رجبی دوانی در جمع دانشجویان دوره خط امام استانی آذربایجان شرقی:

با اعلام ولایت دین کامل شد و کافران از نابودی دین نا امید شدند

استاد برجسته تاریخ اسلام در جمع دانشجویان دوره خط امام استانی گفت: مساله ولایت به حدی مهم است که در قرآن کریم می فرماید اگر ولایت ابلاغ نمی شد رسالت پیامبر اکرم (ص) انجام نمی گرفت.، با اعلام ولایت دین کامل شد و کافران از نابودی دین نا امید شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمد حسین رجبی دوانی، استاد و محقق برجسته، تاریخ اسلام در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان اذربایجان شرقی و در اولین روز برگزاری دوره خط امام استانی در شهر مقدس قم اذعان داشت: مهمترین رکن اسلام از 5 رکن، ولایت است، خداوند برای نماز ، روزه ، زکات و حج رخصت داده اما اگر ولایت نباشد هیچ عبادتی ارزش ندارد.

وی افزود: مساله ولایت به حدی مهم است که در قرآن کریم می فرماید اگر ولایت ابلاغ نمی شد رسالت پیامبر اکرم (ص) انجام نمی گرفت.، با اعلام ولایت دین کامل شد و کافران از نابودی دین نا امید شدند.

رجبی دوانی در ادامه بیان کرد: طبق آیات قرآن هر کس به ولایت پشت کرد، کافری است که هدایت نمی شود (آیه 2 و 3 سوره عنکبوت)، خداوند ابتدا ولایت را مختص خود می داند، سپس پیامبر و بعد از آن امیر المومنین علیه السلام را برشمرده است(آیه 56 مائده)، حزب الله با ولایت معنا پیدا می کند ولازمه ولایت، اطاعت است.

وی همچنین به دو دوره ی تاریخ درخشان ایران یدر زمان حکومت های آل بویه و صفویه اشاره کرد و در پایان افزود: ما در دوره انقلاب ، میراث دار چیزی هستیم که در زمان ائمه اتفاق نیافتاده است.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار