فرمانده جوان سپاه استان هرمزگان در مراسم معرفی جوانترین مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کشور:

بسیج دانشجویی به عنوان نهادی اثرگذار می تواند بسیاری از دستگاه ها و نهادها را برای حل مشکلات جامعه به خط کند

در مراسمی با حضور فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام، جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور، با تقدیر از زحمات حمید ماندگاری در مدت مسئولیت، عارف رئوفی به عنوان مسئول جدید ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در این مراسم که روسای دانشگاه های استان، مسئولین نهاد رهبری دانشگا ه ها و هاشمی تختی نماینده استان در مجلس حضور داشتند عارف رئوفی به عنوان جوانترین مسئول ناحیه بسیج دانشجویی، عهده دار مسئولیت در استان هرمزگان شد.

مسئول سابق بسیج دانشجویی استان هرمزگان در این مراسم گفت: بخش اصلی قدرت کشور بسیجیان هستند چرا که حضور مردمی عامل اصلی قدرت جمهوری اسلامی است.

حمید ماندگاری گفت: ان شا الله بتوانم با اقتدار از حکومت و کشوری که هزاران شهید داده است دفاع کنیم و شاهد ریشه کن شدن ظلم و ستم در جهان باشیم و روزی را ببینیم که شاهد حکومت جهانی اسلام باشیم.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در آئین تکریم و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان گفت: بهترین و مومن ترین نیروها در بسیج دانشجویی حضور دارد و بسیج دانشجویی در کنار بسیج طلاب به عنوان دو بال مهم و اثرگذار فعالیت دارد.

سرهنگ پاسدار اباذر سالاری گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب، بیشتر تاکیدات حضرت آقا برای نتیجه گرفتن سمت و سویش به سوی جوانان هست و بیشتر تاکیدات و فرمایشات را نسبت به ماها دارند و از اینکه بیشترین امیدواری رابه ماها دارند باید شاکر باشیم.

جوانترین فرمانده سپاه استانی کشور ادامه داد: بسیج دانشجویی به عنوان نهاد اثرگذاری در جامعه است که می تواند بسیاری از دستگاهها و نهادها را برای حل مشکلات جامعه به خط کند. و البته اثربخش کردن دستگاهها و نهادها جزو وظایف ماست که باید دنبال بکنیم.

سالاری با اشاره با موضوع مراسم افزود: آقای ماندگاری به عنوان یک نیروی کارکشته در مسئولیتی جدید در سپاه استان مشغول شده اند که از زحمات ایشان در مدت مسئولیت بسیج دانشجویی تقدیر و تشکر می کنیم. و ان شا الله آقای رئوفی با بهره گیری از تجربیات مسئولین سابق و همکاری مجموعه نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها و مسئولین دانشگاهها بتواند ماموریت های محوله را با موفقیت انجام دهد.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام در پایان گفت: بسیج دانشجویی یک بازو و ظرفیت در اختیار روسای دانشگاه هاست و من اعتقادم بر این است که بسیج دانشجویی با تعامل با بسیج اساتید می تواند راهکاری برای معماهای بزرگ جامعه پیدا کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: بسیج دانشجویی رقیب هیچ تشکلی نیست، بسیج دانشجویی بار بر دانشگاه نیست، مانع هیچ حرکتی نیست و بچه های بسیج دانشجویی بافهم، انقلابی و باهوش هستند و مستقیم از فرمانده کل قوا دستور می گیرند.

سید عباس تقوی خطاب به مسئول جدید ناحیه بسیج دانشجویی دو نکته یادآوری کرد: نکته اول اینکه بسیج دانشجویی باید برای توسعه مخاطب تلاش کند و نکته دوم اینکه باید از سطحی نگری پرهیز شود و به برنامه ها و دستور العمل ها عمق بخشیده شود.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خظاب به مسئولین اجرایی استان گفت: کمک به مجموعه فرهنگی دانشگاه ها مغفول مانده است و زشت است که مجموعه تشکل های دانشجویی برای اجرای برنامه های دغدغه مند و انقلابی خود، به خاطر مبلغی مثلا یک میلیون تومان مشکل داشته باشند.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور نیز در این مراسم گفت: سیاستهای کلان بسیج دانشجویی با استناد به انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاه، دانشجو و بسیج دانشجویی تدوین شده است.

حمید بالایی گفت: در سیر تحولی دانشگاه ها از با گذر از سه نسل آموزش محور، پژوهش محور و دانشگاه کارآفرین اکنون در دیدگاه حضرت آقا نسل چهارمی به نام دانشگاه تمدن ساز مطرح می شود که برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی لازم و نقش آفرین است.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی با ببان اینکه مقام معظم رهبری از بسیج دانشجویی نقش‌آفرینی و مطالبه‌گری را انتظار دارند، گفت: معظم‌له انتظار دارند بسیج دانشجویی در گام اول اقدام به شناسایی مسائل کشور کند و پاسخ این مسائل را هم به صورت علمی بدهد.

بالایی ادامه داد: مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی نخبگانی و اینکه بسیج دانشجویی به‌صورت میدانی برای حل مسائل کشور اقدام کند،  هم از دیگر مطالبات رهبر انقلاب از بسیج دانشجویی است.

وی با اشاره به پیش‌بینی سه نوع هسته دانشجویی در طرح بیان داشت: هسته اول، هسته‌ علمی و ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است. کار این هسته شناخت مسائل کشور و پاسخ‌یابی علمی و حل مسائل کشور است.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی کشور به هسته‌های مطالبه‌گری بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: در این راستا هم کارهای خوبی شده و قرارگاه احمدی روشن با بیش از 180 هسته مطالبه‌گری با محوریت دانشجویان دوره کارشناسی شکل گرفته است که در دیدار اخیر رهبری با دانشجویان به برخی از کارهای انجام شده این هسته‌ها اشاره شد. در سال جاری توسعه این هسته‌های مطالبه‌گری را در نظر داریم و امروز بیش از 100 تجربه مطالبه‌گری داریم.

بالایی اضافه کرد: ما قصد داریم گروه‌های جهادی را به سمت مسائل کشور در حوزه‌های مختلف سوق دهیم. و سومین هسته ها به صورت عملیاتی و اقدام میدانی در این حوزه هااست.

مسئول جدید ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان در این مراسم گفت: بهترین کار برای صحبت در مورد بسیج دانشجویی اقتباس از بیانات امامین انقلاب اسلامی است که با جمع بندی پیام حضرت امام برای تشکیل بسیج دانشجو و طلبه و نیز حدود 13 سخنرانی حضرت آقا در دیدارهای دانشجویان بسیجی به دست می آید.

عارف رئوفی گفت: اساسا رسالت بسیج دانشجویی، حفظ موجودیت انقلاب اسلامی است و باید بدانیم نقش بسیج دانشجوی برای طی طریق به سمت تمدن اسلامی چیست.

جوانترین مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کشور گفت: رویکرد بسیج دانشجویی حل مسئله است. که با احصا مسائل جامعه مخاطب و بررسی در حوزه های تخصصی، راهکارهای علمی حل مسئله ارائه می شود و سپس تبدیل به گفتمان عمومی شده و در حوزه اجرا و به صورت میدانی اقدام می شود.

رئوفی خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: من به تمامی مسئولین دانشگاه ها اطمینان خاطر می دهم که پس از چند صباحی بسیج دانشجویی دانشگاه ها را به عنوان یک بازوی توانمند حوزه ماموریتی دانشگاه خواهند دید که می تواند آنها را یاری کند.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار