دکتر عبدالله گنجی در جمع دانشجویان یازدهمین دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد:

برنامه اقتصادی دولت اجازه و عرضه برخورد با دلال‌های بازار را ندارد و خود دلال پرور است/ مطالبه دانشجویان از کاندیدهای آتی باید برنامه اقتصادی باشد

عبدالله گنجی: داعش و تروریست‌ها نتوانستند با انتشار فیلم ذبح فرزند یا شوهر یا پدرشان و تمسخرشان اشک به چشم خانواده شهدا و ملت بیاورد اما از روی جهل با قلم‌های خود اشک قدرنشناسی را از چشمان خانواده شهدا جاری کردند و قلب ملت را جریحه‌دار کردند، الآن قصد دارند با حذف نام شهدا استیصال خود را جبران کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : دکتر عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان با حضور در جمع دانشجویان یازدهمین دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مسائلی همچون جریان شناسی داخلی و بین المللی، انتخابات آتی و مهم ترین برنامه های دشمن برای ضربه زدن به کشور گفت: مسائل اخباری جریانات مسئله اصلی دانشجویان بسیجی نیست، بلکه آنچه مهم است جریانات سیاسی است که به‌صورت مستمر ادامه دارد. و باید جنگ نرم، سبک زندگی و تفکر را موردمطالعه قرار دهیم و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم، همان‌طور که جریان مقابل و دشمنان نظام در حال انجام این کار هستند.

 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دشمن در جنگ نرم افتخار زدایی به دو روش بزرگ‌نمایی و القاء ناکارآمدی‌ها و نقاط ضعف برخی از مدیران و مسئولان نظام، دوم تحریف و برهم زدن اصل روایت‌های تثبیت‌شده انقلاب و تطهیر پهلوی در سال‌های گذشته یا عوض کردن جای جلاد و شهید در انتخابات سال 96 از این قبیل افتخار زدایی ها هستند.

 

یا در مملکت راه می‌افتند تا به مردم القاء کنند که قدرت موشکی به درد ملت نمی خورد و می گویند قدرت موشکی به چه‌کارمان می‌آید؟، جنگ- جنگ موشک‌ها نیست، پس چرا نمی‌گویند موشک به چه درد آمریکا، اسرائیل و عربستان و اروپاییان می‌آید که آن‌ها پیشرفته‌ترش رادارند.

لذا جوانان ما باید نقاط قوت و افتخارآمیز خود را بشناسیم و با آن‌ها آشنا باشیم تا در صورت ورود دشمنان برای ضربه زدن به کشور از این روش بتوانیم به جامعه آگاهی ببخشیم.

 

دکتر گنجی خاطرنشان کرد: وحدت ملی و همبستگی در ایران از500 سال پیش تاکنون بی‌سابقه است و در این سال‌ها همیشه وحدت و عرق ملی در ایران انسجام داشته و دارد. درست است قسمت‌هایی از خاک کشور آن جداشده ولی اصل آن سر جای خودش است.

 

یکی از مؤلفه‌هایی که می‌خواهند آن را به هم بزنند، همین وحدت ملی در کشور است که با حربه‌های مختلف قصد دارند با تفرقه‌افکنی میان قومیت‌ها، فرقه‌ها و مذاهب مختلف کشور درصدد ضربه زدن به آن هستند تا با ایجاد شکاف میان ملت وحدت ملی را خدشه‌دار کنند.

 

زمانی برخی با شعار بازگردانی عزت ملی پای به عرصه‌ی انتخابات گذاشتند اما دشمنان از سوء مدیریت و بی‌کفایتی آنان دارند استفاده می‌کنند و با مانور و سیاه نمایی بر روی وضعیت معیشتی مردم، گرانی و گرسنه جلوه دادن مردم می‌خواهند عزت ملی را در انظار مردم لکه‌دار کنند.

 

این فعال سیاسی بیان کرد: با مقایسه ایران با کشورهای همانند ژاپن، کره جنوبی مالزی و برخی کشورهای دیگر می‌خواهند عزت مردم را نادیده بگیرند، اگر بحث بر سر مقایسه است ایران را باید اولاً با کشورهای منطقه همانند پاکستان، عربستان، مصر و.. مقایسه کرد که متحد استراتژیک آمریکا هستند.درحالی‌که کره جنوبی و ژاپن بدون نظرخواهی از آمریکا حتی نمی‌توانند پول‌های بلوکه ما را پس بدهند.

تاریخ معاصر ایران پر از خیانت‌های بیگانگان و غرب پرستان به کشور است. اما هنوز نمی‌دانیم بعضی‌ها چرا نگاهشان به غرب و بیگانه دوخته‌شده است.

 

ایشان در جواب دانشجویی در خصوص عدالت در کشور گفت: امام علی (ع) 4 سالی که در رأس حکومت قرار داشت، در 4 سال آن در حال مبارزه برای عدالت با داخلی‌ها بود و نه کفار تا سرانجام توانست به اسوه عدالت و حکومت الهی در تاریخ تبدیل شود.

 

دکتر گنجی در پاسخ دیگری در خصوص وضعیت منطقه اذعان کرد: امروزه می‌بینیم که مدیریت اقتصادی نفت جهان از اوپک خارج و در دست انصار الله یمن قرارگرفته است، اینکه جرئت نمی‌کنند  به ما حمله کنند، ناشی از تشکل محور مقاومت در مقابل نیروهای آمریکایی در سراسر منطقه و حتی جهان است.

 

می‌گفتند چرا باید به عراق و سوریه کمک کنیم و جوانان ما را که درراه دفاع از کشور و انقلاب شهید می‌شدند را مورد تمسخر قرا می‌دادند و به آنان کشته‌های بشار اسد می‌گفتند، عده‌ای در توییتر و روزنامه‌هایشان در بازی دشمن قرار گرفتند و عده‌ای نیز قلم‌هایشان را فروختند تا عزت را از مردم بگیرند.

 

داعش و تروریست‌ها نتوانستند با انتشار فیلم ذبح فرزند یا شوهر یا پدرشان و تمسخرشان اشک به چشم خانواده شهدا و ملت بیاورد اما از روی جهل با قلم‌های خود اشک قدرنشناسی را از چشمان خانواده شهدا جاری کردند و قلب ملت را جریحه‌دار کردند، الآن قصد دارند با حذف نام شهدا از کوچه‌ها استیصال خود را جبران کنند.

 

وی افزود: دانشجویان و جوانان ما اجازه ندهند ارزش‌های انقلاب دچار خدشه، دست‌کاری یا فراموشی شوند. مسیر انقلاب و امامین انقلاب هزینه دارد، هزینه‌های آن را باید در حد عاشورا ببینید زیرا انقلاب ما در امتداد عاشورا و از نهضت عاشورا الگو گرفته است.

 

وی تصریح کرد: روایت شهدای ما و امثال شهید چمران آیا افسانه است یا واقعیت، با یک فشار اقتصادی دشمن چگونه می‌خواهیم و می‌توانیم این ارزش‌ها را رها کنیم، اگر پول عزت و قدرت می‌آورد، کویت ظرف چند دقیقه توسط صدام تسخیر نمی‌شد.

 

عبداللهی گنجی بیان کرد: ایستادگی مردم ایران ترامپ و اندیشمندان کاخ سفید را دیوانه کرده است و برنامه‌ریزی‌هایشان را به هم زده است. رفاه و معیشت حق این مردم است و مسئولان باید آن را فراهم کنند، بخش زیادی از مشکلات امروز کشور ناشی از عدم تدبیر لازم و عدم استفاده از مدیران شایسته در پست‌های مدیریتی است.

 

کسی نمی‌تواند بگوید زندگی و معیشت مردم با مشکل و سختی روبرو نیست، هم امکانات لازم و هم‌توان آن در کشور وجود دارد که اگر مسئولان و مدیران وقت بخواهند می‌توانند مشکلات مردم را رفع کنند،

او ادامه داد: اما ناراضی پروری در همه جای کشور از دیگر حربه‌های دشمنان است که در این‌یکی دو سال به‌شدت در حال کاربر روی آن هستند، شما الآن اگر به مرفه‌ترین منطقه تهران بروید بازهم از برخی مشکلات ناراضی هستند.

 

در برخی بخش‌ها هم همه‌چیزمان نسبت به قبل بالای صد در صد فراهم است اما می‌بینیم اعلام رضایت ندارند، که بخشی از این به پدیده ناشکری است که پدید آورده‌اند تا بر روی افتخارات گذشته و حال سرپوش بگذارند.

مدیرمسئول روزنامه جوان با شاره به انتخابات آتی کشور گفت: در انتخابات ذهن و تفکر دانشجویان انقلابی ما باید  دغدغه‌های رهبر انقلاب باشد، که همیشه فرموده‌اند "اصل مشارکت مردم و انتخاب‌کنندگان هستند نه انتخاب شوندگان" لذا به‌جای اینکه دنبال انتخاب شوندگان باشیم، باید برویم سراغ انتخاب‌کنندگان یعنی مردم.

 

برخی در بازار دوقطبی سازی و برخی در بازار آمار اقتصادی ناظر به جیب افراد رأی جمع می‌کنند. آدم‌های متدین و انقلابی باید برای معیشت مردم برنامه جدی داشته باشند، کسانی که الآن در قدرت هستند، در بخش معیشت مردم و ایجاد بسترهای لازم برای رفاه آنان کارنامه قابل قبولی ندارند.

 

گنجی تصریح کرد: مردم به امنیت و اقتدار اقتصادی نیاز دارند نه وعده اقتصادی و حرف . کسانی می‌توانند اعتماد مردم را جذب کنند که اقتدار اقتصادی، نظم و تدبیر اقتصادی در کشور ایجاد کنند. مردم نیز قطعاً ناظر هستند و به برنامه اقتصادی بهتر رأی می‌دهند.

 

وی در پایان تأکید کرد: دانشجویان ما نیز باید مطالبات خود را بر روی برنامه اقتصادی کاندیداها باشد، و باید توجه کنند برنامه اقتصادی نئولیبرالسیمی اجازه برخورد یا عرضه برخورد با دلال‌های بازار را ندارد، اقتصاد لیبرالی خودش دلال پرور است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار