شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان:

آقایان؛ سیستان زیر طوفان شن در حال دفن شدن است/ دارالولایه ایران مستحق بی توجهی نیست

در پی آلودگی های سیستان شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان بیانیه صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /  شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه ایی ضمن ابراز گلایه از عملکرد مسئولان در مواجهه با بحران زیست‌محیطی در منطقه سیستان، خواستار چاره‌اندیشی و رسیدگی به معضل ریزگردهای منطقه شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بار دیگر با فرا رسیدن فصل تابستان و شروع وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شاهد اخبار نگران کننده و ناگواری از این منطقه هستیم. و امسال نیز این طوفان که غلظت ذرات غیر مجاز را در هوا به بیش از ۱۱ برابر حد مجاز رسانیده تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر را روانه بیمارستان نموده است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان از مسئولین کشوری و استانی این سوال را دارد که آیا سرزمینی که دارالولایه لقب دارد؛ و دارای تمدنی غنی و فرهنگی درخشان در طول تاریخ است آیا مستحق اینگونه بی توجهی ها و کم لطفی هاست؟ 
آقایان؛ سیستان زیر طوفان شن در حال دفن شدن است! دریغ از راهکاری و برنامه ای برای مقابله با ریزگردها! نگران اتوی کت شلوارتان هستید یا براستی درمانده اید از راه حل؟
تا کی باید شاهد مهاجرت مردم از خانه و دیارشان به دلیل گسترش بیکاری و سایر پیامدهای ناشی از این معضل باشیم؟ چرا بادهای ۱۲۰ روزه که روزگاری نعمتی برای سیستان بوده اند؛ هم اکنون نقمت اند و مصیبت؟
 
چرا کودکان و نوجوانان سیستانی حق ندارند تا همانند سایر همسالان خود در این ایام تابستان به تفریحات کودکانه خود بپردازند و از این فرصت استفاده لازم را ببرند؟ و بجای اینها باید  با بیماری های تنفسی، چشمی و سل دست و پنجه نرم کنند؟
شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان از تمامی مسئولین ذیربط خواستار است؛ تا هر چه سریع‌تر و با حرکتی جهادی در جهت رفع این معضل بزرگ قدم برداشته و گزارش اقدامات خود را به مردم ارائه دهند. بدون شک این شورا تا حصول نتیجه پیگیری های خود را ادامه خواهد داد تا ان شاءالله این معضل بزرگ در منطقه به فراموشی سپرده شود. 
               "والسلام علی من اتبع الهدی"

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار