مسئول دفتر بسیج دانشجویی ممسنی:

اردوهای جهادی تقویت روحیه های انقلابی است

جمعی از دانشجویان شهرستان ممسنی در قالب گروه های جهادی به مناطق محروم اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حسینی مسئول بسیج دانشجویی ممسنی از اعزام 30 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور و دانشکده پیراپزشکی ممسنی در قالب گروه جهادی خادمین سید علی جهت خدمت رسانی به مناطق محروم ، به منطقه محروم پیراشکفت خبر داد .

 
وی در ادامه گفت : برنامه های این اردو که از تاریخ 10تا 20 مرداد   ، در عرصه های فرهنگی ، بهداشتی ، آموزشی و عمرانی انجام می شود .
حسینی افزود که  فعالیت های فرهنگی گروه جهادی خادمین سید علی شامل برگزاری نماز جماعت ، دعای کمیل ، زیارت آل یاسین ، حلقات صالحین ، جلسات قصه خوانی فعالیت های آموزشی در زمینه های درسی ،خیاطی ، نمد دوزی ، قرآن ، نقاشی و فعالیت های بهداشتی در قالب ایستگاه سلامت در زمینه تست قند خون ، اندازه گیری فشار خون قد  و وزن و بینایی سنجی و فعالیت های عمرانی شامل کاشی کاری ، سرامیک ، گچ کاری و پی کنی با حضور اهالی روستا و جهادگران است. 
 
مسئول دفتر بسیج دانشجویی ممسنی هدف از برگزاری اردوی جهادی را توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خدمت رسانی به مناطق محروم و رسالت جوانان در تمدن سازی و گام دوم انقلاب اعلام کرد و گفت : ترویج  روحیه جهادی و انقلابی در بین جوانان در مدیریت های جامعه نیز رسوخ پیدا می کند و ما روز به روز شاهد هر چه بهتر شدن وضعیت مناطق محروم خواهیم بود .
 
وی همچنین تصریح کرد که جوانان در اردو های جهادی به خودشناسی می رسند . بحثی که اهمیت آن از زبان حضرت علی (ع) مقدمه خدا شناسی است و با تحمل سختی هایی که به دور از شهر ها وجود دارد و شاید هیچ وقت تجربه نکرده باشند به خودسازی دست پیدا می کنند .
در پایان شایان ذکر است که هزینه فعالیت های عمرانی  توسط خیرین تامین شده است.

ارسال نظر


captcha