آخرین اخبار از دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی؛

بخشی: آماده مهارت دهی به دانشجویان طالب اندیشه ناب اسلامی هستیم

جانشین ناحیه دانشجویی دانشگاه های استان تهران ارتقای معرفتی، بصیرت افزایی و تمرکز بر کار تشکیلاتی را به عنوان مهمترین اهداف دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی برشمرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /روابط عمومی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران خبر از برگزاری دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی، ویژه دانشجویان دانشگاه های استان تهران داد. به همین منظور با آقای ناصر بخشی جانشین ناحیه دانشجویی دانشگاه های استان تهران و مسئول دوره، گفت و گویی ترتیب دادیم:

* آقای بخشی در ابتدای این گفتکو لطفاً توضیحات خود را درباره این دوره بیان کنید.
 ما در مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران تصمیم به برگزاری دوره مهارتی تشکیلاتی با محتوای تقویت مبانی اندیشه اسلامی در فضای دانشجویی کشور در غالب برگزاری کلاس های آموزشی و مهارتی گرفتیم. تلاش ما بر این است که این دوره در ارتباط با حوزه های معرفتی، بصیرت افزایی و همچنین تمرکز بر  آموزش کار تشکیلاتی در میان دانشجویان، توسط اساتید متخصص برگزار گردد.
تاریخ ثبت نام دوره در بازه زمانی 12 مرداد تا 10 شهریور سال 1398 معین شده است و دوره ان شاء الله در دهه سوم شهریور ماه برگزار خواهد شد. دانشجویان در سراسر دانشگاه های استان تهران می توانند با مراجعه به دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه های محل تحصیل خود برای شرکت در این دوره ثبت نام کنند و از مزایای فکری عقیدتی و همچنین فضای صمیمی، دوستانه و مفرح آن بهره ببرند.
*به نظر شما کدام طیف از دانشجویان از فراخوان شما استقبال می کنند؟ همچنین پیش بینی خود را از میزان حضور دانشجویان و آمادگی مسئولین برای برگزاری هرچه بهتر دوره مطرح بفرمایید.
این طرح برای عموم دانشجویان در نظر گرفته شده است اما به نظر می رسد با توجه به تجربه دوره های قبل، اغلب دانشجویانی که علاقه و زمینه های آشنایی بیشتری با اندیشه های ناب اسلامی دارند، در این دوره نیز شرکت خواهند کرد. به نظر می رسد بین 150 تا 200 نفر از دانشجویان از فراخوان ما استقبال خواهند کرد. مجموعه بسیج دانشجویی نیز خود را برای استقبال از این تعداد دانشجو کاملاً آماده کرده است.
* لطفاً با جزئیات دقیق تر اهداف خود را از برگزاری این دوره مهارتی تشکیلاتی بیان کنید.
اگر بخواهیم اهداف این دوره را با جزئیات دقیق تری تشریح کنیم، باید به این موارد به عنوان مهم ترین اهداف برگزاری طرح اشاره شود. اولاً آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان متولد دهه 70 با مبانی اندیشه ناب اسلامی. ثانیاً آشنایی با مهارت های لازم برای کار تشکیلاتی از جمله اخلاق تشکیلاتی، کار جمعی، برنامه ریزی تشکیلاتی و ... که قطعاً مورد نیاز دانشجویان ارزشی در فضای دانشگاهی کشور و همینطور محیط های کاری خواهد بود. ثالثاً بررسی و تحلیل مباحث بصیرتی، فرهنگی، اقتصادی و ... مورد بحث در فضای امروز کشور و همچنین پاسخگویی به شبهات پیرامون موضوعات عقیدتی سیاسی به ویژه سوالات مطرح درباره مساله ولایت فقیه و حکومت اسلامی، که از مهم ترین دغدغه های برگزارکنندگان طرح بوده است.
* درباره راهکارهای مجموعه بسیج دانشجویی برای نحوه استفاده از تجربیات برنامه های دوره های گذشته، توضیحاتی را ارائه بفرمایید.
ما سه راهکار مهم را برای انتقال و استفاده از تجربیات برنامه های گذشته به منظور بهره گیری در دوره جدید در نظر گرفته ایم. راهکار اول استفاده از اسناد مکتوب در مسائل فکری عقیدتی و بررسی اقدامات عملی ضبط شده موجود در آرشیو مجموعه بسیج دانشجویی در دوره های گذشته است. راهکار دوم بهره گیری از نیروهای فعال دوره گذشته اعم از اساتید و مسئولین اجرایی و برگزاری جلسات متعدد هماهنگی و برنامه ریزی با آنان برای دوره جدید با نگاه به حل مشکلات دوره های قبل و بررسی پیشنهادات جدید برای بهتر برگزار کردن طرح اخیر است. راهکار سوم استفاده از تجربیات دانشجویانی است که در دوره های گذشته حضور پیگیرانه داشته اند و دعوت از آنان برای به کارگیری در مسئولیت های اجرایی و همچنین برنامه ریزی برای موضوعات فکری دوره جدید است.
* چه راهکاری از طرف مجموعه بسیج دانشجویی برای آگاهی از بازخورد دانشجویان شرکت کننده در طرح پیش رو ترتیب داده شده است؟
ابتدائاً باید به این مساله توجه کنیم که در تمام برنامه های مجموعه بسیج دانشجویی از جمله طرح ولایت و همچنین دوره مهارتی تشکیلاتی پیش رو، نظرسنجی هایی از طرق مختلف (مکتوب، پیامکی یا شبکه های اجتماعی) از دانشجویان حاضر در طرح صورت می گیرد. همچنین مسئولین خود را موظف می دانند که در تمامی مراحل با حضور در محل برگزاری دوره، به صورت چهره به چهره، از دانشجویان سوالاتی را درباره کیفیت برگزاری کلاس ها و میزان رضایتمندی آنان از محتوای ارائه شده بپرسند و به فراخور پاسخ ها یا انتقادات دانشجویان، برنامه ها و کلاس های دوره را به سطح مطلوبی برسانند. 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار