درخواست از دستگاه دیپلماسی و قوه قضاییه برای موضع‌گیری در قبال کشتار مسلمانان کشمیر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب گفت: خواسته و انتظار جنبش دانشجویی از دستگاه دیپلماسی و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه این است که با موضع‌گیری‌های مناسب و عملی نسبت به کشتار مسلمان کشمیر برای آرام کردن تنش‌های ایجاد شده تلاش کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمهدی هاشم‌زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر دولت هند در برابر منطقه کشمیر گفت: در زمان تقسیم بندی شبه قاره هند طی قراردادی توسط حاکم غیر مسلمان کشمیر این منطقه مسلمان نشین به هندوستان ملحق شد. در همین قرارداد بندی به قانون اساسی کشور هندوستان تحت عنوان Article 35A به ماده ۳۷۰ قانون اساسی هندوستان اضافه شد که شامل موارد متعددی است که مهمترین آن حفظ انحصاری مالکیت زمین برای کشمیری‌ها و منع غیرکشمیری از حق خرید زمین در کشمیر است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: در صورت لغو قانون مذکور و امکان تملک زمین توسط غیرکشمیری‌ها از سرتاسر هند عملا آمایش سرزمینی و دموگرافی در فاصله زمانی کمی دچار تغییراتی گسترده خواهد شد که در آینده ای نه چندان دور کشمیر از یک ایالت و اقلیم مسلمان‌نشین دقیقا مانند آنچه که در فلسطین رخ داد به اقلیمی که در آن کلونی‌های هندو مذهب شکل می‌گیرند، تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه حذف و تعدیل این بند قانون اساسی به شعارهای انتخاباتی برخی احزاب و گروه‌های سیاسی کشور هندوستان تبدیل شده است خاطر نشان کرد: هویت کشمیر با الحاق آن به هند نباید تغییر کند و کشمیر باید خودمختاری و هویت خود را حفظ کند و آن چیزی که تعیین میکند کشمیر منطقه ای مستقل باشید یا به کشورهای پاکستان یا هندوستان ملحق شود آرای مردم کشمیر است ولاغیر.

هاشم زاده ضمن اشاره به حضور رد پای رژیم صهیونیستی در وقایع کشمیر و بیان اینکه تنش های این منطقه مسلمان نشین ریشه ی انگلیسی دارد اذعان نمود: اخبار دلخراش این روزهای ایالت جامو و کشمیر یادآور ظلم هایی هست که تاریخ شاهد اینگونه خشونت ها و ظلم ها دولت هند به مردم این منطقه بوده است.

وی با محکوم کردن خشونت ها و ظلم‌های دولت هند به مردم مظلوم کشمیر ادامه داد: دولت هند در نقض آشکار حقوق بشر با افزایش تعداد نظامیان در این منطقه، قطع راه های ارتباطی و اینترنتی و حبس و زندانی کردن اشخاص و افراد در روزهای اخیر بر خشونت و ظلم های خود افزوده ولی ما همچنان شاهد سکوت معنادار نهادهای حقوق بشری هستیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با تاکید بر حفظ آرمان های مقدس انقلاب اسلامی ایران مبنی بر احقاق حقوق مستضعفین عالم و ضرورت عکس العمل مناسب جهت تقدیر از حمایت های مردم مسلمان کشمیر در سیل اخیر ایران خاطر نشان کرد: خواسته و انتظار جنبش دانشجویی از دستگاه دیپلماسی کشور و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه این است که براساس اصول ۱۱، ۱۵۲، ۱۵۴ و بند ۱۶ اصل ۳ قانون اساسی با موضع‌گیری های مناسب و عملی نسبت به این جنایات هر چه سریع تر سعی در آرام کردن تنش‌های ایجاد شده کنند و با ارتباط گیری با سایر دول اسلامی از مسلمانان مظلوم جامو و کشمیر بصورت یکپارچه حمایت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار