بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر:

سیاست منفعلانه وزارت امور خارجه در قبال حمله به مسلمانان کشمیر باعث شرمساری است

بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر سیاست منفعلانه وزارت امور خارجه در قبال حمله به مسلمانان کشمیر را تحمل ناپذیر و باعث شرمساری دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر سیاست اعمالی وزارت امور خارجه در قبال حمله به مسلمانان کشمیر را تحمل ناپذیر و باعث شرمساری دانست.

 
بسم الله الرحمن الرحیم
«إنَّ الأمرَ بِالمَعروفِ وَالنَّهىَ عَنِ المُنکَرِ لا یُقَرِّبانِ مِن أَجَلٍ وَلا یَنقُصانِ مِن رِزقٍ، لکِن یُضاعِفانِ الثَّوابَ وَیُعظِمانِ الجرَ وَأفضَلُ مِنهُما کَلِمَـةُ عَدلٍ عِندَ إمامٍ جائِرٍ»

چند روزی‌ست اخبار دلخراشی از درگیری ارتش هند با مردم ایالت «جامو و کشمیر» در رسانه‌ها منتشر می‌شود. مردم «جامو و کشمیر»، تنها ایالت هند با جمعیت اکثریت مسلمان، سالهاست مورد استضعاف، ظلم و خشونت قرار گرفته‌اند که تنها بخشی از مصادیق آن در ادامه ذکر شده‌است:
-کشتار ۲۸۰ معترض کشمیری در گاوکادال پس از حمله نیرو‌های شبه نظامی و پلیس مرکزی.
-تعرض نیرو‌های ارتش به ده‌ها نفر از زنان روستای کونان پشپورای کشمیر در سال ۱۹۹۱.
-حمله نظامیان به بزرگترین تظاهرات مردمی کشمیر در اعتراض به نقض حقوق مسلمانان از سوی دولت مرکزی در سال ۲۰۰۸ با ۴۰ کشته.
-کشف گور‌های دسته‌جمعی در کشمیر.

در تازه‌ترین اقدام، پس از لغو اصل ۳۷۰ قانون اساسی هند مبنی بر خودمختاری ایالت «جامو و کشمیر»، ده‌ها هزار نیروی ارتش هند وارد این ایالت شدند و پس از حصر خانگی چندی از رهبران سیاسی آن، مدارس و دانشگاه‌ها را بسته، منطقه را در محاصره و اقدام به خارج کردن توریست‌های این منطقه کردند. دولت همچنین با قطع اینترنت و جلوگیری از انتشار سریع اخبار و عکس‌های این حوادث سعی در خفه کردن این آشوب‌ها در نطفه دارد. اخبار و عکس‌هایی که رفتار وحشیانه و غیرانسانی نیرو‌های نظامی با مسلمانان را نشان می‌دهند.

پر واضح است که حتی بدون حمله ارتش هند به مسلمانان و حتی بدون بالاگرفتن تنش میان هند و پاکستان، تبدیل «جامو و کشمیر» از ایالت به اتحادیه‌منطقه‌ای و در پی آن لغو اختیارات ایالتی آن، چیزی جز اعمال فشار و تضییع حق قانونی مسلمانان این منطقه نیست.

به نظر می‌آید وزارت امور خارجه در قبال کشورهایی، چون هند که مراودات اقتصادی قابل توجهی با جمهوری اسلامی دارند، سیاست اعمالی و حتی اعلامی منفعلانه‌ای در پیش می‌گیرد و پا فراتر از موضع‌گیری‌های خشک و «محکوم کردن»‌های بدون اثر نمی‌گذارد.
 
برای وزارتی که باید زبان گویای ارزش‌های جمهوری اسلامی و صدای آتشین آن درمقابل دول ستمگر باشد، جای بسیار تاسف است که در برابر اینگونه تعدی به حقوق مسلمانان، چه حصر ظالمانه شیخ ابراهیم زکزاکی باشد و چه حمله به مسلمین کشمیر، به چنین اقدامات غیرقابل قبولی راضی می‌شود. ناگفته روشن است که این چنین عملکرد ضعیف اگر از نظر وزارت کافی و مناسب است، از نظر جنبش دانشجویی تحمل‌ناپذیر و باعث شرمساری دربرابر مسلمین مظلوم جهان است؛ لذا نظر به اصل ۱۱، ۱۵۲، ۱۵۴ و بند ۱۶ اصل ۳ قانون اساسی و با توجه به آرمان مقدس انقلاب اسلامی ایران مبنی بر احقاق حق مستضعفین عالم، از وزارت امور خارجه و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه انتظار می‌رود با موضع‌گیری رسانه‌ای و عملی نسبت به این جنایات سعی در آرام کردن تنش‌های ایجاد شده و حمایت از مسلمانان مظلوم «جامو و کشمیر» داشته و صدای واقعی ملت مسلمان ایران باشد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار