بسیج دانشجویی علوم‌ پزشکی‌ کرمانشاه:

مدیران وزارت‌ بهداشت به جای هتل از مهمانسرا‌ی دانشگاه‌های‌ علوم‌ پزشکی استفاده کنند

بسیج‌دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ کرمانشاه در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت اعلام کرد: مدیران و کارکنان ستادی وزارت بهداشت از مهمانسرا‌ی دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی بجای گران قیمت‌ترین هتل‌ها استفاده کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار شد: با توجه به وضعیت جنگ اقتصادی و محاصره اقتصادی دشمن و سختی‌هایی که مردم بخاطر انقلاب و نظام تحمل می‌کنند، طی دستوری انقلابی و صریح به مدیران و کارکنان ستادی و معاونت‌های وزارت بهداشت مستقر در تهران بفرمایید، در طول بازدید از استان‌ها و شهرستان‌ها از مهمانسرا‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بجای گران قیمت‌ترین هتل‌ها استفاده کنند.

 

در بخشی از این نامه آمده است:

یکی از وظایف مومنین نسبت به همدیگر انجام فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است، مخصوصا اگر این نصایح از طرف دانشجویان باشد قطعا اثرگذاری بیشتر و بهتری خواهد داشت چرا که به فرمایش شهید بهشتی، دانشجو موذن جامعه خود است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود.

 

از طرفی دانشجویان هنوز خیلی گرفتار امورات سخیف دنیوی و گروه بازی‌های سیاسی نشده اند و حریت و آزادگی خود را معامله نکرده اند؛ لذا توجه به مطالبات این قشر خالی از بهره نخواهد بود.

 

در بسیاری از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اداری دیده شده که در طول سال گروه‌های مختلف جهت بازدید و بررسی امورات اداری به استان‌ها و شهرستان‌های مختلف سرکشی می‌کنند. اما آفت و آسیبی که همیشه دیده ایم و همیشه اعتراض کرده ایم و اتفاقا همیشه بی نتیجه مانده است؟!، اعتراض به نوع اقامت و خرید سوغاتی‌ها و صنایع دستی گران قیمت محلی برای هیئت‌های اعزامی بوده است.

 

جناب آقای وزیر، ممکن است جنابعالی تا از مسئول مربوطه توضیح بخواهید، بگویند نیست و نبوده و.. و یا از لحاظ ساز و کار مالی اصلا امکان ندارد، اتفاقا همیشه این توضیح بوده (البته کذب است) و همیشه یک راهی برای پرداخت آن درست شده است. ممکن است تک و توک مدیرانی باشند که بگویند از جیبشان خرید کرده اند، این هم اگر کذب نباشد، قطعا تعدادشان بسیار بسیار اندک است. البته خود این کار هم از لحاظ ترویج تملق جای اشکال دارد.

 

آقای دکتر نمکی، پیشنهاد می‌شود با توجه به وضعیت جنگ اقتصادی و محاصره اقتصادی دشمن و سختی‌هایی که مردم بخاطر انقلاب و نظام تحمل می‌کنند، حضرتعالی طی دستوری انقلابی و صریح به مدیران و کارکنان ستادی و معاونت‌های وزارت بهداشت مستقر در تهران بفرمایید، در طول بازدید‌های خود از استان‌ها و شهرستان‌ها از مهمانسرا‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بجای گران قیمت‌ترین هتل‌ها استفاده کنند.

 

ایضا با وجود اصرار مسئولین محلی، از قبول کردن سوغاتی‌ها و صنایع دستی فوق العاده گران قیمت امتناع کرده و بیش از این منابع دولتی را ضایع نکنند، چراکه این‌ها به وضوح از حقوق بیت المال است و جنابعالی نگهبان این حقوق.

 

اما در آخر هم حدیث امیرالمومنین علیه السلام را تکرار می‌کنیم، امید است که انشالله از روسفیدان در آخرت باشیم.

حضرت علی علیه السلام فرمود: «بخشش نا به جای حکمرانان از اموال عمومی مسلمانان، ستم و خیانت است. میزان الحکمة، ج. ۱۰، ص..۷۴۵

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار