برای حمایت از ایده های دانش بنیان محدودیتی نداریم

رحمت صادقی در اختتامیه رویداد نوآورانه اشتغالزایی با عنوان «ئاو» در سالن شیبانی دانشکده مهندسی دانشگاه کردستان اظهار داشت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه از دیرباز مطرح بوده و برنامه ها و طرحهایی هم اراده شده اما هیچکدام از ۲ طرف از آن راضی نبوده اند و به اهداف مدنظر نرسیده اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /رئیس دانشگاه کردستان افزود: ایراد کار اینجاست که  صنعت و دانشگاه به صورت مستقل از هم کار می کنند و احساس نیاز به یکدیگر ندارند.

 

وی اضافه کرد: آنچه که اهمیت دارد ارتباط بین این ۲ نیست بلکه مهم این است صنعت از دل دانشگاه بیرون بیاید و دانشجویان و اساتید طرح های پژوهشی را به سمتی ببرند که منجر به ایجاد اشتغال شود.
 
 
رئیس دانشگاه کردستان تاکید کرد: اگر می خواهیم در شرایط کنونی که اشتغال فارغ‌التحصیلان معضلی اساسی شده است، ایجاد اشتغال کنیم، باید دانشگاه را در پرتو گفتمان سازی به سمت و سوی گفتمان سازی در این باره هدایت کنیم که یکی از بسترهای گفتمان سازی برگزاری این رویدادهاست.
 
 
صادقی با تاکید براینکه باید بخشی از پژوهش های دانشگاهی به سمت محصولات و خدماتی برود که شرکتهای زایشی را در برداشته باشد، افزود: باید با کمک دانشجویان و اساتید در مراحل گوناگون علمی این حرکت دنبال و تا مرحله تجاری سازی پیش رود.
 
 
وی به نگاه ویژه مجموعه فناوری دانشگاه و پارک علم و فناوری به رویدادهای نوآورانه اشتغالزایی،گفت: برای حمایت از ایده ها محدودیتی نداریم و به جای تکیه برمنابع زیرزمینی باید به دنبال اقتصاد دانش بنیان باشیم.
 
 
رئیس دانشگاه کردستان به مزیتهای نسبی استان شامل گیاهان دارویی، طیور، آب، باغات، شیلات و گردشگری اشاره و اظهار داشت: در برگزاری رویدادها نباید به این مزیتها محدود شویم بلکه باید مزیت‌آفرینی کنیم.
 
 
صادقی تمرین کارگروهی را از دیگر مزایای برگزاری این برنامه ها اعلام کرد و افزود: هنوز در کشورمان در زمینه کار گروهی مشکل داریم .
 
شناسایی توانمندیها در بستر رویدادهای نوآورانه اشتغالزایی از دیگر مواردی بود که صادقی به آن اشاره کرد و گفت: آموزه های تئوری و فکر و اندیشه در این رویدادها به بستر عمل می نشیند و در کسب و کارها به کار گرفته می شود.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار