قرارگاه شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی استان کرمانشاه؛

در حمایت از تولیدکنندگان پیگیر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری استان است

قرارگاه شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی استان کرمانشاه برخود وظیفه می داند در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولیدکنندگان پیگیر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری استان باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: باتوجه به نام گذاری سال 1398  از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید ،باید پرسید که:

 آیا اقدامات مسئولین استان کرمانشاه  در جهت تحقق شعار سال بوده است یا خیر؟

 آیا مسئولین استان به آمار عرضه وتقاضا در بخش دامپروری توجه کرده اند؟

 آیا مسئولین در جهت رفع موانع تولید در استان عمل کرده اند؟ 

 آیا مسئولین ازتعداد واحدهای دامپروری تعطیل و نیمه تعطیل استان و میزان بیکاری ناشی از آن اطلاع دارند؟

همه ی مسئولین استان باید بدانند که مسئله ی اصلی امروز استان کرمانشاه بیکاری و رنج معیشت است.

در زمانی که باید بازار مصرف کشور عراق به علت ساختارهای ضعیف بخش تولید در آن کشور که بیشترین مرز را با استان کرمانشاه دارد در  اختیار تولیدکنندگان کرمانشاهی باشد، باید پرسید که چه اتفاقی افتاده است که در برخی اقلام خوراکی از جمله مرغ و تخم مرغ  حتی قادر به تامین نیاز استان نیستیم وباقیمانده نیاز استان توسط  تولیدکنندگان سایر استان ها تامین می شود.

در بازدیدهایی که  درقرارگاه مطالبه گری شهیداحمدی روشن از واحدهای تولیدی تعطیل شده بخش دامپروری استان  داشتیم، متوجه شدیم که مشکلات عدیده ای گریبانگیر تولیدکنندگان استان است ازجمله:

1-عدم وجود نقدینگی در واحدها که شاید بتوان  یکی از مسببان آن را بعضی بانک های عامل دانست. که به گفته تولیدکنندگان همکاری لازم با واحدها را ندارند وهمچنین سود زیاد وام ها  وجریمه های نجومی وام های بانکی مانع از فعالیت مجدد تولیدکنندگان این بخش شده است. وکار به جایی رسیده که بعضی از بانک ها حتی  به مصوبات ستاد تسهیل استان هم عمل نمی کنند.

2- وجود دلال هایی که تولیدکنندگان باید نهاده ها را باچند برابر قیمت مصوب ازآن ها خریداری کنند که خود باعث افزایش قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ شده است.

3- عدم حمایت مناسب  صندوق حمایت از تولیدکننده و صندوق ضمانت سرمایه گذاری از تولید کنندگان در چهارچوب قوانین ومصوبات.

حال قرارگاه شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی استان کرمانشاه  برخود وظیفه می داند در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولیدکنندگان پیگیر مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بخش دامپروری استان باشد. و امید داریم مسئولین در این راستا شفاف سازی نمایند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار