مهرزاد فریدی:

عدم شفافیت آرای نمایندگان موجب فساد، تبعیض و سیاسی‌بازی می‌شود

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در حاشیه دوره مهارتی تشکیلاتی شهید حججی گفت: فساد، تبعیض ، سیاسی بازی و سوء استفاده؛ محصول عدم شفافیت و عدم دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، تصمیمات و عملکرد نمایندگان در خانه ملت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/ مهرزاد فریدی با اشاره به اهمیت شفاف شدن آرای نمایندگان مجلس گفت: مسلما نماینده خواندن آنهایی که با شفافیت آرا مخالف هستند، ظلم به این ملت مظلوم و خون شهیدان حافظ انقلاب از صدر تاکنون است.

 
وی افزود: به حد کفایت دلایل منطقی، عقلی و شرعی بر لزوم فوریت و تصویب قانون شفافیت آرا وجود دارد که بر همگان آشکار است. امیر المومنین(ع) فرمودند: «بدانید، حقی که شما بر عهده من دارید این است که چیزی را از
شما مخفی ندارم، جز اسرار جنگ را، و کاری را بی مشورت شما نکنم، جز اجرای حکم خدا. حقی را که از آن شماست از موعد خود به تأخیر نیفکنم، و تا به انجامش نرسانم از پای ننشینم، و حق شما را به تساوی دهم.»
---
فریدی یادآور شد: «شفافیت» یکی از شاخص‌های جمهوری اسلامی، است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره، توصیه و تاکید کردند.
 
این فعال دانشجویی تصریح کرد: فساد، تبعیض ، سیاسی بازی و سوء استفاده؛ تنها محصول عدم
شفافیت و عدم دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، تصمیمات و عملکرد نمایندگان در خانه ملت است و کسی که در پی فرصت طلبی از قدرت است از شفافیت واهمه دارد!
 
وی گفت: متاسفانه قوه مقننه مدت زمانی است بدون توجه به خواست عمومی مردم هیچ اهتمامی در راستای تصویب قانونی که طبیعی ترین حق مردم نسبت به عملکرد و احوال نمایندگان است ندارد و بخش اعظم نمایندگان اهتمام جدی به تصویب و اجرای این طرح نداشته و ندارند گویی که مردم برای ایشان نامحرم‌اند و یا شفاف شدن فعالیت هایشان به ضررشان است.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران اضافه کرد: قوه مقننه به عنوان مردمی‌ترین نهاد عالی نظام باید اطلاعات لازم در خصوص عملکرد نمایندگان را به آگاهی مردم برساند و مردم در جریان انجام کارهای نمایندگان بر معیار صداقت قرار بگیرند و این حق، امری بدیهی برای مردم هر جامعه‌ای بوده که قرار است تصمیم ساز و نقش آفرین باشند چه برسد به جامعه ی متدین ایران اسلامی که بر اصل مردمسالاری دینی و حکومت علوی استوار است.
 
فریدی افزود: در انقلاب اسلامی نباید چیزی از مردم مخفی بماند! و مردم باید بدانند که نماینده آنها در دوره مسئولیت خود چه مواضعی را داشته است. هراندازه شفافیت بیشتر و بهتر شود، گستره عدالت بیشتر می‌شود ، صداقت بیشتر می شود، قانون مداری بیشتر می شود.
 
وی افزود: شفافیت آرای نمایندگان مجلس حق مسلم و قانونی مردم ایران است که مخالفان آن سیاسی بازانی بیش نیستند که از الحاق این قانون تنها نگران آشکار شدن اقدامات غیرقانونی خویش هستند.
 
این فعال دانشجویی اظهار داشت: حداقل ای کاش آن نمایندگان غرب دوست ما از غربی‌ها و کشورهای دیگر قوانینی همچون شفافیت آرا و عملکرد مسئولان را الگو می‌گرفتند نه سندهای نامشروع و زاید همچون ۲۰۳۰ و fatf که شاخص ها و رسالت های اصلی انقلاب را نشانه رفته است

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار