مسئول فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی فارس:

کانون اجتماعی بسیج در حوزه ها راه اندازی شد

مسئول فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی استان فارس از راه اندازی کانون های اجتماعی در دانشگاه های استان فارس با رویکرد مسئله محور و رسیدگی به مسئله آسیب های اجتماعی دانشگاهی خبر داد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / کاظم اسماعیلی گفت :آسیب های اجتماعی دانشگاهی اعم از خوابگاه ها و فضای دانشگاه، مسئله ای بود که بنا به مصالح بسیاری از طرف مسئولین دانشگاهی سر فصل جلسات دانشگاهی نبود یا به این مسئله پرداخته نمی شد. 

وی با بیان اینکه اخبار مناسبی از دانشگاه ها به گوش نمی رسد تصریح کرد: اخبار ناخوشایندی از دچار شدن فطرت های پاک دانشجویان به این آسیب ها در سطح دانشگاه ها به گوش می رسید که وقایع ماه ها و سالهای اخیر در این حوزه ضرورت پرداختن بسیج دانشجویی به مسئله آسیب های اجتماعی را دوچندان کرد .

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی استان فارس گفت: رویکرد مسئله محوری بسیج دانشجویی با 2اصل مطالبه گری و گفتمان سازی حاکم برفعالیت های بسیج دانشجویی در دانشگاه ها است و توجه به آسیب های اجتماعی نیز با تشکیل کانون های اجتماعی  بسیج در دانشگاه ها تحقق می یابد .
 
کاظم اسماعیلی خاطر نشان کرد: در مرحله اول 4 مسئله آشنایی قبل از ازدواج، اعتیاد، حیا و فضای مجازی در این کانون ها بررسی و در راستای کاهش آسیب های این حوزه ها برنامه ریزی خواهد شد.
 
مسئول فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی فارس با بیان اینکه برخی موسسات و سمن ها(همچون موسسه سجا، بهار نکو و ...) در عملیاتی شدن این کانون ها در دانشگاه ها ما را یاری خواهند کرد ،ابراز امیدواری کرد ،روسای دانشگاه ها و معاونین آن ها ، کمیسیون دانشجویی استانداری ، معاونت دانشجویی فرمانداری و و دیگر نهاد های ذیربط در این باره همکاری لازم را به عمل آورند .
 
وی در پایان گفت: بی شک هدف نهایی این طرح ، تحقق دانشگاه اسلامی و رهایی دانشجویان این مرزو بوم از دام آسیب های اجتماعی خواهد بود .

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار