به همت بسیج دانشجویی استان کرمان برگزار شد:

جلسه هم اندیشی مسئولان نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان کرمان با فرمانده سپاه ثارالله

عصر دیروز جلسه هم اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان کرمان با فرمانده سپاه ثارالله در محل سالن جلسات مهمانسرای ثارالله کرمان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / عصر دیروز جلسه هم اندیشی مسئولان نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان کرمان با فرمانده سپاه ثارالله در محل سالن جلسات مهمانسرای ثارالله کرمان برگزار شد.

ناصر بهروز مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان در این نشست عنوان کرد: با توجه به مطالباتی  که مقام معظم رهبری در جمع دانشگاهیان داشتند یکی از موضوعات ضروری که باید در دستور کار قرار بگیرد هم اندیشی شود تا خروجی موثری را داشته باشد غنای فرهنگی است .

بهروز با اشاره به آسیب های احتماعی خوابگاه ها بیان کرد: پیشنهاد من در این ضمینه این است که یک کار گروه فرهنگی در داخل دانشگاه به وجود بیاید و یک هم افزایی به وجود آید.

مسئول بسیج دانشجویی در خصوص پرس و جوی آزاد اندیشی اظهار داشت:باید موانع و مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد بومی سازی و حل شود تا شاهد افزایش آن در دانشگاه ها باشیم.

وی در ادامه افزود:در بحث پاسخ  شبهات در دانشگاه ها بخصوص در خوابگاه ها باید در قالب های مختلف به یک جایگاهی برسد و یک ساز کاری برای آن اندیشه شود

بهروز در پایان مطرح کرد: در خصوص مطالبات رهبری باید یک سری کارگروه های خاص ایجاد شود .بسیج نسبت به هر کاری که می خواهد انجام دهد مسئله پیدا کند و نگاه تخصصی در کار ها داشته باشد .

 سردارغلام علی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در نشست امروز عنوان کرد:با توجه به نکاتی گفته شد در طول سال تحصیلی یک برنامه ریزی صورت بگیرد که در طول سال تحصیلی دو نوبت  جلساتی با نهاد رهبری و بسیج اساتید و بسیج کارمندی و بسیج دانشجویی و سپاه  در مرکز استان برگزار شود تا پیرامون موضوعاتی که باید مطرح شود  یک هم افزایی در محیط های دانشگاهی به وجود آید

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در خصوص بسیج دانشگاه ها مطرح کرد : در بحث بسیج باید یک شورای هماهنگی با مسئولیت بسیج اساتید هر دانشگاه تشکیل شود و مجوع اموراتی که در شورای هماهنگی هایی که به وجود می آید کار ها و برنامه هایی که دارند همه ی نهاد ها دارند را به یکدیگر منتقل کنند

سردار ابو حمزه با بیان اینکه نگاه ما در بحث دانشگاه ها حذبی و گروهی یا جناحی نیست تصریح کرد: نگاه ما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نگاه حداکثری است در کنار این نگاه یک نگاه حداقلی محدودی هم وجود دارد که در بسیج جایی ندارد آن ها کسانی هستند که دچار فساد فکری و اخلاقی هستند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه بیان کرد:  هر شخصی با هر گرایش و دیدگاهی  می تواند جذب بسیج شود و نباید فقط افراد خاصی را جذب کرد .

وی با اشاره به اینکه در سپاه تقسیم بندی احزاب وجود ندارد افزود: جریان انقلابی ،غیرانقلابی و ضد انقلابی در سپاه مطرح است و با ظرفیتی که دانشگاه دارد ما باید این جریان غیر انقلابی را به انقلابی تبدیل کنیم.

سردار ابو حمزه خاطر نشان کرد:در برنامه های بسیج بحث حفظ کمیت با افزایش کیفیت در همه ی برنامه هایی که انجام می شود در دستو کار است تا  قادر به تبدیل کمیت ها به کیفیت و کیفیت به اثر بخشی باشیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه باید آسیب ها در محیط دانشگاه ها شناسایی شوند و هم افزایی های لازم صورت گیردعنوان کرد:ما در دانشگاه یکسری آسیب ها و تحدید های جدی داریم که نمی توان آن ها را نادیده گرفت مسائلی در دانشگاه ها وجود دارد که از بحث نا امن بودن فضای مجازی فراتررفته  است نکاتی که باید روی آن ها کا رکرد و راه کار ها را برسی کرد .

سردار ابوحمزه در ادامه مطرح کرد:باید این نشست ها ادامه داشته باشد و موضوعات دنبال شوند به فراخور وضعیت و شرایط دید و برای آن برنامه ریزی کرد سال تحصیلی ۹۸-۹۹فرصت مناسبی است که روی این موضوعات کار شود

وی با اشاره به راه کارهای اجرایی مفاد گام دوم انقللاب بیان کرد: مقام معظم رهبری در گام دوم ۹ کارگروه ارائه کردنند که ۷ تا از آن ها مرتبط به حوزه ی دانشگاه هااست نهاد رهبری دانشگاه ها می توانند نقش مهمی در گام دوم انقلاب داشته باشند البته کارهایی که صورت می گرد را نمی توان نادیده گرفت.

فرمانده سپاه ثارالله در پایان عنوان کرد:آنچه که در سطح دانشگاه ها باید صورت گیرد همدلی است و تا زمانی که همدلی نباشد آن مسیر مشخص شده سرعت لازم را نپیدا نمی کند باید فکر اساسی شود وایرادات برطرف شود باید با دانشجو ارتباط قلبی برقرار شود تا جلسات و همایش هایی که برگزار می شود اثر گذار باشند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار