با حضور مسئولان دانشگاه و بسیج دانشجویی انجام شد؛

معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام+ تصاویر

با حضور رئیس دانشگاه معاونان، مسئول نهاد رهبری و مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /با حضور رئیس دانشگاه معاونان، مسئول نهاد رهبری و مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

در این مراسم عارف شربی نیازی مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام با اشاره به همیت وجود بسیج دانشجویی در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: بسیج چتر انقلاب است و در قرآن معادل کلمه ربیون است، ربیون یعنی کسانی که با جان و مال و آبروی خود در راه اسلام جهاد می کنند.

وی گفت: بسیج در هیچ حزب و گروهی مخلوط نمی شود و متعلق به همه مردم است و البته هیچ گروه، تشکل و جریانی نیز در تضاد با بسیج نیست.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام بیانن کرد: تمدن سازی از اولویت های بسیج دانشجویی است و این تمدن زمانی شکل می گیرد که نیروهایی در تراز این تمدن تربیت شوند.

 

حجت الاسلام حسین مالمیر مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام نیز اظهار داشت: هدف خلقت انسان در دنیای مادی عبادت، اسلام، معنویت و لقاء الله است.

وی با بیان اینکه همه انسان ها باید حول محور اسلام حرکت کنند، افزود: برای اینکه هدف خلقت محقق شود و کلمه اسلام پاینده تر و عزتمند تر باشد باید تحت لوای امام مسلمین حرکت کنیم.

حجت لاسلام مالمیر با اشاره به اهمیت بسیج و اجرای اهداف تعیین شده بسیج دانشجویی در دانشگاه ها گفت: اگر خواهان تقویت بسیج در دانشگاه ها هستیم بایداساس فعالیت ها و برنامه های خود را بر معنویت، بصیرت و معرفت قرار دهیم.

 

حجت الاسلام سید محمد باقر هاشمی مسئول حوزه نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این مراسم گفت: حیات همه دانشگاه ها در همه نظام هاحیاتی محوری، تعیین کننده، پیشرونده و تمدن ساز است.

وی با اشاره به اینکه ارتقاء جامعه در راستای ارتقاء دانشگاه است، تصریح کرد: وظیفه اصلی همه دانشگاه ها حرکت در مسیر علم و دانش است و اگر امروزه غربی ها و در راس آنها به تمام دنیا زور گفته و مشی ظالمانه دارند ناشی از توانایی و قدرتی است که در سایه علم بدست آورده اند.

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با استناد به بیانات رهبری در بابا کسب علم و اهمیت دادن به نخبگان گفت: دانشجویان ما باید بتوانند در عرصه علم و دانش به نحوی تلاش کنند که کشور به جایگاه واقعی خود در دنیا برسد.

وی به اهمیت کار تشکل های دانشگاهی در چارچوب های تعیین شده و در راستای تقویت ارزش ها و مبانی انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: اگر تشکل وکانون و یا جریانی در مسیر اهداف نظام حرکت کرده و نسبت به دغدغه ها و مطالبات رهبری واکنش به موقع و درست داشته باشد قطعا پیوند قلبی و باطنی ما با انها است.

 

در پایان این مراسم از زحمات رضا عبدالهی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تقدیر و پژمان اکبری به عنوان مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی شد.

ارسال نظر


captcha