مراسم استانی گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران در دانشگاه فنی کردستان برگزار شد

مراسم استانی گرامیداشت سالروز شهادت شهید دکتر چمران در روز بسیج اساتید در دانشگاه فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /به مناسبت ۳۱ خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید مراسم استانی گرامیداشت این شهید والامقام در دانشگاه فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.

 

در این مراسم که جمع کثیری از اساتید مراکز دانشگاهی استان شرکت داشتند، مسئول بسیج اساتید استان کردستان گفت: دکتر چمران یک انسان چند بعدی بود یعنی هم هنرمند هم دانشمند هم جنگجو و هم عارف دارای احساسات لطیف بود و همگان را با روحیات خود سازگار می کرد.

 

دکتر شکری افزود: شهید چمران بنیانگذار انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا بود و شاگردان بسیار در آمریکا تربیت کرد در حالی که گروه های چپ نیز به شدت در آن کشور فعال بودند اما آرمان دکتر چمران چیز دیگری بود و انقلاب را انتخاب کرد.

 

وی گفت: آمریکا از روحیه شهادت طلبی ملت ایران آگاه است در حالی که ارتش آمریکا توان تحمل تلفات را ندارد و به همین دلیل به فرمایش رهبر معظم انقلاب جنگ رخ نخواهد داد.

 

ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان کردستان نیز در سخنانی گفت: دکتر چمران اسوه اخلاص، جانفشانی و مردانگی است و در زمانه حساس کنونی بیش از هر زمان به تفکر و عمل چمرانی نیاز داریم.

 

مهندس شیردل افزود: تمام جنبش های مقاومت در مقابل آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای سرسپرده منطقه ریشه در آموزش ها و تفکرات شهید چمران دارند.

 

نماینده محترم ولی فقیه در سپاه کردستان نیز در این مراسم گفت: چمران شهید آزادگی و جهاد و یادآور خط سرخ شهادت و عرفان، لبنان مقاوم و استوار و امتداد خط حضرت امام حسین (ع) است.

 

حجت الاسلام والمسلمین جلیلی افزود: چمران حکمت را در خاکریزهای بیروت، شب های پاوه، لحظه لحظه حضور در سوسنگرد تجربه کرد.

 

ایشان در ادامه آمریکا را همیشه ناکام خواند و گفت: امروز دوام انقلاب به تداوم آگاهی و انقلابی گری بویژه در بخش جوانان به عنوان مدیران آینده جامعه بستگی دارد و عملی کردن گام دوم انقلاب و حمایت از رهبری و نائب امام عصر(عج) آمریکا را در دستیابی به اهداف شوم خود علیه ملت بزرگ ایران همیشه ناکام خواهد گذاشت.

 

در پایان این مراسم از اساتید نمونه بسیجی استان تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار