مسئولین فرهنگی بسیج دانشجویی 10 دانشگاه شهر شیراز خطاب به آیت الله دژکام:

آیا نباید بخاطر رخداد ضد فرهنگی هفته فیلم اروپایی در جامعه اسلامی مان خاک ماتم بر سر کنیم/ اکران فیلم های مستهجن، رقص و تک خوانی ها و... لکه ننگی بر هویت سومین حرم اهل بیت (ع) است/ چه کسی این مسئولین خفته یا خود را به خواب غفلت زده را باید بیدار کند؟

مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز و 8 دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در نامه ای خطاب به حجه الاسلام والمسلمین دکتر دژکام، نسبت به هفته فیلم اروپایی در شیراز و رخداد های ضد فرهنگی این شهر واکنش نشان دادند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز و 8 دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در نامه ای خطاب به حجه  الاسلام والمسلمین دکتر دژکام، نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شهر شیراز و رئیس شورای فرهنگ عمومی  استان فارس با اشاره به این که شیراز با ظرفیت های فراوان هنری و فرهنگی و مذهبی ، ادیان و قومیت ها، بیش از دیگر استانها مورد این هجمه قرار گرفته است و در مدیریت مقابله با آن بسیار منفعالانه عمل می شود، نوشت: طی ماه های اخیر و بعضا در حضور خود مسئولین استانی و در مراسمات مختلف و به نام فرهنگ و هنر برنامه های رقص و تک خوانی زن بر قرار بوده و فیلم ها و تصاویر نامناسب و مستهجن اکران می شود که نه با فرهنگ و تمدن  اصیل شیراز قرابتی دارد و نه با ارزشهای دینی و اسلامی.

در ادامه این نامه آمده است: در حالی که نمایش عزتمندانه مردم مومن و انقلابی شیراز در کمک به سیل زده ها و حتی حضور در مراسم ملی و مذهبی تصویری زیبا از هویت مردم انقلابی شیراز در کشور نشان داد لیکن فیلم های رقص و تک خوانی ها و .... در فضای مجازی کشور لکه ننگی بر هویت سومین حرم اهل بیت (ع) است.

مسئولین بسیج دانشجویی 8 دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در ادامه این نامه خطاب به امام جمعه شیراز نوشتند: این موجبات بسی تاسف است که مراسم گرامیداشت مفاخر استان، کشور و حتی جهان همچون سعدی، در شیراز برگزار شود و موسیقی های بی ربط، سبک و بی محتوا آن هم با سرود زنان به مخاطب ارائه شود یا در افتتاحیه و یا اختتامیه نمایشگاه ها و جشنواره ها برنامه رقص بر پا شود و هیچ یک از نهاد های مربوطه اعم از اداره فرهنگ و ارشاد ] اسلامی[ سازمان فرهنگی شهرداری و اداره میراث فرهنگی و گردشگری و... عکس العملی نسبت به آن نشان ندهند جای شرمساری است که فضای علمی دانشگاه های ما به جای رشد علمی تبدیل شود، به محافلی که رقص دانشجویی در هفته خوابگاه ها و کنسرت ها و موسیقی های زنده و سبک و البته با هزینه های گزاف چند ده میلیونی در جشن های فارغ التحصیلی دانشجویان شده است.

مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز آورده اند: این مظاهر بی فرهنگی و هنجار شکن را از دانشگاه شیراز و علوم پزشکی گرفته تا دیگر دانشگاه های استان می توان دید. دانشگاه های استان در سایه بی توجهی مسئولین استانی و در حصار قوانین وزارتخانه ، خود را از هر نوع پاسخگویی مبری می دانند و نهاد های انقلابی در دانشگاه همچون نهاد رهبری نیز تحرکی از خود نشان نمی دهند. آیا نباید مسئول فرهنگی بی تفاوت، مواخذه شود یا برکنار گردد.

در بخش دیگر این نامه به اشاره به این که جای تعجب نیست که تصاویری در فضای مجازی در حال پخش باشد و زن و مردی در خیابان های اصلی شیراز برقصند و عابرین تماشا کنند، آمده است: جای بسی نگرانی است که در شیراز و به نام هفته اکران فیلم های اروپایی ، زیر نظر اداره (فرهنگ ) و ارشاد(اسلامی)و با استعانت مهره های سست عنصری که رضای خلق را بر رضای خدا مقدم می دارند فیلم هایی در سومین حرم اهل بیت (ع) اکران شود و ترویج بی بند و باری جنسی و روابط نامشروع و فساد اخلاقی تنها اثر آن باشد.

در ادامه این بخش نامه خطاب به آیت الله دژکام نوشتند: آیا نباید بخاطر رخداد چنین مسائل ضد فرهنگی در جامعه اسلامی مان خاک ماتم بر سر کنیم .والله  جا دارد از غصه چنین وقایعی دق کنیم .چه کسی این مسئولین خفته یا خود را به خواب غفلت زده را باید بیدار کند ؟ انتظار بعیدی نیست که بخاطر بی تفاوتی مسئولین به این نوع دهن کجی ها نسبت به ارزشهای دینی مردم ، روزی مردم با حضور و عمل انقلابی شان  در صحنه، خود بساط این خیمه شب بازی ها را برچینند.

مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز و 8 دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در بخش دیگر این نامه و با بیان این که  آسیب های اجتماعی اگر چه در استان فارس و سطح شیراز در رتبه های بالای کشور قرار ندارد اما این سطح تنوع آسیب ها در سطح شیراز اصلا شایسته شهر فرهنگ و تمدن و معنویت نیست، آورده اند: متاسفانه شهر شیراز هم در حوزه فقر و حاشیه نشینی و هم تجمل گرایی با آسیب های عدیده اجتماعی دست و پنجه نرم می کند که بسیاری از این مشکلات در سایه بی توجهی مسئولین روز به روز تشدید می شود.

در ادامه این بخش آسیب های اجتماعی آمده است: آیا باید حتما سیل بیاید تا مسئولین توجهشان به حاشیه شهر بیفتد یا یک نفر در کنار کوچه و خیابان بمیرد تا این مسئولین یادشان بیفتد جلسه بگیرند ؟.آنقدر مشکلات و آسیب های اجتماعی در حاشیه شهر شیراز پیچیده و متنوع و عمیق هست که بعضا کارآمدی نظام اسلامی در این مناطق در دید مردم آن منطقه جای بحث دارد.

مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز افزودند: ضعف دینی و بی بند و باری جنسی هم از آسیب های محله های تجمل گرا است که هیچ گروه و نهادی در این حوزه ورود نکرده است .حل آسیب های اجتماعی در سطح شیراز یک عزم استانی می طلبد که همه نهاد ها در این باره بسیج شوند .

در بخش پایانی این نامه آمده است: بی شک مسئولیتی که به برکت انقلاب اسلامی به هر یک از ما سپرده شده است مصداق تمکّنی است که خداوند به ما داده است و در قرآن کریم به اذای آن از ما مطالبه امر به معروف و نهی از منکر کرده است .بیاییم شیراز را از شهره شدن در بی فرهنگی نجات دهیم و به جایگاه سومین حرم اهل بیت (ع) برسانیم  .

ارسال نظر


captcha