گزارش؛

تشریح اهداف و فعالیت های قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن

محمود شاهرخی: قرارگاه شهید احمدی روشن اسم رمز جریانی از فعالین امروز دانشجویی است که معتقدند "پیگیری حل مسائل اساسی کشور ذیل گفتمان انقلاب اسلامی" تنها روش برای حفظ حیات و هویت جنبش دانشجویی و ضرورتی قطعی برای پیشرفت انقلاب اسلامی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / آقای شاهرخی مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن استان کرمان در مصاحبه با خبرنگار ما به تشریح فعالیت های این قرارگاه پرداخت وی در ابتدا به سوابق علمی، کاری و ویژگی های ممتاز این شهید والامقام اشاره کرد و گفت: شهید احمدی روشن دارای مدرک دکتری مهندسی شیمی چندین مقاله ISI  به زبان فارسی و انگلیسی در مجلات معتبر علمی جهان چاپ نموده است همچنین از سوابق پژوهشی وی می توان به همکاری در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جداسازی گازها برای نخستین بار در ایران، پایه گذاری سایت هسته ای نطنز و معاونت توسعه و فناوری این سایت، پایه گذاری اولین غنی سازی منجر به تولید اورانیوم به غنای 5/3 تا 5 درصد و تشکیل و راهبری تیم های مهار ویروس رایانه ای استاکس نت اشاره کرد.

این مقام مسئول در ادامه برخی ویژگی های شخصیتی شهید احمدی روشن را از زبان همسر بزرگوار این شهید تشریح کرد: آقا مصطفی، غرق در معارف اهل بیت علیه السلام بود و 90 درصد صحبتهایش درباره مکارم و فضائل حضرت علی (ع) بود . زمانی که قرار بود با من ازدواج کند، یک جوان ساده و اهل شهر همدان بود که درسش هنوز تمام نشده بود و سرشار از عشق برای رسیدن به هدف والایش بود و صداقت در گفتار داشت . او از بسیجیان فعال دانشگاه بود و در دوران دانشجویی به عنوان مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی  شریف فعالیت می کرد . بارها و بارها آقا مصطفی درباره سایت نطنز گفته بود که اینجا را طوری می سازم که مقام معظم رهبری دوست دارند.

آقای شاهرخی مسئول علمی و اقتصادی بسیج دانشجویی استان کرمان قرارگاه شهید احمدی روشن ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمان را این طور معرفی کرد: قرارگاه شهید احمدی روشن اسم رمز جریانی از فعالین امروز دانشجویی است که معتقدند "پیگیری حل مسائل اساسی کشور ذیل گفتمان انقلاب اسلامی" تنها روش برای حفظ حیات و هویت جنبش دانشجویی و ضرورتی قطعی برای پیشرفت انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این جریان که جریان سوم از کنش گران انقلاب اسلامی است و امروزه در فضای دانشجویی با عنوان جریان "مطالبه گری تخصصی" شناخته می شود برخلاف دو جریان دیگرکه هر کدام از مسیری به انفعال رسیده اند، جریانی فعال و مسئولیت پذیر است و مبنای روشن و مشخصی دارد و معتقد است " آرمان های امام (ره) و انقلاب اسلامی کاملا قابلیت تحقق و اجرا ء در صحنه عمل در متن مسائل کشور را دارد " و جریان دانشجویی وظیفه دارد با تشخیص صحیح و با رویکرد مساله محور، مسائل را شناسایی کند و ناظر بر مبانی انقلاب اسلامی نظیر عدالت، جمهوریت و استقلال و با شناخت عمیق جریانات زر و زور و تزویر، آن مساله را مورد بررسی تخصصی و کارشناسی قرار دهد و مسئولین را در حل مساله کمک کند؛ خواه مسئولین پند گیرند خواه ملال، و از آن مهم تر مردم را با این مسائل و مبانی آشنا کند و جریانی فراگیر از آحاد مردم فراهم آورد که حضور آحاد مردم ضامن بقاء و پیشرفت انقلاب اسلامی است.

شاهرخی تصریح کرد: قرارگاه شهید احمدی روشن بستر اصلی و قلب تپنده این جریان در فضای دانشجویی است. این قرارگاه از 5 سال پیش در معاونت علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی کشور تشکیل شده و در سال گذشته با تاسیس 31 دفتر استانی در سراسر کشور به دوران بلوغ و شکوفایی خود رسید. در این قرارگاه مسائل اساسی کشور در قالب ده کارگروه موضوعی (کشاورزی و محیط زیست -  نظام سلامت - صنعت و تولید داخلی-  دیپلماسی اقتصادی -  نظام بانکی -  مفاسد اقتصادی -  انرژی -  علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان -  اقتصاد آموزش پرورش-  زنان و جمعیت) پیگیری می شود.

مسئول علمی و اقتصادی بسیج دانشجویی استان کرمان خاطر نشان کرد: شهید احمدی روشن، شهید جریان سوم است. شهیدی که همه دغدغه زندگی اش صرف پیشرفت انقلاب اسلامی از طریق تمرکز بر یک مساله اساسی (پیشرفت صنعت هسته ای) شد. و آنقدر امیدوارانه و انقلابی تلاش کرد و آنقدر درخشید تا لایق شد به آخرین و والاترین عنوان دنیا و آخرت که همان شهادت است برسد.

وی در پایان تاکید کرد: اهم فعالیت های قرارگاه شهید احمدی روشن بررسی تخصصی و شناسایی چالش های استان کرمان و شهرستانها  و پیگیری و ارائه راه حل مسائل موجود می باشد. هسته مرکزی این قرارگاه در مرکز استان قرار دارد و دارای یک دبیر خواهر و یک دبیر برادر است  و در شهرستانهای استان نیز دارای هسته های مطالبه گری است.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار