مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم بیان کرد

سکوت کنندگان کشمیر همدستان یزید زمان هستند/ قوه قضائیه امید را به مردم بازگرداند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه جهرم به مسائل کشمیر و قوه ی قضائیه پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمد شعبانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جهرم در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه جهرم با اشاره به ایام محرم و اتفاقات اخیر در کشمیر گفت: ظلم، زمان و مکان ندارد. هر کس در هر جایی می‌تواند به خود یا دیگران ظلم کند. یزید ۱۴۰۰ سال پیش امام زمانش را به شهادت رساند، اما او تنها ظالم وقتش نبود. تمام مردمی که در آن زمان سکوت کردند شریکش بودند. هم اکنون نیز ظالمان بسیارند پس با سکوت خود شریک اعمالشان نباشیم. سکوت پیرامون مسئله ظلم و جنایاتی که برای مردم مظلوم کشمیر در حال وقوع است نیز از این قائده مستثنی نیست.

شعبانی در ادامه افزود: اخیرا خبرهایی مبنی بر حبس خانگی و آزار و اذیت مسلمانان کشمیر توسط دولت هند به گوش می‌رسد. مسلمانان کشمیر حتی نتوانستند در این ایام با آرامش به عزاداری های حسینی بپردازند. به رغم مخالفت های دهلی نو و تلاش برای جلوگیری از برگزاری دسته های عزاداری، مردم کشمیر با بستن سربندهای «لبیک یا حسین» به خیابان ها آمده و در سوگ جگر گوشه رسول خدا (ص) نشستند. اما نظامیان هندی با یورش به عزاداران حسینی بسیاری را بازداشت و آنها را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

وی در ادامه با اشاره به موضع گیری های سازمان ملل در رابطه با کشمیر گفت: سازمان ملل بر اساس آن چه که بعدا اعلام شد گفت تعیین تکلیف کشمیر بر عهده‌ی مردم آن است تا مشخص شود که می‌خواهند تحت سیطره‌ی هند بمانند یا تحت حاکمیت پاکستان باشند یا کشوری مستقل شوند. اما هیچ وقت این نظرسنجی یا رای گیری انجام نشد. غربی‌ها عملا مسئله‌ی کشمیر را به مسئله‌ای لاینحل تبدیل کردند. هشتاد درصد مردم کشمیر مسلمان و حدود هفتاد درصد مسلمانان آن شیعه هستند و علمای بزرگی هم داشته‌اند. مردم کشمیر به ایرانیان علاقه‌ی بسیاری دارند و زبان دومشان فارسی است و اخبار را از شبکه‌های ایرانی دنبال می‌کنند.

دانشجوی دانشگاه پیام نور جهرم در ادامه تصریح کرد: دولت هند در یک اقدام غیرقانونی به بهانه‌ی مقابله با مسلمانان افراطی مثل داعش، به درگیری علیه مسلمانان مظلوم کشمیر پرداخت. نخست‌وزیر هند تفکری ضد اسلامی دارد. او خودمختاری کشمیر را لغو و کشمیر را به هند اضافه کرد. مقاومت جهانی علیه این اقدام متأسفانه دیده نمی‌شود .

وی با اشاره به مشابهت این جنایت با جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: همانگونه که صهیونیست ها در فلسطین اشغالی زنان و کودکان بیگناه را مورد اذیت و آزار قرار می دهند و با آنها رفتاری ظالمانه دارند، دولت هند در راستای مبارزه با مسلمانان برخی از اقلام غذایی آنها را تحریم می کند.

وی در ادامه افزود: در توصیف رفتار ظالمانه هندی ها کافی است به این موضوع اشاره کنیم که طی 28 سال اخیر بیش از 98 هزار نفر را در کشمیر اشغالی کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده اند.

شعبانی در ادامه سخنان خود با اشاره به تغییر و تحولات اخیر قوه قضائیه گفت: امید به تغییر و تحول در شیوه مدیریت دستگاه قضا زمانی در ذهن مردم کلید خورد که خبر انتصاب سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضاییه، کشور را فرا گرفت و مردم کمی از نگرانی فساد‌های موجود در جامعه، آزاد شدند.

 وی در ادامه تاکید کرد: رئیسی کارنامه درخشانی در دستگاه قضایی ابتدای انقلاب و همچنین تولیت آستان قدس رضوی دارد و به خوبی نشان داد که اگر اصول و ارزش‌های انقلابی به درستی در مدیریت و سیستم اجرایی کشور جای بگیرد، همان رضایت کامل مردم از نظم و مدیریت حرم رضوی در کل کشور رخ می‌دهد.

مسئول بسیج دانشجویی پیام نور جهرم افزود:  هم‌زمان با برخورد با تخلفات قضات و کارکنان دستگاه قضا، مبارزه با مفسدان اقتصادی بدون تحت تاثیر قرار گرفتن فضاسازی رسانه‌ای از مهم‌ترین شاخصه‌های دوره جدید مدیریت قوه قضاییه بوده است.

وی افزود: بی‌شک اگر جناب رئیسی با همین انرژی و توان در همه عرصه‌های قوه به کار ادامه دهند، شاهد پویایی کم‌نظیر، رشد عدالت و امیدواری مردم به قوه خواهیم بود. عملکرد چندماهه و پاسخگویی و شفافیت در حال گسترش قضایی نشان می‌دهد که در شرایط کنونی جامعه، مردم کشورمان چشم امیدشان به برخورد قاطع با مدیران متخلف و مفسدین اقتصادی است.

شعبانی با اشاره به فضای قضایی موجود در شهرستان جهرم گفت: در همین فضای امیدوارنه نسبت به گسترش عدالت قضایی در کشور، هستند کسانی که در همین شهر خودمان جهرم در این ایام هر از گاهی اتهام تخلف و فساد را به مسؤلین و مدیران شهرستان نسبت می دهند! اتهاماتی که تاکنون هیچگاه از مرحله بحث پیرامون آن در فضای مجازی پیش تر نرفته و اسناد و مدارک مربوط به آن نیز به مراجع قضایی ارائه نشده است. متأسفانه تکرار این اتهام زنی ها در فضای مجازی و عدم پیگیری از طریق مراجع قضایی تا به امروز نتیجه ای به جز ایجاد فضای بدگمانی و سؤظن و اختلاف افکنی نداشته و نخواهد داشت!

شعبانی در پایان گفت: از همین رو مجموعه بسیج دانشجویی شهرستان جهرم، به عنوان مجموعه ای متشکل از جوانان مؤمن انقلابی با هویتی مستقل و عدالت خواهانه جهت مشخص شدن صحت و سقم اتهامات مطرح شده در فضای مجازی و ختم این قائله، از مردم شریف شهرستان جهرم خواهشمند است تا با ارائه هرگونه اطلاعات و اسناد و مدارکی که پیرامون تخلف یا فساد مسؤلی در اختیار دارند به مجموعه بسیج دانشجویی ما را در تحقق اهداف عدالت خواهانه خویش همراهی نمایند. لازم به ذکر است که هویت افرادی که در این زمینه با مجموعه بسیج دانشجویی همکاری خواهند کرد محفوظ خواهد ماند و جهت به نتیجه رسیدن تمامی موارد ارائه شده به مجموعه بسیج دانشجویی، پیگیری های لازم از طریق ارتباط با دستگاه قضایی انجام خواهد شد و در نهایت نتایج نهایی پیگیری ها از طریق رسانه دانشجویی نبض جهرم در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت. امیدواریم به لطف خداوند منان و به واسطه دعای خیر شما مردم، موفق به پیگیری مطالبات به حق مردم شهرمان در این عرصه شویم.

 

انتهای خبر/

ارسال نظر


captcha