اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی کردستان در دانشگاه برگزار شد

اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی کردستان با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره 22 شهید عظیم الشأن جامعه پزشکی استان در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار گردید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدا، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، مخصوصا خانواده های شهدای جامعه علوم پزشکی کردستان و نیز بیان اهداف برگزاری اجلاسیه، گفت: جامعه علوم پزشکی کشور این افتخار را دارد که بیش از 4000 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی نموده است که 22 نفر از آنان از بسیج جامعه پزشکی خطه سرسبز کردستان بوده اند.

دکتر وحید یوسفی نژاد با بیان اینکه، دشمن بعثی در جنگ تحمیلی به هیچ وجه به اخلاق در زمینه کمک و امداد به مجروحین پایبند نبود، افزود: بعثی ها با بمباران بیش از 350 پایگاه امداد و اورژانس، پنج بیمارستان و نیز حمله شیمیایی به یک بیمارستان، تمامی ارزرش های انسانی را زیر پا نهاده و علاوه بر شهید کردن مردم و رزمندگان به کادر سلامت هم رحم نمی نمودند.

وی انجام اعمال جراحی و درمانی توسط پرسنل بهداشتی درمانی در مراکز و بیمارستان های صحرائی را بی نظیر بیان نمود و گفت: با گذشت سال ها از جنگ تحمیلی تا به امروز انجام این اعمال و جراحی ها مثال زدنی بوده و در مباحث علمی کشور و حتی دنیا مورد توجه قرار می گیرد که نشان از اخلاص، ایمان و باور قوی و قلبی پرسنل سلامت در جبهه ها و تعهد در مقابل آرمان های انقلاب اسلامی دارد.

سرپرست دانشگاه با تاکید بر اینکه، شهدای حوزه سلامت از جمله مظلوم ترین شهدا هستند، افزود: این قشر در زمان جنگ دارای سلاح و تجهیزات نظامی نبوده و هدفشان نجات جان رزمندگان بود که در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

دکتر یوسفی نژاد پاسداری از خون شهدا را افتخاری بزرگ بیان نمود و گفت: امنیت، آسایش و رفاه حال حاضر در کشور و استان مرهون جان فشانی ها و از خود گذشتگی های شهدای گرانقدر در جبهه های مختلف از رویارویی های انقلاب اسلامی ایران با دشمنان است.

 

وی هدف شهدا را حفظ جان و ناموس مردم بیان نمود و تاکید کرد: راه پیشروی ما دانشگاهیان علوم پزشکی کردستان در جهت پاسداری از خون شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی، ارائه خدمات با کیفیت، به موقع و شایسته به مردم عزیزمان است که ان شاالله حداکثر توان و انرژی خود را بکار خواهیم گرفت و ان شاالله در این راه رو سفید ملت و شهدا باشیم.

 
 
 
 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به حضور بیش از هزار پزشک در استان کردستان، تصریح کرد: بیش از 80 درصد نیازهای انسانی حوزه سلامت استان، در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تامین می گردد و این افتخار بزرگی بوده و از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

سپس مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی در این مراسم، گفت: به برکت خون شهدا وایستادگی مردم هم اکنون جمهوری اسلامی ایران جزو ده کشور برتر در زمینه خدمات بهداشتی و دانشگاهی است.

سردار نصراله فتحیان افزود: تامین بیش از 75 درصد نیاز‌های پزشکی و آموزشی کردستان در داخل استان نشان از خودباوری و تحقق شعار استقلال و آزادی در کشور است.

وی اضافه نمود: هم اکنون از جمعیت 1 میلیون و 500 هزار نفری کردستان بیش از 500 هزار نفر عضو بسیج هستند و این به معنی حضور یک نیروی داوطلب در عرصه‌های مختلف اقتصادی ونظامی جامعه داست.

مشاور مقام عالی وزارت در امور بهداری رزمی تصریح کرد: پشتوانه استان کردستان، 5400 شهید گلگون کفن است که پیشرفت، آبادانی و امنیت را با خونهایشان به مردم هدیه داده اند.

 

سردار فتحیان ضمن توضیح پاره ای از مطالب در مور سیات های خارجی و نیز برجام گفت: بر طبق بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، راهبرد دشمنان ملت ایران فشار و تاکتیک آنها مذاکره است و ما هم باید متوجه باشیم که تنها سپر دفاعی حال حاضرمان تکیه بر استعداد، توان و ظرفیت های خود است.

 

گفتنی است این مراسم با حضور نماینده محترم ولی فقیه در کردستان، مشاور مقام عالی وزارت بهداشت در بهداری رزمی، جانشین فرمانده سپاه استان، سرپرست، اعضای هیأت ریسه، مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان، خانواده های شهدای عظیم الشأن جامعه پزشکی کردستان به همراه جمع کثیری از مسئولین و کارکنان دستگاه ها و ادارات استانی و شهرستانی در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار