آمریکا دچار بی‎ عملی و تنزل نرخ سیاسی در دنیا شده است

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه آمریکا دچار بی‎ عملی و تنزل نرخ سیاسی در دنیا شده است گفت: آمریکا کشور ایران را بزرگترین مانع برای پیشرفت، حاکمیت و امپراطوری خود در دنیا می‎داند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سردار بهمن ریحانی در مراسم تکریم و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه عاشورا سرچشمه عرفان، معرفت و اساس دین است اظهار داشت: خون امام حسین(ع) زمین را زنده کرد و روح دیگری تا ابدیت تاریخ به این زمین اعطا نمود.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه منشأ مقابل با ظلم، استبداد، زیاده‌خواهی و ستمگری عاشوراست خاطرنشان کرد: فرهنگی که به عنوان یک ارزش در جامعه و فرهنگ بسیجی به آن می‎بالیم برگرفته از فرهنگ عاشوراست زیرا که عاشورا سرچشمه معرفت و اساس دین است.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک حادثه بزرگ الهی بود عنوان کرد: دفاع مقدس استقلال، آزادی، عزت و سربلندی به ما اعطا کرد و این واقعیتی است که دفاع مقدس، گنجینه‎ای تمام نشدنی بوده که می‎توان تا ابدیت تاریخ همه چیز را از آن استخراج کرد.

ریحانی دفاع مقدس را بستری برای به‌جود آوردن خوداتکایی و خودباوری در ملت ایران دانست و گفت: دفاع مقدس اتفاقی برای به‎وجود آمدن یک فرهنگ و تفکر جهادی، اعتقادی و دینی شد که براساس این تفکر اعتقادی و جهادی تمام بسترها را برای ما شناساند.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز بیشتر حرکت‎ها و شتاب ملت ما در تمام زمینه های علمی، فرهنگی، هنری، پزشکی وعلوم دیگر بر گرفته از فرهنگ دفاع مقدس است  عنوان کرد: متاسفانه نتوانستیم در دریای بیکران دفاع مقدس غوص کنیم و گوهرهای این گنج را به اندازه توان پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل حاضر و آینده  انتقال دهیم خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت را باید از دوران کودکی به جامعه انقال داد و متاسفانه برخی از فرهنگ‌های اعتقادی را آدم‎های کج فهم از کتاب درسی بر می‌دارند در صورتی که فرهنگ اعتقادی اساس دین ماست.

ریحانی با تأکید بر اینکه دینی حرارت دارد که با سیاست، تفکر انقلابی و دفاع مقدس گره خورده باشد بیان کرد: از برکات مهم دفاع مقدس، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری بوده است و ما در کوران دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که باید خود را باور کنیم و با تکیه بر توانمندی‌های خود به ویژه جوانان خداجو کشور را اداره نماییم.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کشور ایران قبل از دفاع مقدس جایی برای عرضه‎اندام نداشت عنوان کرد: بروز خلاقیت‌ها،‌ نوآوری‌ها و اعمال بدیعی که در ابعاد مختلف و از ابتکار عمل‌های داهیانه رهبر فقید انقلاب اسلامی در مسائل و تصمیمات استراتژیکی جنگ، تا ابتکارات و نوآوری‌های نیروهای بی‌ادعا و خالص بسیجی از جمله تحولات در جنگ طولانی هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه ملت ایران در طی چهل سال درگیر جنگ‎های بزرگی بود و با ایمان به توانستن پوزه استکبار را به خاک مالیده است خاطرنشان کرد: براساس فرهنگ خودباوری و نهراسیدن از دشمن، دنیا در طی چهل سال شاهد جنگ‌های بزرگی در حوزه و محدوده جهان اسلام است.

ریحانی با ابراز اینکه یک حقیقتی به نام دین اسلام با شتاب بسیاری در دنیا در حال حرکت است تصریح کرد: دوره دفاع مقدس موجب دگرگونیهای عظیمی در صور مادی و معنوی حکومت و جامعه شد و موجب استحکام و تکامل روز افزون جامعه و حرکت به سوی تعالی شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‎داند که اسلام هندسه جهان را تغییر خواهد داد خاطرنشان کرد: کشور ایران در رویارویی و نبرد با دشمنان آمریکا در موضع بسیار خوبی قرار گرفته و امروز خیزش‎ها و جنبش‌های زیادی در خاورمیانه برای مقابله با استکبار شکل گرفته است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه آمریکا دچار بی‎عملی و  تنزل نرخ سیاسی در دنیا شده است خاطرنشان کرد:  این قدرت و باور نترسیدن و توانستن را امام (ره) در جامعه  تزریق کرد و ما هم‎اکنون قدرت و توانایی مقابله با تمام دشمنان اسلام را داریم.

ریحانی با بیان اینکه بزرگ‌ترین محورها و در مدیریت مراکز علمی و صنعتی ردی از ایرانی وجود دارد خاطرنشان کرد: ایرانی‎ها دارای مغز و نخبه‎های برتر به لحاظ فکر هستند و قبل از دفاع مقدس این اراده از کشور ما گرفته شده بود.

وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره)، انقلاب و دین مقدس این باور را به ما برگرداند افزود: آمریکا کشور ایران را بزرگترین مانع خود برای گسترش امپراطوری و سلطه بر دنیا می‎بیند و ملت ایران هیمنه دشمنان را شکسته و اجازه رشد را در دنیا به آنها نخواهد داد.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کشور ایران دارای اقتدار امنیتی است عنوان کرد: اقتدار امنیتی یعنی امروز کشور ایران در منطقه‎ای که دشمنان اطراف آن را دچار آتش کرده‌اند اما ایران امن‎ترین کشور در خاورمیانه محسوب می‌شود.

ریحانی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال جلوگیری پیشرفت و تفکر انقلابی ما هستند خاطرنشان کرد: ایران در منطقه خاورمیانه صاحب نفوذ است و بزرگترین راهبرد آمریکا در گذشته حمایت از رژیم صهیونیستی بود که در حال حاضر کشور ایران در آن طرف دریای مدیترانه پیشرفته و به مرزهای اسرائیل نزدیک شده و این موضوع برای دشمن نگران‎کننده و غیر قابل تحمل است.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل اساسی دشمنان ایران مردم همیشه در صحنه و رهبری امام خامنه‌ای است عنوان کرد: بزرگ‌ترین وظیفه اصلی دانشجویان مطالبه‌گری و حق‌طلبی است و در صورت نبود مطالبه، حرکت و شتاب  کشور به جلو کند خواهد شد.

در این مراسم با تقدیر از زحمات صلاح‌الدین قره‌تپه، قاسم امجدیان به‌عنوان مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه معرفی شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار