طی آیینی؛

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون معرفی شد/ نقش آفرینی تخصصی در حل چالش های دانشگاه فرهنگیان و مسائل کلان آموزش و پرورش، مأموریت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

در مراسمی با حضور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان این شهرستان معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / طی آیینی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون با حضور مسئول بسیج دانشجویی شهرستان، رئیس دانشگاه، جمعی از مسئولین و دانشجویان این دانشگاه معرفی شد و از زحمات مسئول پیشین بسیج دانشجویی این دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

محسن رحمانی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در این آیین با بیان اینکه رسالت نهایی بسیج دانشجویی، تربیت کادر همطراز انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: برای رسیدن به این رسالت مهم، گام ها و برنامه های مختلفی در بسیج دانشجویی در حال اجرا است.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش نیز وظیفه تعلیم و پرورش نسل های آینده این مرز و بوم را بر عهده دارد و این دانشگاه تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد؛ از این رو بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان برای ما دارای اهمیت مضاعف می باشد.

رحمانی با بیان اینکه تربیت نیروی آینده برای نظام، فصل مشترک بسیج دانشجویی و آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان می باشد، اظهار امیدواری کرد: در سایه تعامل و همکاری می توان به هدف مشترک رسید.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون توانمندسازی دانشجویان بسیجی را یکی از رسالت های بسیج دانشجویی عنوان و بیانت داشت: طرح حکمت مطهر، دوره های خط امام، اسلام ناب، طرح ولایت، هسته های مطالعاتی و ... همه در این راستا تعریف می شوند.

وی «نقش آفرینی» و «مواجهه تخصصی» را از جمله رسالت های بسیج دانشجویی دانست و در این خصوص گفت: دانشجویان بسیجی باید متناسب با رشته تحصیلی خود نسبتشان را با مسائل و چالش های انقلاب اسلامی تعریف کنند.

رحمانی با اشاره به برخی از چالش ها، مسائل و موضوعات  که بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان می توانند نسبت به آن ها نقش آفرینی داشته باشد، گفت: از جمله چالش های دانشگاه فرهنگیان طرح حذف سنوات تحصیل دانشجومعلمان از سنوات سابقه کاری در مجلس، کیفیت پایین امکانات رفاهی و صنفی دانشگاه های فرهنگیان، بازنگری و بررسی کیفیت محتوای دروس و کتب صلاحیت معلمی از لحاظ علمی و اسلامی بودن و ... که بسیج دانشجویی می تواند نسبت به آن ورود کند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون اضافه کرد: در سطح کلان نیز پیگیری و بررسی دلیل بی توجهی به سند تحول بنیادین و سیاست های ابلاغی مرتبط با آن ، سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش و پیگیری وعده های توقف آن در عمل، مهارت های فنی حرفه ای در مقابل دانشگاه گرایی در سیاست های کلان آموزشی و ... از جمله مسائلی است که بسیج دانشجویی می تواند با همگرایی با اساتید در قالب کرسی آزاداندیشی، تریبون آزاد، گعده دانشجویی در خوابگاه، نشریه، برد، بیانیه و ... نقش آفرینی داشته باشد.

در پایان از زحمات خانم فاطمه جوکار مسئول پیشین بسیج دانشجویی دانشگاه با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل و دانشجوی بسیجی آرزو اکبرزاده با دریافت حکم مسئولیت به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کازرون معرفی شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار