مسئول بسیج دانشجویی سیرجان:

اعزام ۵۰ نفر از دانشجویان بسیجی جهادگر شهرستان سیرجان به مناطق محروم این شهرستان

علی سلیمی: پنجاه نفر ازدانشجویان بسیجی جهادگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان در قالب کاروان انصار الحسین (ع) برای خدمت‌رسانی به بخش های گلستان و بلورد این شهرستان اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح روز دوشنبه ۵۰نفر از دانشجویان بسیجی جهادگر از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان در قالب کاروان انصارالحسین (ع) با پشتیبانی بسیج دانشجویی برای خدمت‌رسانی به مناطق بخش گلستان و بخش بلورد از شهرستان سیرجان با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیرجان و ریاست و معاونین دانشگاه پیام نور مرکز سیرجان از محل دانشگاه پیام نور اعزام شدند.

در این مراسم سرهنگ حسین باقری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه  شهرستان سیرجان گفت؛
اردوهای جهادی یک جریان فرهنگی است و بسیج دانشجویی به دنبال آشنا کردن جوانان با فرهنگ تولید، محرومیت‌زدایی و ترویج فرهنگ کار و تلاش است، جهاد فرهنگی و توجه به زیرساخت‌های فرهنگی مناطق محروم از اولویت‌های اردوهای جهادی است.

سرهنگ باقری ادامه داد؛جامعه نیازمند حرکت‌های جهادی و نیروی انسانی توانمند و متخصص و متعهد و انقلابی و تاثیرگذار هست و دانشجویان بسیجی  جهادگر با درک محرومیت‌های جامعه، خود را برای مدیریت آینده این کشور آماده می‌کنند و اردوهای جهادی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای استفاده از شور و نشاط انقلابی جوانان مستعد در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی است.

در ادامه مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان گفت؛ مهم‌ترین اهداف بسیج دانشجویی از برگزاری اردوی جهادی، تحقق بخشیدن به فرمایشات رهبری و رفع محرومیت‌زدایی است.
علی سلیمی دریابیگی اظهار کرد: عمده فعالیت این دانشجویان بسیجی جهادگر درعرصه های عمرانی ساخت و مرمت وتکمیل دو واحد مسکونی،دیوار نویسی و خطاطی مدارس،پزشکی و ویزیت رایگان و ارایه خدمات داروی رایگان، برگزاری کلاس‌های صنایع‌دستی، مشاوره‌ای و خدمات، پرستاری و بهداشتی، مهارت زندگی، آموزش گلسازی و بافندگی، دیدار با خانواده‌های محترم شاهد و ایثارگر، گزارش‌ گیری از مشکلات مردم روستا، مطالبه‌گری از مسئولان و عرصه‌های دامپزشکی و جلوگیری از بیماری های دام عشایر و عرصه های دیگر در این اردوهای جهادی دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این اردوی جهادی تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری مبتنی بر محرومیت‌زدایی در مناطق محروم، خودسازی معنوی دانشجویان، پیوند دانش علمی و نظری دانشجویان، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به روستاییان است.

این مسئول عنوان کرد: مناطق هدف و محل برگزاری اردوها در روستاهای امیرآباد،دارستان ، کفریز،محمدآباد،باش آبادان،واقع در بخش های گلستان و بلورد است

علی سلیمی دریابیگی اظهار کرد: اخلاص، صداقت و صمیمیتی که در وجود این گروه‌ها حکم‌فرما است از ویژگی‌های بارز و مثال‌زدنی گروه‌های جهادی است.

وی بیان کرد: دانشجویان جهادگر بسیجی مسئولان آینده کشور هستند که این شناخت اولیه و دیدار چهره به چهره با مردم می‌تواند، راهگشای مشکلات مردم در آینده باشد. مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان در پایان گفت بازه زمانی برگزاری این اردوها به مدت ۱۰ روز به طول می انجامد و از حضور طلاب حوزه های علمیه خواهر و بردار و همچنین اساتید متخصص دانشگاه ها و پزشکان فوق تخصص در این اردو استفاده خواهیم کرد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار