به همت بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه برگزار شد:

جشن بزرگ عید غدیر در دهدشت+تصاویر

جشن بزرگ عید غدیر خم در مسجد توحید دهدشت برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / از کهگیلویه وبویراحمد ، به همت بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه جشن بزرگ عید غدیر با حضور حجت الاسلام حکمت نیک نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه و چرام و عموم مردم دهدشت در مسجد توحید برگزار شد.

حجت الاسلام حکمت نیک نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان با اشاره به شخصیت حضرت علی (ع)،گفت؛ ما نمی توانیم به شخصیت و سیمای حقیقی حضرت علی (ع) پی ببریم و باید برای این شناخت به آیات قرآن و روایات رجوع کنیم.
 نماینده ولی فقیه در سپاه فتح در بیان جایگاه حضرت علی(ع) از زبان پیامبر(ص)،افزود؛  پیامبر(ص) در روایتی فرمودند،خداوند همه پیامبران از آدم تا خاتم، همه را به ولایت حضرت علی (ع) دعوت کرد، پس بعثت پیامبران مقدمه ای بر ولایت حضرت امیر است.
حکمت نیک در باب حقانیت تشیع، افزود: از آنجاکه پیامبر(ص) فرمودند:من شهر علم هستم و علی (ع)دروازه آن، یعنی اینکه اگر کسی به پیامبر (ص)ایمان می آورد، باید ولابت حضرت علی (ع) را بپذیرد و به همین علت پبامبر(ص) در روایتی فرمودند: بعد از من تنها علی (ع) و پیروانش رستگار خواهند شد.
بر پایه گزارش، این جشن همراه با برنامه های متنوعی همراه بود و در پایان به مناسبت این عید فرخنده 3500 پرس غذا بین مردم تقسیم شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار