مسئول بسیج دانشجویی پایگاه شهید آوینی دانشگاه پیام نور سنندج تودیع و معارفه شد

عصر روز گذشته مسئول بسیج دانشجویی پایگاه شهید آوینی دانشگاه پیام نور مرکز سنندج با حضور مسئولان دانشگاه و بسیج دانشجویی تودیع و معارفه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /یعقوب احمدی رِییس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج در این جلسه گفت: بسیج بازوی توانمند دانشگاه در تمامی مراسم ها بوده و توانسته با فعالیت های خود همراهی و پشتیبانی خود را به دانشگاه ثابت کند.

 

وی گفت: بسیج در حقیقت بازوی قوی فکری در پیشبرد اهداف فرهنگی دانشگاه بوده و نقش به سزایی در انجام امور فرهنگی را ایفا می کند.

 

وی همچنین عنوان کرد: هم در بدنه دانشگاه و هم در بدنه نظام، تمامی سازمان ها و نهادها در تقابل هم نیستند بلکه همه در یک راستا حرکت می کنند و آن حرکت به سمت اهداف و آرمان های نظام و انقلاب است.

 

رییس دانشگاه پیام نور سنندج افزود: امروز دشمن از طریق جبهه فرهنگی می خواهد فکر و اندیشه جوانان را تغییر دهد بنابراین برای مقابله با جنگ نرم، دفاع نرم لازم داریم که امیدواریم با برگزاری برنامه های اثربخش این امر محقق شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان هم در ادامه این مراسم با بیان اینکه بزرگترین و مهمترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی است، گفت: امروز مجموعه دانشگاهی در راستای تربیت جوانان شایسته، متعهد و متخصص برای ورود به بدنه مدیریتی کشور رسالت بس سنگینی بر عهده دارد و اگر کوتاهی در این حوزه صورت گیرد کشور دچار مشکل میشود.

 

توحید رستمی عنوان کرد: امروز راهبرد بسیج دانشجویی در مقابل مردم روشنگری صادقانه، در مقابل مسئولان مطالبه گری منصفانه و در مقابل دشمنان دفاع هوشمندانه است.

 

وی تاکید کرد: با توجه به پیام امام (ره) در خصوص بسیج، امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها را بسیج تشکیل می دهد و با توجه به اینکه ما تجربه 10 سال جنگ را داریم لازم است که از ظرفیت های بسیج بهره ببریم.

 

رستمی بیان کرد: 30 سال پیش امام خمینی(ره) اصولی را بنا نهادن که امروز در اصول جهانی افق تفکرات امام (ره) را خواهیم دید و هسته های مقاومت در سراسر جهان از همین تفکر امام راحل سرچشمه می گیرد.

 

وی گفت: طلبه و دانشجو هر دو در افق جهانی نقش برجسته کردن علم را دارند و سازمان دانشجویی و حوزه ها در شبکه سازی دو لایه نهادی و جنبشی دارد که لازم است ناحیه در حوزه نهادی و دانشگاه در حوزه جنبشی فعالیت داشته باشند.

 

رستمی خاطرنشان کرد: علت تشکیل بسیج مبارزه با جنگ نرم و هجمه فرهنگی است چرا که در حوزه جنگ سخت دشمن حقیقتا نمی تواند کاری بکند و ایران امروز به توانمندی کامل در حوزه تسحیلات سخت رسیده است، که به راحتی پهپاد جاسوسی یک ابرقدرت را می زند و کشور مخاطب توانایی هیچ اقدامی را ندارد.

 

وی افزود: عملیات روانی دشمن می تواند به دانشگاه و دانشجو صدمه بزند و مقام معظم رهبری از دانشجوها این انتظار را دارد که به عنوان پیش قراولان جامعه در دانشگاه برای کادرسازی نیروی انقلابی و خودساخته اقدام کنند.

 

رستمی عنوان کرد: بسیج مکمل دانشگاه است و ماموریت دوم آن نقش آفرینی برای حضور هرچه بهتر دانشجویان در راهیان نور است تا بتوانند کم کم امورات مربوط به این پروژه عظیم را در دست بگیرند.

 

مسئول بسیج دانشجویی کردستان افزود: بسیج یک تشکل دانشجویی است و فرصتی برای دانشگاه تا بتواند بدون توجه به دسته بندی های سیاسی انقلابی بودن خود را ثابت کند.

 

وی گفت: بسیج با رویکرد تربیتی خود هم برای مهارت آموزی و هم گفتمان سازی در راه حل یابی برای مشکلات مردم نقش سازنده ای دارد که لازم است بسترسازی برای حضور در جامعه نیز در همین پایگاه ها آغاز شود.

 

در ادامه مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور هم تقویت بصیرت و معنویت در جامعه را لازم دانست و گفت: دانشجویان به عنوان موذنان جامعه می توانند تحول عظیمی در جامعه و تغییر مسیر رویدادهای انقلاب های جهان ایفا کنند.

 

وی گفت: دانشجویان می توانند با بصیرت و حرکت بسیجی وار همواره اهداف انقلاب را در دانشگاه تحقق بخشند و منجر به تعالی در دانشگاه شوند.

 

گفتنی است در ادامه این مراسم مهران رضایی از عنوان مسئول بسیج دانشجویی پایگاه شهید آوینی دانشگاه پیام نور مرکز سنندج تودیع و آقای سبک روح به جای ایشان معارفه شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار