اعطای ۷۹۲ میلیون تومان وام صندوق رفاه، به دانشجویان دانشگاه کردستان

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان در رابطه با عملکرد معاونت دانشجویی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در طول چند سال گذشته کارهای بسیاری برای رفاه حال دانشجویان گرامی صورت گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /عثمان عزیزی با اشاره به تعمیرات اساسی خوابگاه های دانشجویی تصریح کرد: خوابگاه های اصلی دانشگاه ارتقاء سطح داده شده که شامل پنجره دوجداره، تعمیر تاسیسات، تعویض کامل شیرآلات سرویسهای بهداشتی و آشپزخانه، تعویض لامپهای مهتابی به لامپهایLED ، تعویض دودکش برای جلوگیری از نشر گاز منواکسید کربن، تعویض تجهیزات اصلی موتورخانه و ... می شود.

 

وی افزود: این تعمیرات و بازسازیها بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه دربر داشته که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون آن به صورت کمک ویژه از صندوق رفاه تامین اعتبار شد.

 

عزیزی بیان داشت: ۱۴ خوابگاه  در این مدت به وایرلس مجهز شده و تنها دو خوابگاه را در حال حاضر به دلیل نبود زیر ساختها نتوانسته ایم مجهز کنیم و خوشبختانه معاونت پژوهشی و بخش IT دانشگاه در خصوص تجهیز این دو واحد مشغول فعالیت هستند.

 

وی در ادامه افزود: خرید ۱۶ دستگاه تلوزیون LCD برای خوابگاه ها، تجهیز سالن ورزشی در مجتمع فرشتگان با اعتبار ۳۵ میلیون تومان از صندوق رفاه،  خرید ۶۷ دستگاه اجاق گاز ترموکوبل دار و در راستای بهداشتی کردن و صنعتی کردن سلف سرویس بالغ بر ۸۰۰ میلیون کمک از صندوق رفاه گرفته ایم و برای هر دو سلف چلو پز صنعتی، خورشت پز صنعتی و کباب پز اتوماتیک و سبزی خورد کن خریداری کرده ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: فضای سالن غذا خوری دختران در این مدت افزایش داشته و  سلف فرشتگان به مناقصه گذاشته شده و پس از اتمام امور دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند و همچنین در نظر داریم تا در برنامه ای میان مدت طبقه دوم سلف کشاورزی دختران و پسران را نیز ارتقاء دهیم.

 

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان با اشاره به وام دانشجویی، تصریح کرد: تا کنون ۷۹۲ میلیون تومان به عنوان وام تحصیلی از صندوق جذب شده در حالیکه این مبلغ وام نسبت به سایر دانشگاه های کشورعدد قابل توجهی می باشد.

 

دکتر عزیزی عنوان کرد: در بحث اجاره بهای خوابگاه، برابر قانون صندوق رفاه اگر دانشجو در اول ترم اجاره بها را پرداخت کند شامل ۱۰ درصد تخفیف شده و دانشجویانی که در آخر ترم اجاره را پرداخت میکنند شامل این تخفیف نمی شوند و به اشتباه آن را افزایش اجاره خوابگاه تلقی میکنند که چنین نیست.

 

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان با اشاره به اجرای کامل مفاد مربوط به بیمه سلامت و حوادث دانشجویی، افزود: برای اجرای این مفاد مشکلی نداشته ایم و اگر دانشجو به موقع مدارک خود را ارائه داده باشد قطعا از بیمه خسارتهای مربوطه را دریافت خواهد کرد.

 

وی گفت: بر اساس دستور العملهای مربوط به قوانین دانشگاه لازم است تا دانشجو انتخاب واحد ترم جاری خود را انجام داده و اگر انتخاب واحد نکرده باشد پوشش بیمه ای نخواهد داشت و بیمه به او تعلق نمیگیرد و به همین دلیل نیز اداره خوابگاه نمیتواند دانشجویان بدون بیمه را در خوابگاه های دانشجویی اسکان دهد.

 

وی افزود: از سال گذشته نرخ کار دانشجویی افزایش یافته و درخواستی مبنی بر افزایش قیمتها به هیئت امنا پیشنهاد شده و امیدواریم بر اساس ساعات کاری این رقم افزایش داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار