دانشجویان سراسر کشور، تابستان امسال میهمان شهدای کردستان خواهند بود

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج کشور از حضور صد درصدی دانشجویان سراسر کشور به اردوی راهیان نور منطقه غرب و شمالغرب کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سردار یعقوب سلیمانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان بیان کرد: امسال تعداد 10 هزار دانشجو از سراسر کشور برای حضور در سرزمین مجاهدت های خاموش منطقه کردستان ثبت نام کردند.

 

سردار سلیمانی با بیان اینکه سال گذشته 7 میلیون نفر از مناطق عملیاتی هشت سال جنگ تحمیلی بازدید کردند، افزود: 18 هزار شهید مهاجر و 5 هزار و 400 شهیدی که در دفاع از کیان اسلامی در خاک کردستان به شهادت رسیدند.

 

سردار سلیمانی افزود: کردستان یکی از سرزمین های ایثار، شهادت، از خودگذشتگی و مقاومت در جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن و بعد از آن با گروهک ها است که راهیان نور آن می تواند اثرگذارتر باشد.

 

وی عنوان کرد: در سفر راهیان نور امسال 200 نفر از اساتید حوزه های علمی، 85 زائر خارجی، تعدادی از ورزشکاران و هنرمندان و اعضای رسانه ای از سراسر کشور برای حضور در راهیان نور غرب کشور ثبت نام کردند و توجه مضاعفی به این استان خواهد شد.

 

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: کردستان سرزمین سختی ها است که راهیان نور سختی مضاعف جنگ را به بهترین شکل ممکن بازتاب می دهد اگر به زیرساخت ها و محتوای آموزشی راویان بومی توجه شود.

 

وی گفت: دفاع مقدس محور همدلی بود که امروز راهیان نور یدک کش این همدلی است و می تواند با تقویت زیرساخت و بنیه آموزشی آن رسالت اصلی انتقال آرمان های دفاع مقدس را به نسل جوان به خوبی ایفا کند.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج کشور عنوان کرد: در فصل تابستان که مدارس تعطیل می شود می توان از این ظرفیت بهره برد و قرارگاه مرکزی راهیان نور این امکان را برای داوطلبان و علاقمندان فراهم می کند.

 

وی عنوان کرد: کردستان ظرفیتی که دارد یادمان های دفاع مقدس در آن مورد استقبال سراسر کشور قرار گرفته و سال گذشته 5 هزار نفر از یادمان های راهیان نور مریوان بازدید کردند.

 

سردار سلیمانی سردار سلیمانی با بیان اینکه هر ساله 5 هزار دانش‌آموز اهل سنت در بسته‌های مختلف راهیان نور شرکت می‌کنند، افزود: راویان بومی در کردستان نقش برجسته ای دارند که لازم است به آنها توجه ویژه شود چرا که استان کردستان یک استانی فرهنگی است و لازم است از راهیان نور به مانند یک معدن و فناوری تمام نشدنی نهایت بهره و استفاده را برد.

 

وی عنوان کرد: جغرافیای استان کردستان متفاوت است و زائران اثرگذارتر خواهند بود در این استان اگر جهت دهی عوض شود، در نتیجه می توان بیشترین بهره را از راهیان نور برد.

 

سردار سلیمانی در خاتمه با بیان اینکه امروز نیاز به اقتدار هست، خاطرنشان کرد: حضور روسای دانشگاه ها در جنوب در سال های اخیر استقبال زیادی را داشته که امیدواریم به استان کردستان هم تعمیم داده شود و منشاء خیر شد.

 

وی گفت: گردشگری تعالی بخش بسته سفری است که امیدواریم با برنامه ریزی در نهایت در اختیار زائران راهیان نور استان های غربی قرار بگیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار