چرا در دوره شهید حججی شرکت کنیم؟

محمد حسین یدی دبیر اجرایی دوره شهید حججی به سوالاتی درباره نحوه برگزاری این طرح پاسخ می دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /روابط عمومی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران خبر از برگزاری دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی، ویژه دانشجویان دانشگاه های استان تهران داد. به همین منظور مصاحبه ای با آقای محمد حسین یدی دبیر اجرایی دوره ترتیب دادم . در ادامه به ان  می پردازیم :

* آقای یدی  چه تدابیری برای افزایش انگیره دانشجویان برای شرکت  دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی در نظر گرفته اید؟
بسم الله الرحمن الرحیم در پاسخ به این سوال شما باید بر روی موضوع فضا و نحوه برگزاری دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی تاکید بیشتری داشته باشیم. در این دوره علاوه بر حل شبهات عقیدتی سیاسی دانشجویان؛ آموزش کار تشکیلاتی هم  دیده شده است و این موضوع به خودی خود موجب ایجاد فضای بانشاط فکری در کنار تعامل سازنده دانشجویان در کنار یکدیگر خواهد شد. تلاش ما دوری از فضای فردگرایانه و انزواطلبانه برخی از مجموعه های دانشجویی است. در کنار این موضوع برگزاری برنامه های ورزشی و تفریحی و همچنین بهره برداری محیط اردویی  و جهادی در محل برگزاری دوره از مهمترین تمهیدات مسئولین برگزاری است که به صورت ویژه برای آن برنامه ریزی شده است. 
*  مزایایی  شرکت در دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی برای دانشجویان استان تهران بیان کنید؟
یدی افزود : بی تردید ورود دانشجویان و حضور آنها در برنامه های آموزشی و تشکیلاتی بدون در نظر گرفتن مزایای حضور در دوره نخواهد بود.

 گذشته  ازا فزایش دانش عمومی در حوزه های اعتقادی , معرفتی، بصیرتی و ارائه مدرک معتبر و با توجه  به حضور این دانشجویان در عرصه های مسئولیتی  اینده در دانشگاه و کشور , تجربه فکری و   اجرایی خوبی برای آنان فراهم خواهد امد .
* دلیل تاکید مسئولان برگزاری دوره برای آموزش کار تشکیلاتی و مهارتی در خلال برنامه های آموزشی دوره شهید حججی چیست؟
ریشه اهمیت یافتن مساله کار تشکیلاتی در ذهن برگزارکنندگان این دوره به تاکیدات رهبر انقلاب پیرامون این موضوع و همچنین مشاهده تاثیرگزاری چند برابر فعالیت های تشکیلاتی دانشجویان در فضاهای دانشجویی برمیگردد.و با توجه تجربه سال های گذشته پرداختن صرف با مسائل فکری و نظری جواب گو کار در دانشگاه نبوده و آموزش کار اجرایی  و تشکیلاتی به دانشجویان  ضروری به نظر میرسد.

با تقریب بسیار خوبی میتوان اعتراف کرد که فعالیت های سازمان یافته همه نهادهای دانشجویی اعم از بسیج دانشجویی و یا حتی مجموعه هایی مثل جنبش عدالت خواه و ...که با همکاری سازنده و کادرسازی برای آماده کردن نسل های جوان دانشجو انجام گرفته است، از ماندگاری، ثبات و رشد کیفی مضاعف در سال های اخیر برخوردار بوده است. 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار