طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه؛

تشکل‌های دانشجویی خواستار توقف همه جانبه فشار بر شیخ زکزاکی شدند

جمعی از تشکل‌های دانشجویی کشور با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه در حمایت از نهضت اسلامی نیجریه خواستار مقابله‌ی فوری با فشار‌های همه جانبه علیه رهبر این نهضت شیخ ابراهیم زکزاکی شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییجمعی از تشکل های دانشجویی کشور با انتشار نامه ای خطاب به ریاست قوه قضاییه در حمایت از نهضت اسلامی نیجریه خواستار مقابله ی فوری با فشارهای همه جانبه علیه رهبر این نهضت شیخ ابراهیم زکزاکی شدند که متن نامه به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ 

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رییسی، ریاست محترم قوه قضاییه.

سلام علیکم.

انقلاب اسلامی ایران، از بدو شروع نهضت مبارک خود، داعیه دار حمایت از مستضعفین جهان بالاخص مسلمانان مظلوم بوده است. منویات حضرت امام خمینیرحمه الله علیه و مقام معظم رهبریمد ظله العالی و عملکرد چهل ساله‌ی جمهوری اسلامی شاهدی بر این مدعاست.

همان گونه که مستحضر هستید، نهضت اسلامی نیجریه به رهبری شیخ زکزاکی به علت فعالیت‌های تبلیغی و ضد استکباری، در معرض شدید‌ترین فشار‌های امنیتی، اقتصادی و رسانه‌ای قرار دارد. از هنگامه‌ی تولد آن نهضت اسلامی، ارتش و حکومت نیجریه از هیچ ظلمی به شیعیان آن سامان دریغ نکرده اند.

مصائب انقلابیون نیجریه، که هدفی جز مطالبات بحق و رهایی از چنگال مستکبرین ندارند، در کشتار معروف زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی خلاصه نمی‌شود. هم اکنون نیز رهبر آن نهضت از ابتدایی‌ترین حقوق خود، محروم است.

طبق اخبار واصله، وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی در شرایط بحرانی به سر برده و میزان سم در بدن ایشان، پزشکان حاضر در صحنه را نگران کرده است؛ بدون شک ارتش نیجریه در مسمویت ایشان نقش داشته است. این‌ها همه درحالی است که رهبر مظلوم آن نهضت اسلامی از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی نیز محروم می‌باشد.

باوجود نقض آشکار بسیاری از بند‌های میثاق نامه‌های بین المللی خصوصا ماده ۷ و ۹ و ۱۴ میثاق حقوق مدنی – سیاسی (که بر حفظ امنیت جانی و عدم رفتار‌های ظالمانه تاکید دارد) و ایضا ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر (که بر حق تمامی متهمین به دفاع از خود و برگزاری دادگاه منصفانه تاکید میکند) و بسیاری موارد دیگر که در این قلیل نمیگنجد، مدعیان حقوق بشر، سازمان ملل متحد و ایادی استکبار، کوچک‌ترین واکنشی نسبت به ظلم عظیم حکومت نیجریه نشان نمی‌دهند.

همانا انتظار حق مداری از مستکبرین، توقعی بیجاست. اما جمهوری اسلامی ایران باید با بهره مندی از معارف قرآنی گفتمان انقلاب اسلامی و با تکیه بر منویات ولایت فقیه، تنها در مدار حق قدم گذاشته و در صدد تضعیف جبهه باطل و دفاع از مستضعفان باشد.

منویات مقام معظم رهبری، طرح مفهوم متعالی حقوق بشر اسلامی و خصوصا مطالبه ایشان در دیدار‌های مختلف با مسئولین قضایی درمورد استیفای حقوق بشر توسط معاونت امور بین الملل قوه قضاییه در مجامع بین المللی، وظیفه‌ی جناب عالی و آن قوه را دوچندان میکند. در این زمینه اشاره به بخشی از بیانات ایشان در تیر ماه نود وشش در دیدار رییس و مسئولان قوه قضاییه حجت را بر حضرت عالی و مجموعه‌ی دستگاه قضایی تمام می‌کند که می‌فرمایند: «قوه‌ی قضائیه باید در موضوعاتی همچون تحریم‌ها، مصادره‌های آمریکایی‌ها، تروریسم و یا حمایت از شخصیت‌های مظلوم دنیا همچون شیخ زکزاکی و یا حمایت از مسلمانان میانمار و کشمیر، از جایگاه حقوقی وارد شود و نظر حمایتی و یا مخالفت خود را قاطعانه اعلام کند تا در دنیا منعکس شود.»

تشکل‌های دانشجویی انقلابی ضمن اعلام امادگی نسبت به انجام هرگونه فعالیت فکری و عملیاتی مورد نیاز در موضوعات فوق الذکر، از حضرت عالی درخواست دارند در سایه انفعال و بی تفاوتی سایر نهاد‌های مرتبط همچون دستگاه دیپلماسی کشور و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی علاوه براتخاذ موضع گیری صریح در برابراین ظلم آشکار، پیگیری مجدانه وضعیت شیخ زکزاکی و نهضت اسلامی نجریه را در دستور کار قرار دهید.

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران 
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادقعلیه السلام
مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطباییزحمه الله علیه
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر 
بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی
بسیج دانشجویی دانشکده شهید شمسی پور
بسیج دانشجویی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما
بسیج دانشجویی دانشگاه و مدرسه عالی شهید مطهری
بسیج دانشجویی دانشکده انقلاب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه معماری و هنر پارس
بسیج دانشجویی فنی شریعتی 
بسیج دانشجویی دانشکده اصول الدین
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه سوره
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار