تلاشی در جهت برقراری عدالت :

حمایت از پاکبان‌ها تا مخالفت با افطاری مجلل

بازداشت چند تن از افراد شورای شهر صدرای شیراز سبب شد تا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز از دغدغه های آن روزها بگوید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز در خصوص مطالبه‌گری دانشجویان در صدرا اظهار داشت: چند روزی است که خبر بازداشت چند تن از مسؤولین شهرداری و شورای شهر صدرا رسانه‌ای شده است که به نوبه خود لازم می‌دانم از رئیس کل دادگستری استان فارس و همه کسانی که در جهت برقراری عدالت قدم بر می‌دارند، تشکر کنم.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز ادامه داد: مجموعه بسیج دانشجویی که به فرموده امام راحل(ره) موذن‌های جامعه هستند، همواره تلاش کردند که در مسیر برطرف کردن مشکلات و موانع کشور پیشرو باشد، در همین جهت لازم است تا مواردی را به خدمت مردم انقلابی شهر صدرا برسانیم.

وی افزود: در اسفندماه سال گذشته جوانان بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز اولین قدم را در راستای احقاق حقوق پاکبانان شهر صدرا برداشت و بعد از اعلام مواضع متعدد، در نماز جمعه شهر صدرا نیز تجمع اعتراضی در جهت برطرف کردن این مشکل برپا کردند که متأسفانه افرادی از شهرداری صدرا  با هدایت مجموعه مدیریت شهرداری اقدام به ایجاد اخلال در تجمع مسالمت آمیز دانشجویی کردند و با تعابیری تند همچون «مرگ بر منافق!» دانشجویان معترض را متهم کردند و تا جایی به تقابل پرداختند که منتج به هتک حرمت و بازداشت مسؤ ول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز شد؛ البته که هر چند مطالبات پاکبانان با پیگیری‌های انجام شده تا حدودی برطرف شد اما همچنان ابهاماتی در روند مواجهه با این پاکبان‌ها وجود دارد که محل پیگیری خواهد بود.

زبرجد خاطر نشان کرد: در ماه رمضان امسال نیز خبرهای موثق در مورد برگزاری افطاری مجلل در یکی از باغ‌های صدرا، موجب شد تا مجموعه بسیج دانشجویی با جدیت در پی شفاف‌سازی هزینه کردهای این افطاری باشد، در شرایطی که در بدنه شهری صدرا مشکلات مالی متعددی وجود داشت و همچنین پرداخت معوقات حقوق پاکبانان از اولویت ویژه برخوردار بود، برگزاری اینگونه مراسمات قطعاً در شأن یک شهردار اسلامی نبود، اما این بار نیز با شکایت شخص شهردار از من و پیگیری قضایی و احضاریه‌های متعدد به پلیس فتا و ارسال پرونده به شعبه‌های دادگستری، سعی در سرکوبی این مطالبه‌گری بحق را داشتند.

این فعال دانشجویی گفت: اکنون که برخورد قانونی با تخلفات گسترده شهرداری صدرا آغاز شده است، دلیل سرکوب مطالبات به‌حق دانشجویان و قشر نخبگانی جامعه مشخص می‌شود و پر واضح است که مسؤولانی که در برابر مطالبه‌گری و شفاف‌سازی و سؤالات دانشجویان، متوسل به انواع سرکوب‌ها ائم از ایجاد درگیری با دانشجویان و احضاریه و شکایت از آن‌ها می‌شوند، قطعاً عملکرد مناسب و درخور یک مسؤول ایرانی اسلامی و انقلابی را ندارند.

وی تصریح کرد: آن چیزی که فارغ از پرداختن به اشخاص، اکنون باید محل بررسی ویژه و اتخاذ تدبیر اثر بخش قرار گیرد، آن است که چرا در جایگاهی همچون شهرداری صدرا این همه حاشیه و تخلفات و جرم‌های پی در پی در دوره‌های مسؤولین مختلف رخ می‌دهد؟ بهتر است تحولاتی اساسی در ساحت نظارتی و محدویت‌های قانونی صورت گیرد که مشخصاً شفاف‌سازی در تمامی تراکنش‌های اقتصادی و معاملاتی شهرداری صدرا به عنوان یک راه علاج پیشنهاد می‌گردد.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز با بیان اینکه شفاف‌سازی طرح‌ها و پروژه‌ها، مناقصات، قرارداد‌ها و ... یکی از راه‌های مؤثر برای از بین بردن حیاط خلوت برخی مسؤولین فرصت طلب است که از این رهگذر موجبات اعتمادسازی عمومی نیز فراهم می‌شود.

زبرجد در پایان تأکید کرد: ما در مجموعه بسیج دانشجویی آمادگی برگزاری نشست‌های مشترک با مسؤولین اجرایی را در راستای تحقق این مهم اعلام می‌داریم از طرفی قدردان قوه قضائیه و نهادهای امنیتی همیشه هوشیار هستیم و خواستار اطلاع‌رسانی به عموم شهروندان صدرا در رابطه با پیگیری حقوق عامه مردم هستیم.

 

ارسال نظر


captcha