قرارگاه شهیداحمدی روشن کرمانشاه:

بیکاری و رنج معیشت، مسئله اصلی کرمانشاه است / لزوم شفاف‌سازی مسئولان استانی در زمینه حمایت از بخش دامپروری

قرارگاه شهیداحمدی روشن استان کرمانشاه در بیانیه‌ای خطاب به مسئولان استانی اعلام کرد: آیا از تعداد واحد‌های دامپروری تعطیل و نیمه تعطیل کرمانشاه و میزان بیکاری ناشی از آن اطلاع دارید؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : قرارگاه شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی استان کرمانشاه در بیانیه‌ای خطاب به مسئولان استان، ضمن لزوم پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بخش دامپروری اعلام کرد: در زمانی که باید بازار مصرف کشور عراق به علت ساختار‌های ضعیف بخش تولید در آن کشور که بیشترین مرز را با استان کرمانشاه دارد در اختیار تولیدکنندگان کرمانشاهی باشد، باید پرسید که چه اتفاقی افتاده است که در برخی اقلام خوراکی حتی قادر به تامین نیاز استان نیستیم.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:

با توجه به نام گذاری سال ٩٨ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید، باید پرسید که، آیا اقدامات مسئولان استان کرمانشاه در جهت تحقق شعار سال بوده است یا خیر؟ آیا مسئولان استان به آمار عرضه و تقاضا در بخش دامپروری توجه کرده اند؟ آیا مسئولان در جهت رفع موانع تولید در استان عمل کرده اند؟ آیا مسئولان از تعداد واحد‌های دامپروری تعطیل و نیمه تعطیل کرمانشاه و میزان بیکاری ناشی از آن اطلاع دارند؟

 

تمامی مسئولان استان باید بدانند که مسئله اصلی امروز کرمانشاه، بیکاری و رنج معیشت است. در زمانی که باید بازار مصرف کشور عراق به علت ساختار‌های ضعیف بخش تولید در آن کشور که بیشترین مرز را با استان کرمانشاه دارد در اختیار تولیدکنندگان کرمانشاهی باشد، باید پرسید که چه اتفاقی افتاده است که در برخی اقلام خوراکی از جمله مرغ و تخم مرغ حتی قادر به تامین نیاز استان نیستیم و باقیمانده نیاز استان توسط تولیدکنندگان سایر استان‌ها تامین می‌شود.

 

در بازدید‌هایی که در قرارگاه مطالبه گری شهیداحمدی روشن از واحد‌های تولیدی تعطیل شده بخش دامپروری استان داشتیم، متوجه شدیم که مشکلات عدیده‌ای گریبانگیر تولیدکنندگان کرمانشاهی است؛ ازجمله، عدم وجود نقدینگی در واحد‌ها که شاید بتوان یکی از مسببان آن را بعضی بانک‌های عامل دانست؛ که به گفته تولیدکنندگان، همکاری لازم با واحد‌ها را ندارند و همچنین سود زیاد وام‌ها و جریمه‌های نجومی وام‌های بانکی مانع از فعالیت مجدد تولیدکنندگان این بخش شده است و کار به جایی رسیده که بعضی از بانک‌ها حتی به مصوبات ستاد تسهیل استان هم عمل نمی‌کنند. همچنین، وجود دلال‌هایی که تولیدکنندگان باید نهاده‌ها را با چند برابر قیمت مصوب از آن‌ها خریداری کنند که خود باعث افزایش قیمت تمام شده مرغ و تخم مرغ شده است. علاوه بر این، عدم پشتیبانی مناسب صندوق حمایت از تولیدکننده و صندوق ضمانت سرمایه گذاری از تولید کنندگان در چارچوب قوانین و مصوبات.

 

حال، قرارگاه شهیداحمدی روشن بسیج دانشجویی استان کرمانشاه، بر خود وظیفه می‌داند در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولیدکنندگان، پیگیر مسائل و مشکلات واحد‌های تولیدی بخش دامپروری استان باشد و امید داریم مسئولان در این راستا شفاف سازی کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار