نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

برای طی کردن خط امام خمینی(ره) ابتدا باید امام خمینی(ره) را شناخت

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در مراسم اختتامیه دوره خط امام (ره) گفت: خط و راه امام خمینی(ره) دارای لوازمی است که باید ابتدا آن ها را شناخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در اختتامیه دوره خط امام (ره) بسیج دانشجویی خراسان جنوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی جرقه های امید است، و این جوانان عزیز هستند که باید تکلیف راه خود و جامعه خود را مشخص کنند.

 

وی با اشاره به اینکه سرنوشت جامعه در دانشگاه مشخص می شود، افزود: هر یک از انسان ها از هستی برداشتی دارند، لذا ناخودآگاه زندگی خود را بر مبنای برداشتی که از جهان و حیات دارند، تنظیم می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه حکمت عملی برخاسته از یک حکمت نظری است، خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم ارزش خط و راه را و فردی که آن خط حرکت می کند را متوجه شویم باید آن را در علت غایی جستو کنیم، زیرا تمامی ارزش ها بر روی علت غایی انسان مشخص می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آن انسانی که در خط خودش هدف غایی را تنظیم کند، ارزش خود را خواهد دید، گفت: علت مشکلاتی که در جامعه بشری پیش آمده که تمامش ظلم، ستم، تخریب شهرها و کشورها، و همچین آواره کردن مردم و کشتن آن هاست، این است که برخی ها تنها برای هوای نفس و رفاه طلبی تلاش می کنند.

 

وی عنوان داشت: برای انسانی که دارای فطرت سالم، عقل سالم، و صفای دل و کشف حقایق است، هیچ وقت علت غایی آن در یک مورد سطحی خلاصه نمی شود بلکه سیر صعودی دارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همه نعمت های خدا قابل شکر است اما قابل پرستش نیست، گفت: این مال پرستی‌ها، رفاه پرستی‌ها، شکم پرستی‌ها و شهوت پرستی‌ها غیر از شکر گذاری است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه سختی، انسانی را که در راه خدا قرار دارد افسرده نمی کند، ادامه داد: افسردگی امروز به خاطر تفکر لیبرالی است و الّا یکی از چیزهایی که انسان را به مقصد می رساند، سختی هاست.

 

وی با بیان اینکه برای انسان با ایمان افسردگی معنا ندارد، افزود: مشکلات را باید به حساب خودمان بگذاریم، لذا باید فکر، اندیشه، خط و راه را عوض کنیم تا همه چیز عوض شود زیرا اینگونه نمی شود که راه بت پرستی را طی کرد اما آرمان یک انسان موحد را داشت.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تأکید بر اینکه ما دارای آرمانی موحد هستیم لذا باید راه موحد و خط موحد را نیز طی کنیم، گفت: اگر می خواهیم به دنبال امام حرکت کنیم باید بدانیم که امام همان فردی بود که دست از همه چیز کشید.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آن انسانی که بنده خدا شد خیر همگان را می خواهد و پای هوا و هوسش زانو نمی زند، گفت: پیغمبران، امام راحل و رهبر انقلاب بهترین دوست انسان ها هستند.

 

وی با بیان اینکه به جای حل کردن مشکل خودمان، به آیینه سنگ می زنیم، افزود: خط و راه امام خمینی(ره) دارای لوازمی است که باید ابتدا آن ها را شناخت.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مکتب الهی، تجدید حیات اسلام و سیر الی الله بر اساس علم و روشن بینی، نعمت هایی است که خدا به ما عنایت کرده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان داشت: اگر چه در راه انقلاب ریزش‌هایی پیش می آید اما رویش‌های زیبایی نیز شکل می گیرد و این رویش‌ها سرنوشت فرداها را رقم خواهد زد.

وی در پایان گفت: امیدواریم آن دسته از افرادی که بی راهه می روند تجدید نظر کنند و پیش از آنی که فرصت های حیات گرفته شود، و به نفع خود، جامعه بشری، حق و عدل قدمی بردارند

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار