برگزاری جلسه هم اندیشی سرپرست دانشگاه با اعضای انجمن آلزایمر کردستان

جلسه هم اندیشی سرپرست به همراه رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعضای انجمن آلزایمر استان در محل دفتر ریاست در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدا ضمن خیر مقدم به حاضرین و نیز قدردانی از زحمات و تلاش های آنان در جهت ارتقای سطح سلامتی جامعه، گفت: در سال جاری که دشمنان از حوزه های مختلف، کشور را مورد تحریم و تهاجم قرار داده اند باید به صورت یکدل و یک صدا دست در دست هم گذاشته و کمک حال هم باشیم و تا جایی که امکان دارد با رویکردی مشارکتی و تیمی و با توکل بر پروردگار بر مشکلات فائق آئیم.

 

وحید یوسفی نژاد با ارائه آمارهایی از سیر جمعیتی کشور و استان، سالمندی را از ویژگی های جمعیتی سال های آینده نزدیک بیان نمود و گفت: با بهبود مراقبت های بهداشتی و میزان امید به زندگی، متعاقب آن تعداد افراد سالمند افزایش می یابد و برای تامین سلامتی، رفاه و نشاط این قشر عزیز، برنامه های سلامت باید مبتنی بر نگرش پیشگیرانه باشد.

 

وی افزایش شیوع بیماری آلزایمر را مخصوصا در میان سالمندان از نگرانی های اصلی حوزه سلامت بیان نمود و گفت: بیماری آلزایمر اختلالی عصبی است که در آن مرگ سلول های مغزی باعث کاهش حافظه و قدرت شناختی می گردد و شایع ترین نوع زوال عقل است.

 

سرپرست دانشگاه با بیان اینکه، برآوردهای جمعیتی بیانگر این واقعیت است که تا سال 1420، 25 درصد کشور را سالمندان تشکیل می دهد، تصریح کرد: کنترل و درمان این بیماری هزینه های زیادی برای دولت و کشور دارد و بنابراین برای پیشگیری و درمان آلزایمر بخص خصوصی و دولتی باید ضمن ایجاد تعامل و همکاری، به صورت مشترک اقدام نمایند.

 

گفتنی است پس از بیان نظرات و پیشنهادات توسط هر یک از حاضرین در جلسه، در خصوص رفع مشکلات و موانع تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار