه» آمده است:

«  شما نخست‌وزیر تنها کشوری هستید که بمب‌های اتمی بر سر ملت بی‌گناهش ریخته شده است و آمریکا تنها جنایتکاری که با بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی بیش از دویست هزار غیرنظامی و بی‌گناه را به کام مرگ کشاند و از آن اعلام شرمندگی و عذرخواهی نکرد.

ملت ما نیز در بیش از 8 سال جنگ تحمیلی از عراق و همدستانش، جبهه زورگویان عالم، بیش از دویست هزار شهید تقدیم راه آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی خویش کرد. نیک آگاهید و بر هیچ‌کس پوشیده نیست سردمدار این جبهه زورگو جز آمریکای جنایتکار که شما مستقیماً زهر جنایت و استثمار آن را چشیده‌اید نیست.

حال که تحریم‌های حداکثری آمریکا و بلوف‌های رسانه‌ایش برای تجزیه از درون و جنگ نظامی، علیه ملت مقاوم و مظلوم ایران به شکست انجامیده است، عجیب نیست که رئیس‌جمهور پیمان‌شکن آمریکا متوسل به لیبرال دموکرات غرب‌گرایی مثل شما شود که مثلاً بین ایران که به تعهداتش پایبند بود و آمریکا که با ترک برجام، تخلف از تعهداتش، تهدید به جنگ و تحریم‌های روزافزون حاصل مذاکرات پیشین را بر هم زد میانجیگری کنید؛ اما بدانید در منطق انسان‌های آزاده «میانجیگری بین ظالم و مظلوم خود ظلمی بزرگ است»!

شما را بر حذر می‌داریم از اینکه بخواهید فراموش کنیم سال‌هاست با طناب پوسیده آمریکا و اروپا در چاه مذاکره رفتیم و جز ظلم مضاعف چیزی نصیب ملت نشد. شما را بر حذر می‌داریم از اینکه به اسم تنش‌زدایی با پیشنهاد‌هایی حقیرانه مثل بازگشت آمریکا به برجامی که بارها جسم و روح و کلش را نقض کرده است بخواهید بر سر سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، حمایت از فلسطین و گروه‌های مقاومت و مظلومین عالم معامله‌ی از پیش شکست‌خورده جوش بدهید. شما را بر حذر می‌داریم از اینکه واسطه مذاکراتی بشوید که از تجربه گرانبهای آن چیزی جز فهم غیرقابل‌مذاکره بودن آمریکا و غیرقابل‌اعتماد بودن اروپا چیزی عاید ما نشد و مطمئنیم آنچه مستقیماً مذاکره کردیم و نقض شد با واسطه کشور ثالث سرانجامی جز تباهی و غفلت از راهکارهای داخلی و مقاومت اقتصادی برای ما نخواهد داشت.

در پایان امیدواریم اکنون که برای اولین بار به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور ژاپن به جمهوری اسلامی ایران می‌آیید از فرصت کمیاب دیدار از کشور و ملت مسلمان و به‌پاخاسته ایران در جهت تقویت ارتباطات اقتصادی و میان فرهنگی بین دو کشور استفاده کنید و با اقدامات عملی و اتخاذ مواضع روشن دامان خود را از شائبه‌ تبدیل‌شدن به اهرم فشار و دنباله‌رو آمریکا پاک‌کنید و روحیه تکیه‌بر مردم، ظلم‌ستیزی، مقاومت و نپذیرفتن سیادت آمریکا را از ایران به ارمغان ببرید.

به‌عنوان گام اول هم توصیه می‌کنیم اگر در فکر روابط دوجانبه و صلاح دو کشور هستید تضمین دهید نیاز شدیدی که به نفت ایران دارید را تحت تأثیر فشارهای شدید آمریکا نادیده نگیرید.

 با آروزی پیشرفت همه‌جانبه، استقلال، عزت و سربلندی برای کشور و ملت ژاپن.»

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار